Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Sens hodowli szczurów rasowych
Autor Wiadomość
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 20:40   

Może w takim razie dobrym pomysłem byłoby się ruszyć i zrobić coś w rodzaju "szczurowego serwisu"? Nie forum, przez które trza się przekopywać godzinami (chcecie czy nie, to zawsze do tego się sprowadza). Wiem, że to forum jest podłączone pod alloszczura (a raczej alloszczur pod to forum), ale strona jest mało sprawna nawigacyjnie i graficznie a informacje na niej dawno nie korenspondują z tym co jest na forum. Przykład: http://www.alloszczur.olpw.com/barwy.html

Może rewolucję można by było zaczać od tej strony właśnie? Dodać skrypty wyszukujące najbliższą hodowlę, najbliższy miot, najbliższe ubarwienia? Dodać "sondę", która pokazywałaby na jakie barwy ludziska są chętni w danym okresie? Może linki do espeesu i, niech stracę, na inne szczurze fora? I przede wszystkim - napisać więcej nie tylko o samych zwierzakach ale tez o tym jak się do takiego zwierzaka dobrać :) .

Zrobic taki porządny serwis od A do Z i potem podawać stronę do niego sklepom. Może później zebrać wszystkie artykuły i wydać w formie małego podręcznika (wszyscy wiemy, że te jesczze z komuny są średnio poprawne).

Bo tak szczerze. Jaka jest szansa, że osoba, która bierze zwierzaka (pojedynczego) ze sklepu zapewni mu bajońskie warunki, które dla osób na forum sa minimalne? Ja jeszcze rok temu nie wiedziałam, że szczury w ogóle mogą być rasowe, a paleta barw ograniczała się do kapturek-albinos-brązowy.
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 21:19   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


To wspaniały pomysł...
Dodam, że kupiłam dzisiaj mała książeczkę z 2008 roku Autor: Jinny Johnson
z Serii: Poznaj Swojego Zwierzaka :) za całe 5,50:)
Ładna fajna, mało informacji ale chyba rzetelne, dla dziecka w sam raz.

Ale do czego zmierzam...
Na końcu tej książeczki są linki do polskich stron. Alloszczur lub taki szczurzy serwis :)też mógłby się pojawić w takich książeczkach, bo do szczurów link prowadzi do bidnej strony:/

aha dodam jeszcze, że naprawdę przydałoby się przybliżyć ludziom, różne odmiany szczurów. Zrobić taki katalog, podobny do książek gdzie pokazuje się rasy psów, kotów.
Ładne zdjęcia, typu profil, portret aby łatwo było różne odmiany porównać...
Tego w książkach brakuje. Oprócz czegoś takiego przemycić inne potrzebne i wartościowe informacje.

Wydaje mi się, że coś takiego mogłoby zachęcić innych ludzi do szczurków z hodowli.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 21:28   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Dziewczyny, pojawi się coś w tym stylu, a mianowicie e-book, myślę, że mogę już zdradzić, że powstanie, będzie mojego autorstwa i będzie go można kupić ;) Już nad nim pracuję.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Anouk 


Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 1912
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 21:30   

Bosko :twisted: A może okaże się mega popularny i w kiedyś zostanie przelany na papier? :]
 
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 21:30   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


SUPER! Ja na pewno kupię :) skoro teraz kupuję książeczki dla dzieci :) hihi
z chęcią przeczytam coś porządniejszego :-P
 
 
     
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Śro Lis 18, 2009 10:37   

Fantastycznie, książka to poważny krok do przodu :)

Ale strona również by się przydała, i za tą opcją będę najbardziej optować :)
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
sylwikk 


Dołączyła: 24 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: dupa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 11:15   

Layla napisał/a:
Dziewczyny, pojawi się coś w tym stylu, a mianowicie e-book, myślę, że mogę już zdradzić, że powstanie, będzie mojego autorstwa i będzie go można kupić ;) Już nad nim pracuję.


