Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Sens hodowli szczurów rasowych
Autor Wiadomość
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 20:20   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


Ach czyli wszyscy mamy ustosunkowywać się do anonimowych kłamstw? bo moje szczury nigdy na allegro przeze mnie sprzedawane nie były.
A amusia owszem miała jednego szczura ode mnie którego to po kilku miesiącach odebrałam i było to 8 - 9 lat temu (i bynajmniej tajemnicy nie stanowił ani fakt że szczura miała ani fakt że że szczur wrócił do mnie).
_________________
 
 
     
korucu 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 20:42   

Pragnę Państwa zapytać o cel hodowli skoro cytuję "Wreszcie "zwykłe" domki. Czemu na końcu? Nie mają planów hodowlanych, nie wyślę im samicy na krycie, bo nie mają często stosownej wiedzy itp. Chcą po prostu szczurki na kolanka, które będą zdrowe i ładne. To jest powód, by dawać ich na górę listy?" Hodowla ma na celu sprzedawać zwierzęta, Państwo jednak rozmnażają szczury dla siebie samych związkowo.
 
     
Wampiwor 
zzasiedmiogórogrodzianka


Dołączyła: 14 Lis 2008
Posty: 215
Skąd: Poznań/Nowogard
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 20:46   

Nie karmcie trolla. Jeśli w gazetce szkolnej opublikuje swoje rozważania - lepiej dla samego SHSR. Będzie to pewien odsiew ludzi, którzy i tak nie dostaliby szczura z normalnej hodowli ;)
_________________
Bywam na forum, nie jestem. Szybki kontakt tylko telefonicznie (numer u moderacji)
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 20:53   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


korucu napisał/a:
Twierdzicie, że zakup szczura w sklepie zoologicznym czy innej niezrzeszonej hodowli jest nieodpowiednie. Cytuję "Zwalanie na nas winy za to, że ludzie kupują szczury w sklepach lub w pseudohodowli jest żałosne przy tylu ogłoszeniach o szczurach do adopcji." Państwo sami sobie przeczą.

Co prawda moje prośby i pytania są przez korucu jawnie ignorowane, ale spróbuję po raz kolejny: proszę, oprócz udzielenia mi na moje poprzednie pytania odpowiedzi, wskazać mi, gdzie tu jest sprzeczność.

korucu napisał/a:
Kupując psa klient płaci za maść i rasę zwierzęcia. Nie za odchów.

Kolejna mądrość nie powiem, skąd.

korucu napisał/a:
Bywa, że szczeniaki ze skazami są oddawane za damo, lub za niższą cenę.

Pudło. Rzeczone skazy dotyczą głównie wad dyskwalifikujących danego psa jako zwierzę wystawowe. To po pierwsze. Po drugie - "dziennikarz" wie, co to miot kontrolny? Dodam, że nie chodzi o miot szczurów ze skazami :> "Dziennikarz" wie, że szczur z takiego miotu kosztuje - wedle tego, co pisała quagmire, którą też olałeś - mniej niż w sklepie? :>

Rusałka, od żadnych byłych członków, SHSRP zrzeszało i zrzesza ludzi zdrowych na umyśle.

Droga moderacjo, apeluję grzecznie o odklejenie od nas prowokatora, który jak do tej pory nie rzucił żadnym konkretem, który miałby pokrycie z rzeczywistością.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 21:07   

Mao, domyślam się, i domniemam że korucu to czysta prowokacja. Dlatego zapytałam, skąd takie opinie jeśli nie wyssane z palca.
Niestety korucu nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie, co powinno wszystkich utwierdzić w fakcie, że to zwyczajny trolling.
korucu również ignoruje odpowiedzi na pytania, do jakiej rzekomo gazety pisze ten jakże interesujący artykuł.

Wampiwor napisał/a:
Nie karmcie trolla. Jeśli w gazetce szkolnej opublikuje swoje rozważania - lepiej dla samego SHSR.

Mao napisał/a:
Droga moderacjo, apeluję grzecznie o odklejenie od nas prowokatora, który jak do tej pory nie rzucił żadnym konkretem, który miałby pokrycie z rzeczywistością.

Idealne podsumowanie :]
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 23:30   
   Zwierzątka: szczurze damy


korucu, Proszę o zaprzestanie rozpowszechniania insynuacji. W przypadku braku dowodów oraz dalszej dyskusji opierającej się na bezpodstawnych oskarżeniach zostaną wyciągnięte konsekwencje, ponieważ na forum nie tolerujemy prowokowania kłótni, oczerniania, ani trollingu.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 17:08   

Ja odniosę się co do "zarzutów" dotyczących mnie.
korucu napisał/a:
Ponadto użytkownik o nazwie SzczurLOVE zasugerował innym, aby ci zrzeszyli się, co zapewni im wyprzedzenie kolejki do zapisów na Państwa mioty. Zostało zasugerowane przez tego samego użytkownika, że szczury wydawane są na podstawie osobowości przyszłego opiekuna.


