Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skarmianie żywymi szczurami w zoo i sklepach
Autor Wiadomość
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 07, 2008 08:58   

Off-Topic:
mazok szkoda, że teraz piszesz "my terraryści" i "wy nic z tym niestety nie zrobicie". dlaczego już nie jest "my" w obu przypadkach? :(
a no i oczywiście nie potępiam twojego hobby, samą mnie fascynują węże, ale uważam że za wysokie progi na moje nogi:P
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 13:51   

Off-Topic:
Aga, bo wiem że część z forumowiczów wolałaby się nie identyfikować z grupą która skarmia gryzonie :) choć oczywiście ja należę do obu grup. ani "my" nic nie zrobimy w tej sprawie, ani "wy", bo za wielka jest ignorancja urzędów w takich sprawach. wszelkie rebelie i sprzeciwy będą traktowane jako ciekawostka i rozrywka dla pracowników, nic więcej. taka jest prawda.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:13   
   Zwierzątka: ogony


Olimpia napisał/a:
W zoo jest zawsze tak samo.

A w szczególności w naszym europejskim pojęciu.
Ale zoo służy też do przechowywania i rozmnażania zwierząt którym grozi wyginięcie... Acz w tym momencie wolę zoo a'la safari lub rezerwat, jak żubry w Puszczy Białowieskiej.
(Osobiście do zoo nie chodzę, bo nie lubię, wolę ogrody botaniczne. Tam nikt nie cierpi, a też jest przyjemnie)
nutaka napisał/a:
a ja widziałam szczury ponabijane na pale...

Ciekawam po co?
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:18   

Ja w zoo nigdy nie byłam i nie chce być.

I tak jak Nisia wole i naprawdę uwielbiam coś a'la safari albo rezerwat :mrgreen: to jest cudowne. I w Puszczy Białowieskiej byłam.
Strasznie podobają mi się i popieram miejsce, gdzie są właśnie ogromne tereny, a zwierzętom zapewnia się warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.
_________________

 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:23   

o, to ja polecam czeskie zoo w Dvur Kralove (szczerze nie pamiętam już gdzie dokładnie byłam, dlatego nie jestem na 100% pewna). jest duże safari które się przemierza autobusem, antylopy spokojnie sobie chodzą po wybiegu, niewiele drapieżników (bardzo mało kotów) i wielka palmiarnia w zamkniętym pomieszczeniu, mnóstwo kolorowych ptaków które przelatują nad głowami, a po ulicach łażą wredne pelikany które łapią ludzi za spodnie. widać że jest zrobione naprawdę profesjonalnie i zadbane, zwierzęta mają czysto i nie ma żadnych martwych zwierząt karmowych na widoku, no i nacisk jest nałożony na ratowanie ginących gatunków, nie jak w polskich zoo jedynie na kasę.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:28   
   Zwierzątka: ogony


W Central Parku (Children's Zoo) była ciekawie rozwiązana ptaszarnia. Ogromniasta woliera, taka hala, którą się zwiedzało od środka. Wewnątrz były wyznaczone alejki między drzewami, ptaki latały wszędzie.
Były tam jeszcze dziki z tego co pamiętam, w takich szopach jak żubry w rezerwatach. Normalnie sobie chodziły, ludzie mogli je głaskać.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mazoku, byłam tam :mrgreen:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 15:38   

łaaaaaaał tez chcę:)

Off-Topic:
moze by wydzielic temat o zoo, bo tytuł jest o zywych kluskach :mrgreen:
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 07, 2008 16:14   

Off-Topic:
Piękne zoo jest także w Emmen - Holandia,podobne jak pisała Mazoku,papugi siedziały nad głowami na drzewach bananowych,nie było widać woliery,wszystko było porośnięte roślinnością itd itd.Byłby to dłuuuuugi offtopic,a więc tylko tyle. :)


wuwuna napisał/a:
Zawsze można napisać do Toz-u.

W tym TOZ-ie w którym ja byłam,co prawda zupełnie w innej sprawie,sama członkini tej organizacji podała mi przykład,że w ogrodach zoologicznych tak to właśnie okropnie wygląda,ale przecież zwierzęta tam żyjące też muszą coś jeść. :roll:
 
     
Danczeslav 


Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 17:05   
   Zwierzątka: 2 szczurki


Olimpia napisał/a:
Magnes w zoo jest kupa węży i innych drapieżników i niestety prawda jest taka, że nie będą im podawać martwego pokarmu. Aby wąż chciał zjeść martwy pokarm musi on być podgrzany,


nie zgodze sie z tym ze szczury sa podawane zywe mam znajomego w zoo w chorzowie i tam podaja "swierzo" martwe szczury.. poprostu chwyta za ogon mowią do kazdego " sory" i zuca nim o sciane wiec szczur nie cierpi tak jak by sie wydawalo
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 18:21   