layla pomysł genialny:) ja tez kupie na bank:D i licze ze omówisz wiecej ciekawych takich jak odzywianie od A do Z tak samo choroby pierwsza pomoc no normalnie wszystko

niestety jak przegladalam ksiazki o ogonach to ciezko trafic na cos potrzadnego ba powiem nawet ze to niemożliwe:(
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 11:17   

Ava napisał/a:
Ale strona również by się przydała, i za tą opcją będę najbardziej optować :)
strona jest, w sensie SHSRP. Tylko żeby wyskakiwała na początku po wpisaniu hasła "szczur" trzeba zapłacić, a stowarzyszenie z tego co wiem ma inne wydatki na głowie i ogólnie nie śpi na kasie. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 11:32   

Oli napisał/a:
Tylko żeby wyskakiwała na początku po wpisaniu hasła "szczur" trzeba zapłacić, a stowarzyszenie z tego co wiem ma inne wydatki na głowie i ogólnie nie śpi na kasie. :wink:
Tylko, że Ty piszesz o stronach sponsorowanych, one też są odpowiednio oznaczone i wiele osób z tego powodu tam nie wchodzi ("piętno" reklamy jednak trochę odstrasza). Można inaczej do tego podejść - żeby strona wyskakiwała odpowiednio wysoko, musi mieć dobrze zrobione pozycjonowanie w wyszukiwarkach, za to też w pewnym sensie trzeba zapłacić (tzn. osobie, która to zrobi), tylko to jest jednorazowy wydatek, a nie "haracz" co miesiąc ;) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 11:36   
   Zwierzątka: brak


Studiuję informatykę i w ramach projektu z aplikacji internetowych mamy zrobić jakąś wybajerzoną stronę wykorzystującą np. możliwość logowania, dodawania zdjęć do galerii itp. Jako temat wybrałam sobie właśnie szczury, więc jeśli wyjdzie mi coś fajnego, to może to opublikuję ;) Oprócz rzetelnych informacji mogłoby to być też coś w rodzaju szczurzego serwisu społecznościowego, gdzie można byłoby się pochwalić fotkami swoich ogonów :D
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 12:39   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


SHSRP pracuje nad taką książką, tylko coś mało czasu mamy na to ostatnio. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 15:13   

Oli napisał/a:
Ava napisał/a:

Ale strona również by się przydała, i za tą opcją będę najbardziej optować

strona jest, w sensie SHSRP.

Rozumiem, że skoro SHSRP ma swoje własne forum, to strony poszczególnych hodowli są całkowicie zbędne?

SHSRP nie jest w żaden sposób stroną stworzoną dla zwykłego szczurzego wyjadacza, tylko dla Hodowców właśnie :P . Ba, część wątków jest niedostępna dla zwykłych ludzi (bo i nie ma potrzeby takiej). Po za tym forum nigdy nie będzie pełnosprawnie funkcjonującą czytelnią, bo jak zauwazyliście, ludzie wolą spytać, niź szukać. Nie wspominając już, że odpowiedź zawsze będzie subiektywna - bardziej lub mniej pomocna, zależnie od tego kto i jak pyta (tego się ominąć nie da).

A mi tu chodzi o takie jedno miejsce w internecie, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego na temat szczurów. W którym znalazłyby się:
-> szczurza encyklopedia, słownik, paleta barw i umaszczeń, wymagania, klatki etc.
-> wyselekcjonowane najlepsze porady z forum (by nie trzeba się było przekopywać przez setki kciuków, lamentów i gratulacji)
-> mapa googlowa (oznaczenie własnych lokacji na mapie dzisiaj to naprawdę nic trudnego) pokazująca najbliższe hodowle, aktualne mioty rasowe, mioty wpadkowe (witaj SPS) ciury do oddania itd.
-> odnośniki do innych stron z informacjami o szczurach, inych for, książek, sklepów, weterynarzy...
-> portal społecznościowy to też nieglupi pomysł

Forum po prostu nigdy nie będzie spełniać tej samej funkcji co portal i nie ma co się upierać, że "przecież jest forum x albo y i to wystarczy". Książka też jest wspaniałym pomysłem ale wydaje mi się że w dzisiejszych czasach to właśnie strona internetowa będzie jaśniej przemawiała do szerokich mas (ciąg logiczny -> "kupilem zwierzę w zoologu to znajde jakąś książkę o nim" występuje częściej niż "przeczytam a potem kupię", a własnie chodzi o to by zmienić te proporcje).

