Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Sens hodowli szczurów rasowych
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:03   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Tak Mao, ładnie wszystko wyjaśniłaś.

Tarpatka, bardzo się mylisz. Właśnie w pseudohodowlach chodzi tylko o pieniądze, dlatego nie obchodzi ich, komu oddają szczura, byle zapłacił.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:04   

Tarpatka, ja na maluchy z miotu A czekałam od listopada. A na kilka dni przed wybieraniem panienek (w styczniu) stwierdziłam, że alergia mi się nasila i musiałam zrezygnować... Było mi przykro, ale za to cieszył się jakiś inny dom, który niespodziewanie mógł kupić dwa malce. Przecież nie jest tak, że na każdy miot w każdej hodowli ustawia się długa kolejka właścicieli, innych hodowców i członków Związku. Mioty są na tyle często w polskich hodowlach, że prędzej czy później u kogoś załapiesz się na wymarzone młode. Wystarczy trochę cierpliwości ;)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:08   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Tarpatka, chodzi tylko o pieniądze? Masz wgląd w nasze konta, że wiesz ile na hodowli zarabiamy? A to, że sprowadzamy importy za bajońskie sumy, że robimy wszelkie niezbędne badania, że leczymy swoje szczury i zostawiamy je u siebie aż do ich śmierci już się nie liczy?
Nie masz pojęcia ile ciężko zarobionych pieniędzy już włożyłyśmy w hodowlę, więc wypraszam sobie takie uwagi. Obrażasz nas tym stwierdzeniem, bo przyrównujesz nas do pseuduchów, którzy eksploatują samice do granic możliwości po czym je oddają na olx.
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:10   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Jeszcze coś :3
Tarpatka napisał/a:
Denerwuje mnie że to tak wygląda, chodzi tylko o pieniądze. I się potem dziwicie czemu ludzie kupują zwierzęta w sklepach zoologicznych albo pseudohodowli no dlatego że ciężko jest dostać przeciętnej osobie która może nie być też zarejestrowana na forum bo ważniejsi są ci co mają coś wspólnego z pieniądzem, my czyli ci ostatni szarzy ludkowie jesteśmy spychani na boczny tor.

Możesz mi wyjaśnić, jak może mi chodzić tylko o pieniądze, skoro bez względu na to, czy to będzie SzczurLOVE, czy np. tuśka, czy nawet heniok albo Nakota (hodowcy), tak i tak musi mi za tego szczura zapłacić takie same pieniądze?
Zwalanie na nas winy za to, że ludzie kupują szczury w sklepach lub w pseudohodowli jest żałosne przy tylu ogłoszeniach o szczurach do adopcji.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Petarda 



Dołączyła: 25 Lut 2016
Posty: 17
Skąd: Z kapusty
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:15   

Mao napisał/a:



Wreszcie "zwykłe" domki. Czemu na końcu? Nie mają planów hodowlanych, nie wyślę im samicy na krycie, bo nie mają często stosownej wiedzy itp. Chcą po prostu szczurki na kolanka, które będą zdrowe i ładne. To jest powód, by dawać ich na górę listy?



Aha fajnie. No to rozmnażajcie sobie dla rozmnażania. Klient przecież nie wasz pan. Z tego wszystkiego wynika że nie rozmnażacie szczurków na kolanka tylko to jest wasza zabawka genetyczna.
_________________
Za TM: Doris, Miranda, Katrina.
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:17   

Petarda to jest bardzo nie na miejscu.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:21   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Tak, klient nie nasz pan, bo to nie jest klient, tylko kandydat na dobry dom dla odchowanego przeze mnie zwierzaka. Mało tego, jeśli nawet po rezerwacji szczura ktoś udowodniłby mi, że taka osoba nie nadaje się na dom, bo np. zaniedbuje swoje własne szczury - tego szczura nie dostanie i mam gdzieś, ile się na niego naczekała 8)
Proponuję zainteresować się, jaki jest cel prawdziwej hodowli. Na pewno nie jest nim zadowolenie "klientów", pozyskiwanie ich czy zarabianie pieniędzy.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Petarda 



