Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Layla
Wto Wrz 16, 2008 20:52
W ciąży czy nie?
Autor Wiadomość
PatikaCk
[Usunięty]

Wysłany: Pią Mar 11, 2011 14:54   

pysia, czekamy na wiesci :]
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 17:00   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


no więc prawdopodobnie tak :) na USG nie było widać małych tylko jakiś zarodek podobno :P ja miałam problem żeby coś wypatrzeć:) powiedziała ze mam za tydzień przyjechać:) po za tym macała ją po brzuchu i powiedziała że coś tam jest i składnia się bardziej ku macicy niż okrężnicy ... więc tyle wiem na dziś :)
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 17:20   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


pysia napisał/a:
no więc prawdopodobnie tak :) na USG nie było widać małych tylko jakiś zarodek podobno :P

Czy dobrze rozumiem Twoją wypowiedź, że się z tego cieszysz?
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 19:02   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


Nie skacze z radości ale przecież płakać teraz nie będę. Trzeba sobie z tym poradzić. Twoim zdaniem co mam z tym zrobić? Weterynarze u mnie aborcji nie przeprowadzą. Nie ja dopuściłam do tego, tylko sklep zoologiczny.
Ostatnio zmieniony przez pysia Pią Mar 11, 2011 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 19:09   
   Zwierzątka: 3 nimfy


pysia, ale Ty kupiłaś szczurzyczkę nakręcając sklepowi, w którym źle traktuje się zwierzęta, biznes i pokazując, ze może tak robić. I z tego nie ma się co wykręcać i umywać łapki.

Niemniej jednak płakać nie trzeba. Ale cieszyć nie ma się z czego.
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 19:12   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


Wiem o co Ci chodzi ale Twoim zdaniem co mam zrobić? W sklepie zoologicznym prawdopodobnie nawet nie wiedzą że ona była w ciąży (o ile prawdopodobnie jest)
 
 
     
Sysa 



Dołączyła: 31 Gru 2009
Posty: 1940
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 19:25   
   Zwierzątka: 3 nimfy


pysia, zaopiekować się młodymi, oczywiście i wyciągnąc wnioski na przyszłość. :)
_________________
Ze mną Idzia (07.07.09r.-23.11.10r.), Laura (07.07.09r.-02.11.12r.), Beza (07.07.09r.-13.04.11r.), Bąbel (14.02.10r.-23.04.12r.), Essie (19.04.10r.-07.05.12), Fibi (24.05.10r.-12.06.12), Ofca (30.05.10r.-04.06.13)
 
     
pysia 



Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 423
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: Pią Mar 11, 2011 19:28   
   Zwierzątka: szczurki i piesek(suczka)


no już szukam im DOBRYCH domów, jednego planuje zostawić oczywiście samiczkę :) Gdyby to ode mnie zależało nie doszło by do tego
 
 
     
rubberdog87 



Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kopenhaga ale teraz Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 11:53   Czy ona moze byc w ciazy?
   Zwierzątka: 5 szczurkow


Witam.
Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam ten watek, ale nie wiem gdzie najbardziej pasuje..

Wzięłam szczurka od dziewczyny która miała miot. Mówiła ze je rozdzieliła w dobrym czasie, ale niestety sama teraz siedziałam i liczyłam, i zdaje mi się ze tydzień za późno :(
I niestety nie wiem nawet dokładnie teraz ile mała ma, bo informacje co otrzymałam tez trochę się nie zgadzają..
Ale powinna mieć gdzieś 8-9 tygodni. Jak jest w ciąży to myślę ze może być gdzieś miedzy 13-20 dniem ciąży.. Mam Safi, juz 12 dni..
W czwartek ważyła 248 gram, piątek 253, dziś jeszcze nie ważyłam jej..

oto zdjęcia..







Czy wygląda jak by była w ciąży?
I ewentualnie czy już wygląda na nie daleko do końca?

Oddzieliłam ja, od reszty szczurków na razie, gdyby była w ciąży i miała niedługo rodzic..

