Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomarańczowe plamy na skórze i ogonie. (Samce, samice)
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 26, 2008 23:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Z obserwacji własnych: od kastracji minął kawał czasu, hormony opadły i skóra znacząco się poprawiła, pogorszenie nastąpiło w momencie, gdy Ghost przytył i ważył prawie 570 gram. Znowu pojawiły się brzydkie zażółcenia. Po kąpieli w manusanie i zrzuceniu ok 30 gram wróciło do normy z dnia na dzień, więc u samców, które mają kłopot z wyglądem skóry warto zwracać na to uwagę.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 06:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


AngelsDream, czyli problemy ze skórą są częstsze u szczurów z nadwagą?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 27, 2008 09:30   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla, nie wiem, ale: Grotti wyglądał gorzej niż Ghost. A Ghostowi się teraz pogorszyło jak przytył, po czym jak schudł i po jednej kąpieli znów było lepiej. U Efek - Farai, który jest grubszy jest zółtawy, a Fadir sznurówka w ogóle. Loki też czyściutki, a trochę przy kości Boraś też żółtawy. Czy to zbieg okoliczności, czy faktycznie coś w tym jest trudno powiedzieć. Orbith mimo nadwagi, co najwyżej miewa łupież, ale to wszystko - przy czym on już naprawdę od dawna jest wykastrowany.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:02   
   Zwierzątka: ogony


Mój Alifek też ma łupież, choć jest od dawna wykastrowany. Zwalam to po troszę na jego wiek.
W utrzymaniu skóry w czystości dużo pomaga szczotkowanie, które nie jest zresztą tak stresujące, jak kąpiel.
Ja kupiłam taką szczotkę: http://www.zoolandia.pl/s...em,0,1,979.html (po dłuższych dyskusjach w Oazie nad wyborem). Jest fajna, mięciutka, nie rani skóry, a ładnie zbiera łupież, martwe włoski i ew. jaja pasożytów).
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
extasygirl 



Dołączyła: 30 Kwi 2008
Posty: 11
  Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 13:36   Pomarańczowe plamy na ogonie

od jakiegoś czasu moja szczurzyca ma pomarańczowe place/ plamki na ogonie... z początku myślałam że może ogonek jest brudny jednak nie da się tego zmyć...


co to może być?
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 13:51   

Może przydało by się zdjęcie :drap: ,bo moje z wiekiem też miały przebarwienia na ogonku im jaśniejszy ogonek np u albinosa Fiki to kolor plam przypominał kolor pomarańczowy,a u ciemniejszej Miki były prawie brązowe.
 
     
helen.ch 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 2799
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Kwi 30, 2008 14:00   
   Zwierzątka: ......


extasygirl, mam 2 albinosy i obie mają takie łaciate ogony , z wiekiem coraz bardziej.
_________________
Po drugiej stronie tęczy:Mypcia, Klarysa,Kropka,Tiksi, Dixi, Pixi i Daisy ['], Edzio:( i Ciapek oraz Miłka i Bella
 
 
     
xxx 


Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 100
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Maj 01, 2008 20:24   

jakis czas temu bylam z moimi albi u weta,pani dr Jurczuk powiedziala mi ze ost byla na jakims sympozium(czy cos takiego) gdzie dowiedziala sie ze te pomaranczowe plamy to niedobor wit.A

u moich one czesciowo schodza,ale rzeczywiscie ten co ma bardziej jest okropnym niejadkiem,nie wiem skad u nich te rzekome niedobory bo diete maja taka ze z wit A a tymbardziej beta karotenem nie powinno byc problemu

dodam ze wit A jest lepiej przysfajalna z wit.:C,E oraz cynkiem...tego ost moze brakowac po dluzszych infekcjach organizmu...ale to u ludzi,nie wiem czy u szczurów jest tak samo...
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Śro Lip 09, 2008 23:06   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Dziś, podczas kąpieli odkryłam taki pomarańczowe kropki na skórze Rodneya. Wygląda to trochę tak, jak ciemieniucha u dziecka. Domyślam się, że to łupież, o którym piszecie. Rodney ma błyszczącą, zdrowo wyglądającą sierść. Dostaje zróżnicowane pożywienie (mieszanki ziaren, surowe i gotowane warzywa, zioła). Z tego, co wywnioskowałam po przeczytaniu tematu, to dopóki nie ma komplikacji skórnych, a łupież pozostaje tylko kwestią estetyki, nie męczyć małego kąpielami :| . Mam w związku z tym pytanie. Gdyby zaszła potrzeba wykąpania go w nizoralu, to czy należy szmpon rozcieńczyć, dolać go do wody, czy może namydlić sierść bezpośrednio?
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 09:14   
   Zwierzątka: ogony


Bezpośrednio :) Tak jak myjesz włosy. Tylko oczywiście nie myc mu głowy, unikać kontaktu z uszami i oczami :)
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 10:00   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Nisia dziękuję, tak myślałam, ale wolałam się upewnić.
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 10, 2008 12:09   

u mnie obaj maja pomaranczowy lupiez lekko zazocona siersc a jeden ma 9 mies a drugi ponad 3 po nizoralu nieznacznie sie poprawilo ale nie powoduje zadnych komplikacji wiec tego nie ruszam :P
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Czw Lip 10, 2008 23:13   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Jeszcze tylko jedno pytanie. Może gdzieś to przeoczyłam, czy to mija z wiekiem? Czy może tak mu już do końca życia zostanie?
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 20:20   

Zostanie do końca życia - testosteron jest hormonem, a one z wiekiem nie przestają być wydzielane. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
SusceptibleSoul 
Ania



Dołączyła: 22 Maj 2008
Posty: 3
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Wysłany: Czw Lip 31, 2008 12:46   Pomarańczowe plamy na skórze i ogonie. (Samce, samice)
   Zwierzątka: Dwie szczurze dziewczynki - Zuzia i Tosia.


Witam. Mam problem z moją szczurką Tosią. Od pewnego czasu na jej pleckach i pupie pojawiły się wyłysienia oraz drobne, pomarańczowe plamki na skórze, które nie schodzą. Byłam z tym u weterynarza - stwierdził, że to grzybica i przepisał lek - FUNGIDERM. Niestety kuracja nie pomogła w ogóle. Wiem, że podobne rzeczy są u samców określane pomarańczowym łupieżem na tle hormonalnym, ale jak to jest z samicą ? Tosia jest bardzo aktywna, nawet w dzień zamiast spać obok swojej kumpelki Zuzi wychodzi z klatki i biega jak szalona. Czasami też zdarzy się Tosi kichać. Zuzia nie ma takich problemów jak Tosia. Aha, nie dodałam, że obie szczurki bardzo często się drapią. Podałam im Vibovit bobas. Nie wiem czy to istotne, ale obie panie są albinoskami. Co mogę w tej sytuacji zrobić ? Bardzo proszę o pomoc, dla mnie to bardzo ważne! :!:

Pozdrawiam Anna
_________________
Ostatnio zmieniony przez wuwuna Sob Cze 06, 2009 12:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13