Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Sens hodowli szczurów rasowych
Autor Wiadomość
Mysibaba 


Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 28
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:26   

Z mojej strony to była propozycja spojrzenia od strony odbiorcy, jak widzę nieudana. Już znikam :)
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:26   

Mysibaba, na czym ty się opierasz?
Na hodowlach kotów i psów? Myszy?

Wiecie, najprościej jest mówić o czymś nie mając o tym żadnego pojęcia. Zauważyłam że najbardziej wygadani w sprawach etyki hodowlanej i naszych taktyk hodowlanych są ludzie, którzy nigdy nawet nie dotknęli oseska a często wręcz deklarują że nigdy hodowcami nie zostaną.

Głośni są też tacy, którzy hodowle znają tylko na przykładzie psów i kotów, czyli zwierząt niepomiernie bardziej długowiecznych, rozmnażanych rzadziej i z o wiele mniej licznymi miotami.

Tudzież porównują nasze hodowle do hodowli myszy, ktiore faktycznie "trzaskają mioty".

Zapominają jednak, że myszy potrzebują mniej przestrzeni niż szczury, mniej uwagi a człowiek nie jest im absolutnie potrzebny do szczęścia.
Hodowcy szczurów nie chcą być jak mysiarze, zwłaszcza że żeby mieć 100 myszy, wystarczy duży pokój a żeby mieć 100 szczurów, nie wystarczy nawet duży dom.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Bernadeta, ale to cv to właśnie opisanie tego, co się szczurom ma zapewnić, a nie informacje o Twoim stanie konta i metrażu mieszkania :)
Bernadeta napisał/a:
Poza tym odrzucenie nabywcy,bo ma opory przed wypełnianiem ankiet może spowodować,że po prostu pójdzie do sklepu,nielegalnej hodowli itd itd i tam nabędzie szczurka takiego jakiego chce mieć.

Tym bardziej świadczy to o dobrej decyzji hodowcy, że odmówił. Nie można zachowywać się jak dziecko w sklepie z zabawkami (muszę już! teraz! zaraz!).
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:31   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Mysibaba, a wysłałaś kiedykolwiek maila do hodowli? Pobrałaś ankietę, wiesz jak to wygląda? Nie oskarżaj ja nie wiesz.

Ankieta nazywana jest CV żeby skrócić. Pobierz wzór mojej ankiety www.happyfeet.yoyo.pl/Dokumenty/Ankieta.doc . Zobaczysz, że nie ma tam pytań osobistych, a PODSTAWOWE, które mają na celu sprecyzowanie rozmówcy i jego "szczurzych potrzeb".

Szczur to nie pies, czy kot, które (chyba, nie znam się) są u hodowcy dłużej niż 5 tygodni i jest czas na znalezienie im domu.

Przynajmniej na mojej stronie całe "postępowanie" wyjasnione jest w sposób, który moim zdaniem raczej nie spłoszy tych odpowiedzialnych. A jak ktoś chce coś ukryć, to trudno.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:34   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Poza tym zostawianie sobie kolejnych i kolejnych nadprogramowych maluchów kończy się tak, jak u niektórych hodowli mysich, a potem terraryści piszą o tym, że u nich karmówka ma lepsze warunki, a część odratowanych myszy nie nadawała się nawet do skarmienia gadów, bo strach... :roll:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:35   

A mnie w ogóle strasznie wkurzył post, od którego dyskusja się zaczęła.
Bo wynika z niego, że całą odpowiedzialnością za to, czy miot dojdzie do skutku czy nie, jest obarczone bardzo ograniczone grono użytkowników alloszczura. "Okej, mamy fajne geny, mamy ładną linię i chcemy ją pociągnąć dalej, ale zrobimy to tylko pod warunkiem, że ludzie z allo zadeklarują, że wykupią od nas wszystkie maluchy. W przeciwnym wypadku linii nie pociągniemy i będzie to tylko i wyłącznie wina was, ludzi z allo, że ładna linia się zmarnowała. Więc potem nie miejcie do nas pretensji".
Według mnie, tak jak według większości wypowiadających się, problem tkwi w tym, że SHSR może szukać potencjalnych domków tylko wśród bardzo wąskiego grona szczurolubów. A nasze serca, klatki, pokoje i portfele nie powiększają się na zamówienie.
Rozpropagowanie rasowych szczurów wśród "normalnych" ludzi jest równie ważne jak trudne, ale trzeba próbować, bo w przeciwnym wypadku skończy się albo zupełnym brakiem miotów, albo tym, że hodowca będzie zostawał z 10 maluchami z każdego miotu. Ewentualnie mądrym pomysłem jest też ograniczenie miotów przez hodowle, jakieś dogadanie się między sobą - teraz miot ma hodowla A a później hodowla B, bo akurat teraz samica z hodowli A czy B, z dobrymi genami, ze zdrowej i długowiecznej linii, jest w wieku odpowiednim do krycia.