Ale co uważacie, wygląda na ciąże?
_________________
Przepraszam za bledy w pisaniu - polski nie jest latwym jezykiem dla cudzoziemca :-)
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 11:54   

rubberdog87, odpowiedziałam Ci już na forum SPSu. Ale niech się wypowiedzą jeszcze hodowcy...
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
rubberdog87 



Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kopenhaga ale teraz Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:04   
   Zwierzątka: 5 szczurkow


Asmena napisał/a:
rubberdog87, odpowiedziałam Ci już na forum SPSu. Ale niech się wypowiedzą jeszcze hodowcy...


dziękuje..
Pytam w paru miejscach, bo chętnie usłyszę więcej opinii - bo sama nigdy nie miałam szczurka w ciąży, ani nawet nie widziałam.. Tylko na zdjęciach..

I ciągle mam nadzieje ze jednak nie jest w ciąży..
_________________
Przepraszam za bledy w pisaniu - polski nie jest latwym jezykiem dla cudzoziemca :-)
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:14   

rubberdog87 napisał/a:
Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam ten watek


przede wszystkim, to ze 3 wątki niżej jest temat o bardzo podobnym tytule - mogłaś do niego podczepić swoje pytanie, zamiast rozmnażać tematy...

a co do małej - obserwuj ją i czekaj, jak na mój gust to ona równie dobrze może być w ciąży jak i może być poważnie objedzona w nowym domu. jeśli wywali jej wyraźnie sutki, to raczej ciąża. po fotach to trudno jednoznacznie orzec. jeśli dalej będzie tyła, sutki będą mocno zarysowane, a w brzuchu zaczną jej się kręcić maluchy, to na pewno jest w ciąży ;)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:34   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


rubberdog87, a czemu nie pójdziesz z nią do specjalisty od gryzoni, żeby odpowiedział na to pytanie? Przy okazji mogłabyś się zastanowić, co zrobić z ewentualnym miotem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
rubberdog87 



Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kopenhaga ale teraz Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:34   
   Zwierzątka: 5 szczurkow


mataforgana napisał/a:
rubberdog87 napisał/a:
Nie wiem czy w odpowiednim miejscu umieszczam ten watek


przede wszystkim, to ze 3 wątki niżej jest temat o bardzo podobnym tytule - mogłaś do niego podczepić swoje pytanie, zamiast rozmnażać tematy...

a co do małej - obserwuj ją i czekaj, jak na mój gust to ona równie dobrze może być w ciąży jak i może być poważnie objedzona w nowym domu. jeśli wywali jej wyraźnie sutki, to raczej ciąża. po fotach to trudno jednoznacznie orzec. jeśli dalej będzie tyła, sutki będą mocno zarysowane, a w brzuchu zaczną jej się kręcić maluchy, to na pewno jest w ciąży ;)


przepraszam..
Zapomniałam ze na tym forum sie używa spolnych wątków do pytan, normalnie bardzo malo casu spędzam na tym forum niestety, to ze wszytko jest po polsku, jest dla mnie troche utrudnieniem :-)

Jak jest możliwe to moze mozna przesunąć moj temat i wkleic do tamtego watka?
_________________
Przepraszam za bledy w pisaniu - polski nie jest latwym jezykiem dla cudzoziemca :-)
 
     
rubberdog87 



Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kopenhaga ale teraz Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2011 12:37   
   Zwierzątka: 5 szczurkow


AngelsDream napisał/a:
rubberdog87, a czemu nie pójdziesz z nią do specjalisty od gryzoni, żeby odpowiedział na to pytanie? Przy okazji mogłabyś się zastanowić, co zrobić z ewentualnym miotem.


dopiero mogłam dostac cas na usg w czwartek, ale czas juz mam zamowiony, ale chyba nie widze problemu w tym ze do cwartku sie troche zastanawiam, i chcialam usłyszeć opnie innych ludzi, co maja troche wieksze doswiadzecenie z ciaza i szczurkow niz ja sama mam..
:)
_________________
Przepraszam za bledy w pisaniu - polski nie jest latwym jezykiem dla cudzoziemca :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13