Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomarańczowe plamy na skórze i ogonie. (Samce, samice)
Autor Wiadomość
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 31, 2008 13:37   
   Zwierzątka: ogony


Pewnie jest gdzieś taki temat, ale przeparszam modom, że odpowiem. Nie chce mi się szukać...

SusceptibleSoul, pomarańczowe (a raczej beżowe) plamy na skórze u szczura są normalnością. To samo z plamami na ogonie.

Ale te plamy, zarówno u samców, jak i u samiczek, są pomiędzy włosami i nigdy nie wiążą się z wyłysieniem! Łysienie, jak dla mnie, wskazuje na pasożyty lub grzybicę/drożdżycę.

Grzybica jest sprawą trudną do wyleczenia. Znam przypadek szczura, który musiał być leczony różnymi preparatami (jednym po drugim). Z tego, co wiem, że było stosowane u szczura, to bezpiecznie możesz smarować Clotrimazolem (kupić w aptece bez recepty, szczurkowi nie zaszkodzi, a generalnie to dobry lek przeciwgrzybiczny). Jeśli nie pomoże, możesz pogadać z wetem o nystatynie.

W międzyczasie możesz ją myć Nizoralem.

Acha, grzybice są wysoko zaraźliwe....
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
SusceptibleSoul 
Ania



Dołączyła: 22 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Czw Lip 31, 2008 20:13   
   Zwierzątka: Dwie szczurze dziewczynki - Zuzia i Tosia.


Dziękuję za rady. ;)
A te plamki są na 100% pomarańczowe, wiem o jakie Ci chodzi.
_________________
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 20:49   

Ja mam trochę inny problem, ale chyba nie warto pisać nowego tematu (może jakiś mod zmieni tytuł).
Mufce ostatnio zaczęły się robić białe plamy na ogonku.
Szczur jest maści russian blue (może ma to jakieś znaczenie).
Wcześniej ogonek był brązowy z białą (różową jak kto woli) końcówką.
Tak jak widać tutaj:

Już na tym zdjęciu widać małe jasne plamki, ale teraz robi się coraz więcej większych placków, które są jaśniejsze nawet od jasnej końcówki.
Dodam, że szczurzyca młoda - około 4 miesięcy.
Może ktoś z was się z czymś takim spotkał? Boję się, że to objaw jakichś niedoborów, albo coś. Postaram się zrobić jakieś zdjęcia, ale to nie jest takie proste z tym potworem.
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Lut 23, 2009 22:08   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Lotya, ogon szczura jest jakby "łuskowany", stara skóra się złuszcza, odrasta nowa, jaśniejsza, różowa, w postaci pojedynczych "łusek". Zrogowaciała odpada. Wyszoruj raz na jakiś czas szczurkowi ogon szczotką, zwykłe mycie nic nie daje, bo nie złuszcza. Oczywiście nie można przesadzać i sprawiać bólu szczurkowi ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Lotya 



Dołączyła: 20 Sty 2009
Posty: 57
Skąd: Katowice/Wrocław
Wysłany: Wto Lut 24, 2009 00:01   

Problem w tym, że ona się nie da tak przytrzymać, żeby ogonek wyszorować. Czasem tylko wacikiem przecieram. Trudno, będzie łaciata :P
Wiem, że się złuszcza, ale nigdy nie widziałam aż takich dużych i jasnych plam. Najwyraźniej troszkę spanikowałam i sobie wkręciłam :lol:
Dziękuję bardzo za odpowiedź i uspokojenie Azi,
_________________
Fundacja TARA - Schronisko dla Koni.
http://www.fundacjatara.info/
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 06, 2009 11:15   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "Pomarańczowa wydzielina na skórze", "Pomarańczowe plamy na ogonie",
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Adaa92 
.


