Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odmiana rex, double rex - porównania, opinie
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 22:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Cietrzew, de gustibus non est disputandum. Fuzz jest łysy a double dla mnie wygląda jak chory co dla mnie nie jest estetyczne :] Ta odmiana ma niewielu wielbicieli ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 22:39   

Ja kocham rexy, po prostu umieram dla nic, ale tak jak Layla pisze - dla mnie też double rexy wyglądają jak chore. No i po to kocham rexy żeby mieć kupę futra do tarmoszenia, a nie nadmiernie owłosionego fuzza. :lol:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 19:31   

Trzeba zrobic ankiete : D
 
     
basial 


Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 20:03   
   Zwierzątka: 2 psy, ogony: 9 chłopa i 5 bab; 5 kotek


To u mnie są te malutkie double rex. Ciężarną samiczkę wynegocjowałam w sklepie, gdzie miała zostać do "dobrej hodowli sklepowej" :|
Maluchom właśnie odrasta sierść, wyglądają ślicznie. Fajnie jest obserwować te pojawiające się i znikające włoski. Kiedy zaczęły łysieć na łopatkach wyglądały jakby naprawdę nosiły skórzane kamizelki :mrgreen: . Później przypominały małe pudle z ogonkami. No i przy braku kłaczków maluchy grzeją, jak małe kaloryferki :serducho:
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 20:23   

O właśnie, czy ktoś wie jak to jest z termoregulacją u double rexów? W końcu fuzzy z racji braku futra są cieplejsze i mają trochę wyższą temperaturę. Czy u DR takie wahania nie powodują jakiś problemów?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 23:46   

Cietrzew napisał/a:
Gdyby przyszlo co do czego i na swiat przyszedl miot rasowych double rex to grupa forumowiczow pewnie by sie o nie zabijala : D


były i nikt się na nie nie rzucał..

a są takie rexy - shepeardy(?) maluchy rex tracą w pewnym momencie siersc i wyglądaja jak double rexy ale pozniej siersc odrasta - dzieje sie to w trakcie wymiany dzieciecego futra na zwykle ;)

Oli.. Bójka i Nemi miały zawsze taką sama temp jak reszta babek.. ja nie wierze w tą wyższą temp - moje baby nie miały (na kontrolach zawsze była mierzona temp ciała) to raczej "wrażenie"
 
 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:26   
   Zwierzątka: pies


Off-Topic:
Cytat:
były i nikt się na nie nie rzucał..

musiałam chamsko przeoczyć ten miot :P
_________________
już ni ma...
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:30   

Off-Topic:
myaku, początki rasiaków ;) pamiętam że był jeden szczur i był kłopot bo pokolei rezygnowali.. nie pamietam jaki miot dawno to było ;)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:38   

Miot A u masterton, w nim był jeden chłopak double rex (siamese seal point dumbo double rex, obłęd), w końcu trafił do Gdańska, ale wcześniej dwie chętne osoby się skrzywiły i zrezygnowały. Ja pamiętam że się zakochałam, ale tego, no, nie miałam wtedy chłopców... :oops:
Nazywał się Amstel chyba... Tak mi się kołacze, ale mogę się mylić..

A poza tym double rexy były w miocie B EM (znaczy jedna samiczka, która wylądowała u mnie...) no i miot I Rat`s Troop (Irda i Indis Piękna) Indis została zarezerwowana przez Martę i została mamą twoich panów C myaku, a Irda szukała i szukała i szukała, aż w końcu zgłosiła się po nią Tess...
Koniec historii...
Za każdym razem prawie nikt, nie licząc hodowli nie rzucał się na odmianę...
Ja wzięłam Boni, bo czułam się odpowiedzialna za to, że miot został powołany na świat, Marta bo miała wizję stuprocentowo rexowego miotu, no i Basia która z tą samą wizją sprowadziła z Francji double rexika Viga (tata Strzygi)...
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:43   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


sachma napisał/a:
pamiętam że był jeden szczur i był kłopot bo pokolei rezygnowali.. nie pamietam jaki miot dawno to było
B EM
mi osobiście doubelki bardzo się podobają. ;P gdyby teraz był jakiś miot, to byłabym pierwsza w kolejce ;P
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:44   

W miocie B EM nikt nie rezygnował. Jak tylko się dowiedziałam o Bonisi, wiedziałam że jej nikomu nie oddam wuwuna..
Strasznie mi jej brakuje...
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 16:56   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Off-Topic:
nezu napisał/a:
Jak tylko się dowiedziałam o Bonisi, wiedziałam że jej nikomu nie oddam wuwuna..
Aha, bo zapomniałam miocie I i dlatego myślałam, że sachma mówi o B
nezu napisał/a:
Strasznie mi jej brakuje...
współczuje Ci, wielka strata, szkoda że jej nie zdążyłam zobaczyć ;(
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 15, 2009 18:14   

Co do Irdy - jest wspaniałym szczurem-komandosem, ale jak na mój gust to te łysole strasznie małe są. ;)

Irda jest tak skrajnie łysa, że myślę, że niewprawne oko nie odróżniło by jej w pierwszym momencie od fuzza. ^^
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
karino 


Dołączyła: 02 Lis 2008
Posty: 16
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 17:35   
   Zwierzątka: szczurki, kot i pies


CIACH

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Nie Lut 22, 2009 21:00 ]
Usunęłam treść postu zgodnie z regulaminem:
8. Na naszym forum nie popieramy rozmnażania szczurów dla zabawy, czystego zysku czy na karmę.
Ostatnio zmieniony przez babyduck Nie Lut 22, 2009 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 22, 2009 18:28   
   Zwierzątka: małe stadko


Chyba pseudohodowlę :roll: .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12