A "pierwszy w googlach" niekoniecznie oznacza pieniążki - patrz akcja z "kretynem" - wystarczy, jak mówi Devona, znajomosć systemu, umiejętności i wszystko gra.

@Edit. Żeby było jasne, ja do kodu się w ogóle nie nadaję, co najwyżej grafika, ale jeżeli znajdą się pieniądze (zbiórka na forum czy coś innego) sama się chętnie dołożę i załatwię profesjonalnego kodera i serwer (po znajomości) chociaż jak podejrzewam, to większość z Was może powiedzieć to samo :) . Jak napisałam wyżej, będę jakiekolwiek inicjatywy mające na celu powstanie takiej strony gorąco popierac i pomagać jak tylko się da, bo moim zdaniem to jest krok, który zmieni więcej niż marudzenie na forum "o złych ludziach którzy kupują zwierzęta w sklepach".
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 17:42   

Ava, strona a forum to co innego. Istnieje strona internetowa SHSRP. ;) http://www.shsrp.yoyo.pl/

[ Dodano: Czw Lis 19, 2009 17:43 ]
Ava napisał/a:
A mi tu chodzi o takie jedno miejsce w internecie, gdzie można się dowiedzieć wszystkiego na temat szczurów. W którym znalazłyby się:
-> szczurza encyklopedia, słownik, paleta barw i umaszczeń, wymagania, klatki etc.
-> wyselekcjonowane najlepsze porady z forum (by nie trzeba się było przekopywać przez setki kciuków, lamentów i gratulacji)
-> mapa googlowa (oznaczenie własnych lokacji na mapie dzisiaj to naprawdę nic trudnego) pokazująca najbliższe hodowle, aktualne mioty rasowe, mioty wpadkowe (witaj SPS) ciury do oddania itd.
-> odnośniki do innych stron z informacjami o szczurach, inych for, książek, sklepów, weterynarzy...
-> portal społecznościowy to też nieglupi pomysł
Czyli chodzi Ci o stronę o szczurach, a nie stronę o hodowli szczurów.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ava 



Dołączyła: 23 Kwi 2009
Posty: 118
Skąd: Kopenhaga
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 19:35   

A nie wiedziałam :) . (chociaż forum chyba lepiej funkcjonuje :P )

Co nie zmienia faktu, że to nie jest to czego brakuje :) .

Jeżeli uznamy, że naszym celem jest informowanie ludzi o tym, ze w ogóle istnieją rasowe szczury, to oczywiście, można zrobić jedną stronę opowiadającą tylko o tym, że takie szczury są i kosztują. Ale można przy okazji zrobić serwis o szczurach, który by był ukierunkowany na to, by edukować. I zawierałby dokładne i aktualne informacje o tym jak dbać o te zwierzaki.

Rzeczywiście to bardziej portal o szczurach niż o hodowli, ale szczerze, wg mnie to najlepszy sposób na poduczenie nieco społeczeństwa, na temat warunkow w zoologach. I na pewno skuteczniejszy niż niejedno forum.
_________________
"World is MINE, So I'm-a-put my marks all around it
So when i die I'll leave this place a little better than i found it"
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 21:48   

A może stworzyć coś na temat szczurów w ogóle i przy okazji SHSRO tutaj -> http://pl.euroanimal.eu/Strona_g%C5%82%C3%B3wna


Poza tym jeszcze w wakacje był wielki zapał i krzyk, aby utworzyć gazetkę na temat szczurów, nawet powstało oddzielne forum, ale chyb zapał już minął..
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12