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: małopolska
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 21:41   Pomarańczowe plamy, wypadanie sieści... Proszę o pomoc :(

Witam! Jestem tu nowa, mam pytanie - nie znalazłam podobnego tematu... :(
Mój szczurek ma na plecach pomarańczowe plamy na skórze, na ogonie tak samo. Wypada mu w tym miejscu na plecach sierść, jest taka przerzedzona. Na początku ( z 2 tyg. temu) myślałam, że ogon jest po prostu brudny. Palmy na skórze zauważyłam dzisiaj. ;(
Czy to może być grzybica? Iść z nim do weterynarza? Chociaż mam złe wspomnienia po weterynarzu, bo nie potrafił ocenić czy mój szczur był chory na świerzb, chociaż ja od razu to wiedziałam... Dopiero po trzeciej wizycie dostał zastrzyk na ten świerzb :roll:
 
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 22:04   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Adaa92, te pomarańczowe plamy to na pewno nie łupież? (jeśli szczurek jest samcem oczywiście...) Jest tu na forum temat o łupieżu- możesz go znaleźć i zobaczyć czy u Ciebie (u Twojego szczurka) wygląda to podobnie...
Z tego co mi się obiło o uszy to plamy na ogonie mogą być też skutkiem braku witamin (wit. A? :drap: ) A jeśli nie dowierzasz wetowi, u którego raz byłaś sprawdź czy w Twojej okolicy jest jakiś polecany :wink:
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
H. 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 2925
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 08:54   
   Zwierzątka: doge


Scaliłam z odpowiednim tematem, poszukaj odpowiedzi tutaj ;)
 
     
Adaa92 
.


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 21:32   

A jak szczurek ma łupież , to oprócz pomarańczowych plam, 'łuszczy się' też tak jakby u człowieka skóra?? Bo niczego takiego nie zauważam... On już kiedyś łysiał na pleckach, przy ogonie... Wet kazał najpierw smarować maścią za którą dałam 25 zł i nic nie dała, później go kąpałam w jakimś specyfiku... Pomogło, ale tylko na chwilę (Ile ja się męczyłam, Marlon nie lubi wody :| ) Teraz znów zaczęła się ta sierść przerzadzać i na dodatek te plamy... Jak go wacikiem przemyje wodą w tych miejscach na plecach i ogonie to ostaje to 'coś' pomarańczowe na waciku... Oby to nie była grzybica, alecoś mi się wydaje że jednak... :cry:
 
 
     
Adaa92 
.


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: małopolska
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 21:34   

A właśnie, mogłabym szczurka tak na wszelki wypadek wykąpać w Nizoralu? Może akurat zadziała :?

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Wto Lip 21, 2009 22:59 ]
Nie pisz posta pod postem. Używaj opcji "edytuj"
 
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 21:38   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


Adaa92, spróbuj wykąpać szczura w nizoralu (tak jakbyś sobie głowę myła- zmocz, spień szampon, spłucz :] ) Jeżeli nie będzie efektu po kilku myciach idź do weta. Bo łysienie może być efektem grzybicy lub pasożytów niestety.
 
 
     
isia+czibi 


Dołączyła: 09 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 09, 2009 12:28   

witam was wszystkich probowalam cos znalezc ale niestety wszedzie widze tylko odpowiedzi na temat samcow, a co z samicami gdy maja plamki pomaranczowe na ogonie? czy to tez jest lupiez? powinnam sie martwic udac do weta? to moj pierwszy sczurek wiec nie mam pojecia, zachowuje sie normalnie jak zwykle biega jak glupek :)
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Paź 10, 2009 10:04   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


isia+czibi napisał/a:
a co z samicami gdy maja plamki pomaranczowe na ogonie?
wystarczy umyć w letniej wodzie z dodatkiem jakiegoś łagodnego środka myjącego. Np. dla dzieci. Szczoteczka w ruch i brud zejdzie. Nie ma się czym martwić.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 16:02   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


moje trzy samcole maja już prawie 3 miesiące i dzisiaj pierwszy raz dostrzegłam pomarańczowe plamki na skórze (na pleckach i dupci) nie ma tego jeszcze baardzo dużo, ale to nie za wcześnie?
Nie za młode są, zwłaszcza, że na nadmiar testosteronu mi nie wyglądają... nie kłóca się, nie gryzą tylko ładnie bawią...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12