1. Zdanie o przyłączeniu sie do SHSRP było napisane żartobliwie. Faktem jest, że zapraszamy nowych członków do stowarzyszenia - przydadzą się chętni do pomocy ludzie. Głupotą jest myślenie ze np ja przyłączylam sie do SHSRP po to aby móc wybierać szczury przed zwykłymi domkami bo sorry to jest przywilej bycia członkiem stowarzyszenia a bycie w nim oznacza płacenie składek ale tez i prace na rzecz stowarzyszenia. A tak BTW ja swoje pierwsze 4 rodowodowe szczury dostałam nie będąc jeszcze w SHSRP i normalnie czekając w kolejce wiec jak widać da się. Co więcej jeden z tych szczurów został ostatnio tatą (miot swiąteczny SunRats) z którego samce wybierałam jako pierwsza uwaga bo mowię czemu to była taka niesprawiedliwość: bo ojciec szczurków był MOIM szczurem.
2. Jako osoba wydająca szczury do adopcji mam święte prawo zdecydować komu szczura oddam. Jeśli osoba nie podoba mi po tym co pisze (jest roszczeniowa i agresywna) to nie wydam jej szczura bo ja szukam najlepszego domku a nie osoby z która będe miała utrudniony kontakt bo tak sie zachowuje. Nigdzie nie napisałam, ze taka osoba nie potrafi sie zając szczurkiem ale ja nie mam ochoty miec kłopotów zeby dowiedzieć sie co sie dzieje z moim byłym podopiecznym. Moje szczury, moje zasady tak w skrócie nie ma przecież obowiązku adoptowania szczurów od konkretnej osoby, jest mnóstwo osób które wyadopowują ogony.

Dziękuje, to tyle.
_________________
Hodowla SHSRP Incredible Rats <3
Moi Panowie: Sebastian Bach SR, Robin Williams SR, Magic Mike RT, Morgan Freeman RT, Mandarin Cheesecake RT, Vincent van Gogh, Peter Pan ZR, Yanko Muzykant SR, Cud nad Wisłą, Lukrowany Pierniczek SR, Śmietankowy Śledzik SR, Han Solo, Canto I Wielki HS i Chryśko II Wspaniały HS :wavexxs:

Za TM: Franklin Delano Roosevelt, Barack Obama, Winston Churchill, Marlon Brando, George Clooney, Albert Einstein, Galaxy Gold ZR, Bruce Willis, Harry Potter, Benjamin Franklin, Hugh Hefner ZR, Stephen Hawking SR, Leonardo Dicaprio, Salvador Dali SR i Indiana Jones ZR<3
 
     
Petarda 



Dołączyła: 25 Lut 2016
Posty: 17
Skąd: Z kapusty
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 21:29   

SzczurLOVE temat skończony ale ty musiałaś dodać swoje i kto tu jest roszczeniową osobą co? W życiu bym nie wzięła od ciebie szczura bo robiłabyś wszystko żebym miała poczucie że to nie mój szczur tylko twój pod moim dachem.
SzczurLOVE napisał/a:
Moje szczury, moje zasady
a to sobie zjedz nawet te szczury jak chcesz.
SzczurLOVE napisał/a:
Lol... Nie wiedziałam, że rozpętam piekło
no to trzeba było nie rozpętywać -,-' bo sama jesteś nie w porządku.
_________________
Za TM: Doris, Miranda, Katrina.
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 22:49   

Patrzę i patrzę, i oczom nie wierzę... :|
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 22:56   

Petarda, SzczurLOVE "dodała swoje" ponieważ w zarzutach został wspomniany jej nick, to chyba normalne, że jeżeli ktoś wywołuje nas "z imienia" i coś zarzuca, mamy prawo się do tego bezpośrednio odnieść.

Petarda napisał/a:
bo sama jesteś nie w porządku.

