Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Sens hodowli szczurów rasowych
Autor Wiadomość
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 15:52   

korucu, skąd masz te wyssane z palca informacje? Jestem niezmiernie ciekawa.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 16:32   
   Zwierzątka: brak


Rusałka, wystarczyło przejrzeć słowne przepychanki Petardy, Kunia86 i Tarpatki w tym temacie ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
korucu 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 17:55   

Interesujemy się państwa związkiem nie od dziś. Tutaj się państwo mylą, informacje pozyskaliśmy od byłych członków i osób niezrzeszonych. Państwa umowy posiadają kruczki słowne. Ponadto użytkownik o nazwie SzczurLOVE zasugerował innym, aby ci zrzeszyli się, co zapewni im wyprzedzenie kolejki do zapisów na Państwa mioty. Zostało zasugerowane przez tego samego użytkownika, że szczury wydawane są na podstawie osobowości przyszłego opiekuna. Umowa daje do zrozumienia, że przyszły opiekun nie jest do końca właścicielem szczura, a jego współwłaścicielem. Konkurencję nazywacie pseudohodowlą a sklepy zoologiczne męczarnią zwierząt. Propagujecie aborcję. Atakujecie hodowle, które ogłaszają się na portalach; OLX, Allegro, kiedy sami to praktykujecie.
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 17:59   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
Przepraszam, nie mogę się opanować:
CENIĘ DOBRE DZIENNIKARSTWO!
Obiektywizm, rzeczowość, nastawienie na fakty i różne spojrzenia na ten sam problem... :lol:
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 18:04   

Off-Topic:
Pyl, a czego innego można się po nich spodziewać? Przecież karmią się tym.
 
     
korucu 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 18:15   

Dlatego też dajemy Państwu szansę na przestawienie Państwa opinii w tej spawie.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 18:31   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Ja wciąż tylko widzę ogólniki :twisted:
_________________
Moje ogony
 
 
     
korucu 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 18:42   

Pragnę nadmienić, że sprawa dyscyplinarnego wykluczenia hodowli Wasza Wysokość z Wuwuniarni, nie została jawnie przedstawiona.
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 18:44   

korucu napisał/a:
Interesujemy się państwa związkiem nie od dziś
kto MY? chyba ż emówisz o sobie w licznie mnogiej - Wasza książęca mość
korucu napisał/a:
informacje pozyskaliśmy od byłych członków
których? tez jestem byłym załozycielem i WY ze mną nie rozmawialiście
korucu napisał/a:
Zostało zasugerowane przez tego samego użytkownika, że szczury wydawane są na podstawie osobowości przyszłego opiekuna
W sumie racja - osobom nieodpowiedzialnym na przykład nikt sensowny szczura nie wyda
korucu napisał/a:
Umowa daje do zrozumienia
Ze zrozumieniem i racją jest jak z d...pupą - kazdy ma swoją i inaczej rozumie. A umowy cywilnoprawne od strony prawa są jednoznaczne
korucu napisał/a:
a jego współwłaścicielem
Może być współwłaścicielem jeśli tak jest zaznaczone w umowie - na to się zgadzają obie strony
korucu napisał/a:
OLX, Allegro
Olx i Allegoro to dwie różne sprawy - jedno jest portalem ogłoszeniowym - a ogłaszać się chyba można :-P drugie serwisem aukcyjnym - i tam żadem szanujący sie hodowca szczurów nie wystawia

no, nie zdzierżyłam, bo farmazony takie, że aż mnie starego wyjadacza boli :twisted:
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 19:06   

korucu napisał/a:
Propagujecie aborcję
ale to jako plus, czy minus? :P
_________________


 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 19:11   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Co to za tajemnicze "MY"? :D My król-słońce czy my - tajna organizacja? :D
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 19:14   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


korucu napisał/a:
Propagujecie aborcję.

Wypraszam sobie, religia mi nie pozwala.

korucu napisał/a:
Państwa umowy posiadają kruczki słowne.

Proszę o przykład kruczka słownego z umowy z mojej hodowli lub hodowli SunRat's.

korucu napisał/a:
Ponadto użytkownik o nazwie SzczurLOVE zasugerował innym, aby ci zrzeszyli się, co zapewni im wyprzedzenie kolejki do zapisów na Państwa mioty. Zostało zasugerowane przez tego samego użytkownika, że szczury wydawane są na podstawie osobowości przyszłego opiekuna. Umowa daje do zrozumienia, że przyszły opiekun nie jest do końca właścicielem szczura, a jego współwłaścicielem.

Rak mojego raka dostał właśnie raka.

korucu napisał/a:
Konkurencję nazywacie pseudohodowlą a sklepy zoologiczne męczarnią zwierząt.

Powiedz jeszcze, że sklepy zoologiczne i hurtownie dbają o dobro zwierząt, ich zdrowie itd.

korucu napisał/a:
Atakujecie hodowle, które ogłaszają się na portalach; OLX, Allegro, kiedy sami to praktykujecie.

Ciągle czekam na konkretne sytuacje dotyczące ataków i proszę o skrina, gdzie to moja hodowla albo henioka reklamuje się na allegro i olx. Obiecuję, że reklamy nie usunę bo jej nie ma.

korucu napisał/a:
Pragnę nadmienić, że sprawa dyscyplinarnego wykluczenia hodowli Wasza Wysokość z Wuwuniarni, nie została jawnie przedstawiona.

Proszę uprzejmie.

Czekam ciągle na tytuł gazety, która chce wypuścić pod swoim szyldem pisane przez Ciebie durnoty.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
korucu 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 19:36   

Piszecie Państwo że celem hodowli jest dobro zwierzęcia, w takim razie jak wytłumaczycie możliwość współwłasności? Twierdzicie, że zakup szczura w sklepie zoologicznym czy innej niezrzeszonej hodowli jest nieodpowiednie. Cytuję "Zwalanie na nas winy za to, że ludzie kupują szczury w sklepach lub w pseudohodowli jest żałosne przy tylu ogłoszeniach o szczurach do adopcji." Państwo sami sobie przeczą. Kolejny cytat "Na pewno nie jest nim zadowolenie "klientów", pozyskiwanie ich czy zarabianie pieniędzy." Znów sprzeczność. "Ekwiwalent za krycie, odchowanie samicy w czasie ciąży i połogu, odchowanie małych, ewentualnie za sprowadzenie importów. Nie masz bladego pojęcia o hodowli :shock: Identycznymi prawami rządzą się dobre hodowle choćby psów..." Nie zgadzam się. Hodowca ustala ceny. Kupując psa klient płaci za maść i rasę zwierzęcia. Nie za odchów. Zależnie od rasy cena szczeniaka rośnie. Bywa, że szczeniaki ze skazami są oddawane za damo, lub za niższą cenę. Chcę nadmienić że hodowla to biznes. Pragnę dodać że Pańska koncentracja na temacie i prawidłowość odbierania tego co piszę jest niepoprawna.
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 19:42   

Nie wiem co się z moją koncentracją stało, ale wytłumaczenie najlepsze to: zmieniłam się w złotą rybkę.
korucu, pochwalisz się od których byłych członków i osób niezrzeszonych masz takie opinie?
 
     
korucu 


Dołączyła: 09 Mar 2016
Posty: 7
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 19:57   

Niestety osoby niezrzeszone zastrzegły sobie prawo do publikowania nazwisk. Mam informacje że szczury Zirrael Rattery były sprzedawane w przeszłości na allegro. "Na wystawie myszy w Poznaniu z JEDNYM szczurem była Amusia (no comment), z szczurem którego dostała od zirrael rattery."
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 13