Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Pon Mar 26, 2012 16:47
Sens hodowli szczurów rasowych
Autor Wiadomość
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 09:45   

Layla napisał/a:
Rasowe szczury są idealne dla początkującego - poza socjalizacją jest jeszcze kontakt z hodowcą, który udzieli cennych rad.

Off-Topic:
Tylko skąd początkujący mają o tym wiedzieć? Przecież nie od sprzedawcy w zoologu, a im ufają najbardziej. A z własnego doświadczenia wiem, że na fora trafia się przypadkiem lub szukając pomocy (ja forum znalazłam dopiero jak mi Borsuk zaczął ciągnąć łapki za sobą).
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 09:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


babyduck, ano masz troszkę racji, ale na obu forach coraz częściej trafiają się osoby, które jeszcze szczurów nie mają. Ja na forum trafiłam nie szukając pomocy, a chcąc się dowiedzieć czegoś więcej o szczurach :) Gdybym komuś znajomemu miała doradzić, to na początek właśnie doradziłabym rasowe.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 09:50   

Tak sobię myślę co można by zrobić dla rasiaków.
Może dogadać się ze sklepami zoo i w lecznicach żeby w sklepie wisiało ogłoszenie o hodowli, myślę że jest to do zrobienia.
Może przynajmniej chwilowo obniżyć ceny za maluchy? (wiem że gerberki i np. sheeba są drogie ale można to zastąpić np. domowym gerberkiem a zamiast konserwy podawać mięso).
Jak komuś zależy na linii to nie wiem, oddać samicę na współwłasność (warunki do dogadania). Ja sama chciałam mieć hodowlę, teraz wiem że linie i dobieranie par mnie przerasta, ale dom samiczce i miotowi (pod przydomkiem jakiejś hodowli) mogłabym zapewnić. Bo bym miała pewność że hodowca mnie za rękę poprowadzi. Moja mama oddawała na tzw. hodowlankę suki. Mioty były pod jej przydomkiem i mogła nadal pracować nad rasą a w domu nie było stada psów.

To tylko takie moje luźne propozycje :wink:
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 09:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mi się niezwykle podoba uśredniony cennik w hodowli Happy Feet :)

Warto umieszczać reklamy w lecznicach (chętnie umieszczę w "swojej" ;) ). Warto częściej rozważać współwłasność. Domy forumowe to za mało, szczególnie, że są częśto zapchane a nikt nie ma klatki/portfela/mieszkania z gumy ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 09:57   

Layla napisał/a:
Gdybym komuś znajomemu miała doradzić, to na początek właśnie doradziłabym rasowe.

Oczywiście, że tak.
A może powinniśmy się zastanowić, jak hodowle rozreklamować? Porównując: w "Moim Psie" w dziale ogłoszenia są reklamy hodowli bez względu na to, czy mają akurat jakieś szczeniaki, czy nie. Rozumiem, że a) taka reklama kosztuje, b) nie ma pisma o szczurach, ale może jakieś portale ogłoszeniowe? Można zrobić aukcję grzecznościową na Allegro z uwagą, że nie licytujemy, a aukcja ma charakter informacyjny (tak też robią hodowcy psów).
A zaszczurzeni, którym zależy na rozwoju hodowli mogą pomóc w inny sposób: zakładając grona tematyczne na portalach społecznościowych (dlaczego na Gronie nie ma nic o miotach?), zakładając profile swoim rasowym zwierzakom na serwisach dla pupili (wychwalając rasiaki ponad wszystko). Tylko przez forum i 3 wystawy rocznie nie zrobimy zbyt wiele...
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:00   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


babyduck, racja. Reklama nie musi nic kosztować - są portale - np. na gumtree jest cały dział z ogłoszeniami hodowli zwierząt, są portale lokalne, strony o zwierzakach.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
an
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:01   

Jesli chodzi o reklame, to m.in. pokaz, ktory robimy we Wroclawiu ma sluzyc reklamowaniu stowarzyszenia i probagowaniu ogonow z rodowodami jako zwierzat domowych. Procz samego pokazu i rozdawania ulotek, zamierzamy zrobic prelekcje o szczurach, wiec sypniemy nieco propaganda na ten temat ;)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:02   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


W ogóle ja, choć nie należę do SHSRP, to chętnie pomogę jako sympatyk :) Myślałam o zapisie, ale mam jeno jednego rasiaka i nie zakładam hodowli ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:06   

an, i bardzo dobrze.
Najfajniej byłoby, gdyby reklama wyszła do ludzi poza internet.

Co do prelekcji.
ZPAV robił akcję antypiracką. Hirek Wrona jeździł z wykładami po szkołach i mówił, jakie zagrożenia niosą za sobą P2P itd. Szkoły nic za to nie płaciły.