Dołączyła: 25 Lut 2016
Posty: 17
Skąd: Z kapusty
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:25   

Dobra już nic nie piszę. Myślałam że takie hodowle są po to żeby szczury były na kolana.
Mao napisał/a:



Tak, klient nie nasz pan, bo to nie jest klient, tylko kandydat na dobry dom dla odchowanego przeze mnie zwierzaka.





Nie klient to czemu pieniądze za nie bierzecie? jakby był kandydat do adopcji to chyba za darmo.
_________________
Za TM: Doris, Miranda, Katrina.
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:28   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Ekwiwalent za krycie, odchowanie samicy w czasie ciąży i połogu, odchowanie małych, ewentualnie za sprowadzenie importów. Nie masz bladego pojęcia o hodowli :shock: Identycznymi prawami rządzą się dobre hodowle choćby psów...

Jeżeli ktoś z Was ma jakiekolwiek wątpliwości co do polityki hodowli Husarskie Skrzydła - zapraszam do kontaktu z Zarządem Stowarzyszenia Hodowców Szczurów Rodowodowych w Polsce (shsr.szczury.biz) i/lub kontaktu z administracją forum Alloszczur. Dalsze posty zmierzające do awantury będziemy zgłaszać, jak leci, do administracji. Dziękuję za uwagę.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:35   

Petarda proszę nie siej zamętu. Twoje wiadomości prywatne przedstawiające mi mylny obraz rzeczywistości również są zbędne.
 
     
Petarda 



Dołączyła: 25 Lut 2016
Posty: 17
Skąd: Z kapusty
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 17:44   

Dobra już nic nie piszę. Jestem tylko ciekawa czy załapiecie się na te wasze szczury bo wątpię. Mi zostaje tylko adopcja bo nie mam zamiaru czekać a potem zostać z kwitkiem wystawiona.
_________________
Za TM: Doris, Miranda, Katrina.
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 20:16   

Hodowla ma wypisane warunki rezerwacji, tak jak chyba wszystkie inne legalnie działające. Nie rozumiem kompletnie oburzenia i strasznie roszczeniowego zachowania. Gdyby warunkiem wysłania ankiety adopcyjnej było wpłacenie jakiejś kwoty - ok, w takim wypadku byłoby to wyciąganiem od ludzi pieniędzy, ale tak nie jest.
Ja na samca DU czekałam od początku 2010 roku, byłam wtedy nawet zapisana na miot M w hodowli Happy Feet i co? I mimo że czekałam to się nie załapałam. Trudno. Załapałam się natomiast na innego samca z tego miotu, był to Minion Happy Feet, dumbo, standard z pointami. Później nie było miotów z DU i załapałam się na samca dopiero w zeszłym roku - Moracha of Zirrael, po czeskiej samicy i holenderskim samcu. Po 5 latach ;)

Maluszki są prześliczne, trzymam kciuki żeby rosły piękne i zdrowe :serducho:
_________________


 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 21:18   

Off-Topic:
"Hodowla ma wypisane warunki rezerwacji, tak jak chyba wszystkie inne legalnie działające."
Rozmnażanie zwierząt w celach zarobkowych albo w ogóle jakichkolwiek nie jest "nielegalne", nawet jeśli się nam to niezbyt podoba.
 