nezu napisał/a:
Ja doskonale wiem, że prawda czasem w oczy kole, ale jak widać kilka gorzkich słów napisanych na początku wywołało merytoryczną dyskusję i chęć pomocy SHSR

Szkoda tylko, że SHSR nie umiało samo o taką pomoc poprosić. Nikomu korona z głowy by nie spadła, a my czulibyśmy się chyba jednak bardziej docenieni.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:38   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


marhef, wydaje mi się, że nezu wypowiadała się ogólnie, kierowana rozgoryczeniem, które każdy ma prawo poczuć, także hodowca. Ja cieszę się, że to napisała, bo jak widać, wywołało to potrzebną dyskusję.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:42   

Cytat:
ale to cv to właśnie opisanie tego, co się szczurom ma zapewnić, a nie informacje o Twoim stanie konta i metrażu mieszkania


Layla, Może,może,może i pewnie macie rację,ale wolę jednak podejście do przyszłego nabywcy takie jak miałam ja u hodowcy myszek rasowych. :)
Wypowiadam się jedynie jako nabywca,bo doświadczenie w hodowli mam "zerowe".
Ostatnio zmieniony przez Bernadeta Pią Sie 22, 2008 16:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


No ja jestem właśnie nabywcą i mam same dobre doświadczenia. Ankieta proponowana przez Azi jest dobra, bo wtedy niczego nie pominiemy, a pytania są naprawdę pozbawione akcentu osobistego.

Z hodowcami myszy miała bardzo złe doświadczenie moja koleżanka - hodowcy nie interesowało, że mysz dostała nowotworu w młodym wieku - nie pamiętała nawet, która to mysz i który miot :roll: Ale to już inny temat, nie moja działka.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
Ostatnio zmieniony przez Layla Pią Sie 22, 2008 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:44   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


marhef napisał/a:
Szkoda tylko, że SHSR nie umiało samo o taką pomoc poprosić.
fakt, można było, ale zauważ, że nowy zarząd działa dopiero od końca czerwca, były dwie wystawy, szykuje się pokaz, masa roboty, a normalne życie tez mamy. Poza tym do tej pory żaden miot nie był odwołany ze względu na brak chętnych.

I kurcze, ludzie, naprawdę, zawsze trzeba wybierać z możliwych interpretacji tę najbardziej bolesną? Tę, która wydaje się złośliwa i raniąca?

I nezu i ja zaznaczałyśmy, że nie mówimy akurat o alloszczurze, ale OGÓLNIE i wywnętrzniamy się, bo nam przykro, zwyczajnie przykro. Sygnalizujemy problem, może nieco nieumiejętnie, ale żadna z nas zawodowym dyplomatą nie jest ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:45   

Layla napisał/a:
wydaje mi się, że nezu wypowiadała się ogólnie, kierowana rozgoryczeniem, które każdy ma prawo poczuć, także hodowca

Ale ja tego nie neguję, ja tylko napisałam tak, jak ja to odczułam.
Jako zrzucanie odpowiedzialności za mioty na nas i oskarżanie nas o to, że zależy nam tylko i wyłącznie na futrze i znaczeniach.

Jasne, że każdy ma prawo poczuć rozgoryczenie, rozumiem to.
Zgadzam się też, że wywiązała się potrzebna dyskusja.
Zastanawiam się tylko, czemu SHSR nie poprosiła o pomoc i nie przedstawiła swojej sytuacji wcześniej, jaśniej i nie w formie pretensji.

edit/
W trakcie kiedy pisałam posta Azi już wszystko wyjaśniła.
Więc ja na razie zmykam z dyskusji w kierunku apteki, coby nabyć 2 butelki Nutridrinka ;)
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


A ja powiem, że da się odczuć zmianę zarządu - wg mnie wszystko idzie ku lepszemu, może powoli, ale idzie. Tylko jeszcze to propagowanie poza forum i będzie jeszcze lepiej. Myślę, że dziewczyny chętnie uwagi, także krytyczne, przyjmą (np. ja mam taką, że na stronie SHSR nie ma polskich znaków i są jakieś dziwne literki, przez co kiepsko się czyta :P ).
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:48   

Layla napisał/a:
pytania są naprawdę pozbawione akcentu osobistego.

Tylko,że ja pisząc do hodowcy pisałam o tym co mogę myszkom zaoferować sama,a nie byłam niejako do tego "przymuszona" przez cv czy ankiety.
Ostatnio zmieniony przez Bernadeta Pią Sie 22, 2008 16:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:49   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Bernadeta, mi osobiście łatwiej odpowiadać na pytania niż pisać wypracowanie :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 16:51   

Layla napisał/a:
Bernadeta, mi osobiście łatwiej odpowiadać na pytania niż pisać wypracowanie

Off-Topic:
To wiele wyjaśnia :D Bo ja sama wiesz,lubię pisać zwłaszcza nie pod dyktando :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 12