Dlaczego?
Nikt nikogo nie zmusza żeby adoptować od użytkowniczki szczury, nikt nie zmusza też do zapisania się na rodowodowy miot. Hodowle mają swoje jasne zasady, z którymi trzeba się zapoznać przed wysłaniem ankiety. To nie jest towar w sklepie, że kto pierwszy ten lepszy, a adopcje działają bardzo podobnie (podpisuje się umowę adopcyjną, odpowiednik umowy kupna w hodowli)
Każdy hodowca czy osoba zajmująca się adopcjami ma prawo wybrać dom do którego pójdą podopieczni, to nie ziemniaki, żeby ludzi obchodziło tylko to czy sprzedane.
_________________


 
 
     
Magda81 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 16
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 23:26   

Vaco Wszystko ok tylko SzczurLOVE na prawdę jest arogancka i bardzo 'skromna' zachowuje się jak zbuntowana nastolatka.
SzczurLOVE napisał/a:
Lol... Nie wiedziałam, że rozpętam piekło, w sumie troche żal mi ludzi pokroju Petarda i to, że napisałam w formie żartobliwej ten post ukazujący dodatkowe zalety bycia członkiem SHSRP to rozumiem, że ktoś nie ma poczucia humoru (bo sorry nie wiem jak głupim trzeba być zeby myślec że wstępuje sie do związku po to żeby bez kolejki brać szczury) ale dobra pomijam ten fakt. Dziwi mnie to że teraz wielkie oczy i niesprawiedliwe skoro na stronie hodowli w zakładce warunki rezerwacji jest to publicznie napisane i dostępne dla wszystkich. A tak jak dodatkowo napisałam ja czekam na malca od dziewczyn od CZERWCA wiec sorry najdłużej ze wszystkich. I Petarda co to za bzdura, ze ja mam duże stado a ktoś nie ma wcale? Ludzie mają po 4 psy a ja nie mam wcale... Skisłam dzięki za made my day! 😀 ja mam 13 ogonowe stado, zajmuje sie szczurami od 7 lat, hodowcy i domki adopcyjne mnie cenią bo dobrze zajmuje sie szczurami i jestem w stanie dla szczurów zrobić wszystko dlatego dostaje i sorry leczę do końca za ostatnie pieniądze, beznadziejne przypadki i ratuje ogony cudem wyrwane od ludzi którzy dla mnie nie powinni nazywać sie ludźmi... Tak wiec nie rozumiem furii i zarzutów o niesprawiedliwość. Kończąc swój wywód życzę powodzenia w szukaniu ogonów bo ja jako osoby która wyadoptowywala szczury innym osobom nigdy w życiu nie dałabym Ci szczura i to nie za to jakim byłabyś domkiem ale za to jaką roszczeniową i kłótliwą osobą jesteś co pokazałaś już na tym forum, nie tylko w tym wątku...
Ostatnio zmieniony przez Karena Pią Mar 11, 2016 23:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Mar 11, 2016 23:46   
   Zwierzątka: szczurze damy


Petarda, Otrzymujesz ostrzeżenie za ignorowanie uwag moderacji, nagminne odbieganie od tematu i zaczepki słowne.

Pozostałe osoby proszę o trzymanie się tematu dotyczącego sensu hodowli szczurów. W przypadku gdy zauważę, że nie potraficie prowadzić merytorycznej dyskusji, zostaną wstawione kolejne ostrzeżenia, a temat zostanie czasowo zamknięty.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:36   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Off-Topic:
jaka wzmożona aktywność na forum, a przez pewien czas już taka senna aura była


Może napiszę od siebie. Jestem niezrzeszona w stowarzyszeniu, mam trzy dziewczynki z hodowli. Zapisałam się na miot wypełniłam ankietę, byłam ostatnia na liście.
Jaki jest sens hodowli? Może trzeba zacząć od tego czym jest hodowla - otóż ma ona na celu doskonalenie genetyczne populacji zwierząt. Czyli właściwy dobór par. Do tego niezbędna jest wiedza z dziedziny genetyki, która jest sprawdzana przy pomocy testu kwalifikującego do zostania hodowcą w SHSRP z tego co mi wiadomo. Dlatego pozwolę się nie zgodzić z tym, że hodowla ma na celu głównie sprzedawanie zwierząt. Hodowca ma prawo decydować komu sprzeda zwierzaka, bo przecież jest odpowiedzialny za jego pojawienie się na świecie. Nic więc dziwnego, że pierwszeństwo w kupnie szczurka mają inne hodowle, bo ich cel jest taki sam - doskonalenie populacji. Nie sądzę, by hodowla szczurów była opłacalna, traktowałabym to raczej jako pasję do której się dokłada pieniądze.
Jeśli ktoś nie ma cierpliwości, by czekać na miot rodowodowych szczurków, jest masa zwierząt do adopcji, które na miłość zasługują tak samo.
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13