Danczeslav napisał/a:
poprostu chwyta za ogon mowią do kazdego " sory" i zuca nim o sciane wiec szczur nie cierpi tak jak by sie wydawalo

I myślisz, że to jest bardziej humanitarne niż perfekcyjnie dopracowana metoda węża? Wąż zabija z perfekcją, która wyewoluowała przez wieki, a rzut o ścianę ma pewność powodzenia jak to, że jak spadniesz ze schodów to się nie potłuczesz. :roll: Widzisz, szczur może w takim wypadku podwójnie cierpieć - jeśli nie doszło do przerwania rdzenia i nie daj Boże szczur nie został też ogłuszony (czyli niedosyć że go boli to jeszcze jest świadom wszystkiego), to potem trafia do węża, który dodatkowo go "obrabia". W najlepszym wypadku jeśli szczur jednak został ogłuszony nie jest świadomy co się dzieje, tylko wąż musi zjeść go od razu, a nie po kilku godzinach. Kark skręcić też trzeba umieć. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
marla
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 07, 2008 18:22   

a nie jak rzuca nim o ścianę to spoko :/
 
     
Ola 


Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 20:08   

Proszę nie porównywać zoo z cyrkiem. Zoo to przede wszystkim placówka naukowo- badawcza, będąca również "magazynem" materiału genetycznego dla zwierząt zagżonych wyginięciem. W ogrodach zoologicznych pracuje wiele osób nie tylko z pasją ale i gigantyczną wiedzą.
Wiem , że jest to temat kontrowersyjny i nigdy nie zastąpi się zwierzętom warunków naturalnych. Obecnie Warszawski Ogród Zoologiczny cały czas pracuje nad polepszeniem wybiegów. Co roku otwierane są nowe obiekty (kiedyś był inne standarty, obecnie likwiduje się kraty). Zapewne gdyby Zoo miało odpowiedznie ilości pieniędzy budowałoby sie jeszcze więcej. Niestety nie wszystkie pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów trafiają do kasy Ogrodu. Nie krytkujcie Zoo skoro nigdy w nim nie byliście. W Warszawskim Zoo również znajdóje się hala wolnych lotów dla ptaków.
Tak się składa, że miałam możliwość obejżenia Warszawskiego Zoo od zaplecza i zapewniam was, iż zwierzęta karmowe są trzymane w odpowiednich warunkach, gdyż Zoo NIE MOżE pozwolić sobie na karmienie swoich zwierzą byle czm.
A że zwierzęta mięsożerne muszą jeść..... to już nie wina Zoo tylko NATURY. Taki jest łańcuch pokarmowy. Zresztą nie zawsze w warunkach naturalnych ofiara drapieżnika umiera w ułamku sekundy..... Takie jest życie, jedni muszą umrzeć, żeby inni mogli żyć.
Uważam, że jeśli chcecie być traktowani poważnie przez prawdziwych miłośników zwierząt musicie przyjąć to do wiadomości, zachować odrobinę zdrowego razsądku i zrozumieć, że świat nie kończy się na szczurach. (kaltka, bez względu na wielkość też nie jest naturalnym środowiskiem szczura :roll: )
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 20:10   

Olimpia napisał/a:
I myślisz, że to jest bardziej humanitarne niż perfekcyjnie dopracowana metoda węża? Wąż zabija z perfekcją, która wyewoluowała przez wieki,
a tam. młode węże też muszą się wiele nauczyć zanim im ta perfekcja wejdzie w krew. z resztą szczury mają za to ucieczkę opanowaną do perfekcji, a jak sie spotkają dwie perfekcje to już nie jest tak perfekcyjnie...

choć rzucanie o ścianę to też kiepski pomysł.

Ola, bez bulwersacji. swoim tonem wypowiedzi zaraz doprowadzisz do sprzeczki. warszawskie zoo może i pracuje nad lepszymi warunkami, ale póki co jest tak jak widać-nie najlepiej, i nie tylko my to potwierdzimy, ale też dużo osób stojących po stronie terrarystyki.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 07, 2008 20:41   

Niestety nie mam tego materiału,żeby zacytować,a szkoda,ale czytałam,że gdy taka np myszka zostanie złapana przez np kota to strach powoduje u niej wydzielanie substancji,które działają tak oszałamiająco czy halucynogennie,że gryzoń nie wie co się z nim dzieje i sam proces zjedzenia jej zaoszczędza cierpienia, chociaż widok jest niezbyt przyjemny dla osób patrzących.
Artykuł ten czytałam gdzieś dwa lata temu,ale w jakim czasopiśmie nie umiem powiedzieć. :|
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12