Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
"Małpi gaj"
Autor Wiadomość
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Śro Maj 13, 2009 18:59   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Dzięki :) Co prawda nie jest to jakieś cudo.. ale wciąż w trakcie rozbudowy. Rury mi nie pasowały więc, zrobiły papa :) . Akacje i jabłonie wyrzuciłam, za cienkie były. Takie byle jakie zdjęcia, bo zrobić jakieś lepsze tym cyfrówkiem, to katorga.. Tak czy siak, proszę:






Brakuje jeszcze tuneli. Piorą się ;) To jest dopiero początek. Jak tata mi przywiezie resztę narzędzi, to będzie:
-ładniej,
-estetyczniej,
-ciekawiej.
:)
 
 
     
Andzia 
Chemngetuim?



Dołączyła: 01 Lip 2007
Posty: 1512
Skąd: Bielsko - Biała/Kraków
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 23:50   
   Zwierzątka: 4 blaski szmaragdowego księżyca,Egir,Darshan i Taran


babli, fajnie :D szczurasy będą miały zabawę. Marzy mi sie taka klatka drewniana, ale pewnie droga jest :(
Jak się sprawuje?
_________________
"Człowieku okryty pyłem martwych słów, wykąp swą dusze w milczeniu..."
Wciąż w moich myślach...Klemens ['], Lita ['], Nadzieja ['], Uwe ['], Nosek ['], Tino ['], Taran ['], Fokus ['], Imbir ['], Gent [']...część mnie odeszła razem z Tobą...Tęsknie...
 
 
     
babli 



Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 366
Skąd: M.Podh.
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 18:41   
   Zwierzątka: 8 wszędobylskich kobiet


Andzia, klatka całkiem dobrze. Łatwo umyć, nie śmierdzi mi wcale.. I mogę do niej wejść przez każde drzwiczki :P
 
 
     
runa 
mniejsze zło.



Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 465
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 20:26   
   Zwierzątka: horda szczurów i innych czterołapów


no nooo szalejesz! klatka wypasiona!
_________________
 
 
     
olennnkaaa 
Mała Wredna



Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 68
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 22:40   
   Zwierzątka: potworki /(*)Wu-wei.


a co myślicie o czymś takim? to była kiedyś zabawka mojego psa, ale jakos mu się znudziła i zupełnie go nie obchodzi. mogłabym ją wyprać i może nadawałaby się dla szczurów ;>

[img=http://img36.imagesh.../223639.th.jpg]

[img=http://img36.imagesh.../223703.th.jpg]

albo zrobić domek w starej przebitej piłce :D wyciąć dziurkę tak zeby szczur miał sie jak schowac, powsadzac szmatek i juz ;> tylko czy to nie było by dla niego szkodliwe gdyyb zaczał to obgryzać?
_________________
(*) Wu-wei- wiecznie w moim sercu E>
http://anielskarota.gospelbox.pl/

 
 
     
Gość

Wysłany: Sob Maj 16, 2009 23:32   

a po co szczurom ten sznur? moj pies taki ma i jak szczury czasami biegaja to lezy gdzies na podlodze, ale jedyne do czego im sluzy to do sikania.
olennnkaaa napisał/a:
albo zrobić domek w starej przebitej piłce

no jak sie wytnie dziure, to chyba sie taki flak zrobi? pozatym te pilki wszystkie smierdza strasznie, ja bym nie ryzykowala.
mozesz zrobic domek na balonie z masy papierowej np.
 
     
olennnkaaa 
Mała Wredna



Dołączyła: 06 Wrz 2008
Posty: 68
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 10:38   
   Zwierzątka: potworki /(*)Wu-wei.


np. po to żeby zawiesić w klatce i żeby mogły po nim się wpinać :P do czegokolwiek :P
_________________
(*) Wu-wei- wiecznie w moim sercu E>
http://anielskarota.gospelbox.pl/

 
 
     
szczurzapanna 
czarna perła



Dołączyła: 02 Lut 2010
Posty: 48
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 20:21   
   Zwierzątka: 2dwie szczurcie : Myszostwór i Cz. Perła


mi taki gaj to się marzy i marzy, ale jakoś ani miejsca, ani czasu. :/ ale by szczuraski miały ubaw w takim gaju :jesterjump: :jesterjump:
_________________
szczur=najlepszy przyjaciel człowieka
pare (jak na razie) zdjęć moich pociech
http://s11.bitefight.onet.pl/c.php?uid=131691- klikajcie koniecznie :)
 