     
SzczurLOVE 



Dołączyła: 08 Paź 2014
Posty: 579
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 21:29   

Lol... Nie wiedziałam, że rozpętam piekło, w sumie troche żal mi ludzi pokroju Petarda i to, że napisałam w formie żartobliwej ten post ukazujący dodatkowe zalety bycia członkiem SHSRP to rozumiem, że ktoś nie ma poczucia humoru (bo sorry nie wiem jak głupim trzeba być zeby myślec że wstępuje sie do związku po to żeby bez kolejki brać szczury) ale dobra pomijam ten fakt. Dziwi mnie to że teraz wielkie oczy i niesprawiedliwe skoro na stronie hodowli w zakładce warunki rezerwacji jest to publicznie napisane i dostępne dla wszystkich. A tak jak dodatkowo napisałam ja czekam na malca od dziewczyn od CZERWCA wiec sorry najdłużej ze wszystkich. I Petarda co to za bzdura, ze ja mam duże stado a ktoś nie ma wcale? Ludzie mają po 4 psy a ja nie mam wcale... Skisłam dzięki za made my day! 😀 ja mam 13 ogonowe stado, zajmuje sie szczurami od 7 lat, hodowcy i domki adopcyjne mnie cenią bo dobrze zajmuje sie szczurami i jestem w stanie dla szczurów zrobić wszystko dlatego dostaje i sorry leczę do końca za ostatnie pieniądze, beznadziejne przypadki i ratuje ogony cudem wyrwane od ludzi którzy dla mnie nie powinni nazywać sie ludźmi... Tak wiec nie rozumiem furii i zarzutów o niesprawiedliwość. Kończąc swój wywód życzę powodzenia w szukaniu ogonów bo ja jako osoby która wyadoptowywala szczury innym osobom nigdy w życiu nie dałabym Ci szczura i to nie za to jakim byłabyś domkiem ale za to jaką roszczeniową i kłótliwą osobą jesteś co pokazałaś już na tym forum, nie tylko w tym wątku...
 
     
Tarpatka 



Dołączyła: 03 Mar 2016
Posty: 41
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Sob Mar 05, 2016 21:46   

SzczurLOVE napisał/a:
A tak jak dodatkowo napisałam ja czekam na malca od dziewczyn od CZERWCA wiec sorry najdłużej ze wszystkich.


SzczurLOVE napisał/a:
mnie cenią bo dobrze zajmuje sie szczurami i jestem w stanie dla szczurów zrobić wszystko dlatego dostaje i sorry leczę do końca za ostatnie pieniądze, beznadziejne przypadki i ratuje ogony cudem wyrwane od ludzi którzy dla mnie nie powinni nazywać sie ludźmi...

SzczurLOVE napisał/a:
ja jako osoby która wyadoptowywala szczury innym osobom nigdy w życiu nie dałabym Ci szczura i to nie za to jakim byłabyś domkiem ale za to jaką roszczeniową i kłótliwą osobą jesteś co pokazałaś już na tym forum, nie tylko w tym wątku...

SzczurLOVE co ty normalnie nie powiesz, bardzo skromna jesteś, a reszta twojego postu brzmi to jak by szczury miały iść do ludzi na podstawie tego kto jaki ma charakter, może jeszcze wygląd ? Już się tak w oczach wszystkich nie wywyższaj że jaka to ty nie jesteś co byś nie zrobiła dla szczurów. To że Petarda się nie dogaduje z ludźmi to nie znaczy że nie zaopiekuje się dobrze szczurami. Przesadziła trochę kłócąc się nie szufladkuj tak ludzi. Każdego czasem poniesie i każdy może mieć zły dzień. Uważasz się za lepszą bo od 7 lat masz szczury i uważasz że inni są gorsi? Naskakujesz na Petardę zamiast ją edukować i pouczyć i wywyższasz się jak jakieś panisko :/ Ja też jestem w stanie zrobić dla szczurków wiele więc bez takich tu. Koniec offtopicu bo to się skończy ostrzeżeniem zaraz dla kogoś. Pozdrawiam Agnieszka.
_________________

Marsi['] (8.07.14r.)
Pusia['] (14.09.14r.)
Dejzi['] (10.12.13r.)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.26 sekundy. Zapytań do SQL: 12