Może Stowarzyszenie mogłoby opracować taki krótki program na 30 minut, rozesłać ofertę po szkołach (skierować ją do nauczycieli biologii), i przeprowadzać takie prelekcje? Hodowle mamy rozsypane po Polsce, można pracować wedle regionów.
Wiem, że nie każdy może gdzieś pojechać, znaleźć wolny czas, ale nie-hodowcy chętnie pomogą (mam nadzieję) i jakoś da się to zorganizować..
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:09   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oł dżizaz, ja chętnie, uwielbiam gadać :)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:16   

Off-Topic:
No to Layla obstawiasz Trójmiasto :]


Materiał do prezentacji można zebrać na najbliższej wystawie. Jeśli ktoś ma kamerę, albo chociaż posiada takową w aparacie, możnaby nakręcić argumenty - każdy z wystawców powie jeden, który przemawia za braniem szczura z hodowli. Im więcej osób, tym większa wiarygodność "wykładowcy". A jeszcze gdyby poprosić o opinię zaprzyjaźnionego weta to już w ogóle kosmos.

Taki filmik i prezentację można potem pokazywać na wystawach i pokazach. Wystarczy laptop.

Jeszcze inna rzecz to targi. Przy okazji targów są różne wystawy i spotkania, może da się tam wkręcić szczury? Albo chociaż wykupić jakieś małe stanowisko, gdzie byłyby ze 4 szczurki i para hodowców odpowiadająca na pytania?
Na targach wystawiają się też sklepy internetowe i producenci karm. Warto podjąć z nimi współpracę, żeby chociaż ulotki mieli na swoich stanowiskach.
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 10:57   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Az mi się miło zrobiło jak przeczytałam tą stronę :oops: jesteście kochane.

A z drugiej strony mi przykro, że jak hodowca coś powie innego niż dobrze widziane, to podnosi się krzyk, że wymagania, że pretensje, że nam odbija i w ogóle. I przykro mi, że odbieracie to jako ataki i zmuszanie do kupowania szczurów. Ale chyba wybieranie najgorszej z możliwych interpretacji i odwracanie kota ogonem to także polska mentalność, sama pewnie pisałabym podobnie.

I to nie jest tak, że nie ma rekalmy. Osobiście zadbałam o informację o mojej hodowli na przynajmniej pięciu forach gryzoniowych, na dwóch listach, ostatnio na forach czeskich. Wiszę u mnie w lecznicy, stronę mam dodaną do kilku wyszukiwarek itp itd.

I zgłaszają się do mnie osoby spoza forum, dużo. Tylko co z tego, jak połowa z nich myśli, że jak hodowla, to mam w nosie to co się ze szczurem dzieje i oddam człowiekowi, który do mnie pisze, że chce szczura na prezent, a o jego słownictwie po moim mailu wyjaśniającym nie wspomnę. A kolejną połowę z tej "dobrej" połowy interesuje tylko i wyłącznie właśnie szczur "wypasiony" i to jako pierwszy szczur.

Oczywiście zdarzają się ludzie-perełki i od takich jak czytam maile, to mi się aż gęba cieszy do monitora i wtedy na nowo widzę sens :]
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 11:01   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Azi, racja. Ale i tak warto wzmocnić reklamę samego SHSRP. Trzeba wypromować waszą pracę! Nas na alloszczurze jest faktycznie garstka, klatki mamy w większości zapchane :P Te prelekcje w szkołach od czasu do czasu to niezły pomysł - młodzi ludzie moga być dobrym potencjałem do edukowania, bo to oni najczęściej kupują szczury w zoologu.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 11:09   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Layla, dlatego baaaardzo cieszę się na ten pokaz an nie tylko ze względu na sam pokaz, ale na ten referat co mamy później wygłosić.

ktoś wcześniej wspomniał (przepraszam, nie widzę teraz kto), że na pewnym szczurzym forum jest dla nas antyreklama. Fakt. Nic na to nie poradzimy, ale to też mnie dobija. Pseudonaukowe ganie dla samego celu czepiania się i za przeproszeniem "robienia koło pupy". No ale, jak kogoś to cieszy, to i ja się cieszę, że mogę w ten sposób innym życie pokolorować :]
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 11:12   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Azi napisał/a:
ktoś wcześniej wspomniał (przepraszam, nie widzę teraz kto), że na pewnym szczurzym forum jest dla nas antyreklama. Fakt. Nic na to nie poradzimy, ale to też mnie dobija.


Ja :] I to nie tylko tak jest w tematach miotów, a także w ogłoszeniach :?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 13