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Pon Mar 15, 2010 10:29   

ja kupowałam rury w castoramie, chyba na dziale kanalizacji :D odpowiednio duże dla szczura a cena 5-6 złotych i różne kształty.można je przymocować albo sznurkiem albo zrobić dziurki i przymocować drutem:)
kupiłam tam też takie fajne plastikowe podstawki pod doniczki o kształcie kwadrata, podgrzałam drut, zrobiłam dziurki i przyczepiłam drutem i służą jako półki. i bardzo fajnie się je przeciera i największa półka kosztowała 4 złote a jest naprawdę spora;)
 
 
     
Zizollo 



Dołączyła: 11 Sty 2012
Posty: 2803
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lut 08, 2012 14:39   
   Zwierzątka: kot


Babli świetny masz ten małpi gajek dla swoich ogonków:)

co do tuneli które wrzuciła Oli super napewno dużo frajdy będą mieć szczurasssy w nich ale fakt,faktem kosztują:/

a te drabinki i inne co wrzuciła Visa tez super chyba takie kupie jak będę meblowac moją klatkę dla przyszłym moich pociech :]
na razie czekam na to czy krycie się udało :P


i :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: :kciuki: mocno aby były małe różowe kluseczki:)
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 14:37   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Ja mam pytanko, urządzam właśnie klatkę dla moich ciurów i mam pomysł na mostek - mam stare, średniej wielkości poroże jelenia z oszlifowanymi kolcami i chciałabym zrobić z niego coś w rodzaju mostku między półkami :)
Nie wiem tylko czy poroże się nadaje dla szczurów, w sensie czy jak zaczną obgryzać to to się źle nie skończy :oops:
Ktoś już tak ekperymentował?
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 05:13   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


haha, no nie mogę. szczury z porożem jelenia w klatce. hit
ogólnie szczury mogą jeść kości, nic im się nie stanie.
musisz sprawdzić, czy to poroże nie jest jakimś lakierem pokryte. czy da się je zdezynfekować? czy w środku kości nie zbierają się jakieś bakterie? no i jak z zachowaniem czystości? czy będzie to wchłaniać siuśki? czy łatwo myć?
za jakiś czas pewnie trzeba będzie zużyte wyrzucić. nie będzie Ci szkoda poroża?

pomyśl czy nie lepiej poszukać gałęzi jabłoni albo powiesić sznur jutowy?
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 08:59   

A nie wydaje się wam, że takie poroża się czymś konserwuje? Ja osobiście sama nie ryzykowałabym z taką ozdobą.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 09:45   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


czy konserwuje... no właśnie, dlatego pytałam o lakierowanie. rzeczywiście tu mogą być jakieś inne środki do konserwacji niż lakier. nie znam się.
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Oluś 
Dawniej olus_165



Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 2994
Skąd: Ryjewo / Kisielice
Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 10:29   
   Zwierzątka: 15 Popierdółek + 1 Psowata + 4 Ślimy


Nie jest sztucznie konserwowane, znalazła je w lesie jeszcze moja prababka zaraz po wojnie. Wisiało u niej na sznurku przez iks lat, a potem kolejne 20 lat przeleżało u mnie i przez ten czas nic się w jego strukturze nie zmieniło (nie licząc zeszlifowanych końców od ciągłego przekładania). Nie mam co z nim zrobić tylko się to przewala z kąta w kąt. Jest wysuszone na wiór, ale nie jest kruche, powierzchnia jest gładka więc siuśki prędzej zostaną wytarte lub spłyną niż wsiąkną. Dezynfekcja - mogę je przemyć perhydrolem (stężona woda utleniona):) szkoda mi je tak po prostu wyrzucić, dlatego raz mi się pomyślało czy by szczurom się przydało. Dla pewności zapytałam Was ;)
_________________
Olusiowe Popierdółki: Radziwiłł & Rokosz SunRat's, Sir Lancelot, Nihil Novi & Neron of Zirrael, Puszkin ot Madam Szapokljak, Cześnik Raptusiewicz ot Madam Szapokljak, Arbiter Elegantiarum & Ab Oriente Lux spod Husarskich Skrzydeł, Chilon Chilonides spod Husarskich Skrzydeł, Izzy's Yanosik, Izzy's Zerwikaptur, Gotfryd of Zirrael, Drakkar spod Husarskich Skrzydeł, Rob Roy von Bruno oraz Psowata Gaja oraz Ślimy: Stefan, Horacy, Ambroży i Izydor :serducho:
Wokół mnie: Baal, Sir Galahad, Móó-Shó Mórmórandó EM, Siwy, Enoki SR, Ądręę WWW, Edward EM, Burton, Ave, Vea, Bazyl, Lucjusz, Akapit, Alucard, Duo, Wacuś. Tęsknię... :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11