Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z zębami
Autor Wiadomość
kashuuuu 


Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 11
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 10:54   

Hekatomba = Powiem Ci, że możesz mieć dobrą sugestię....może to być guz przysadki :(
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 11:36   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


kashuuuu, nie masz wiele do stracenia, więc możesz spróbować z podaniem np. Bromergonu, Galastopu lub Dostinexu. W wątku o przysadce są informacje o dawkowaniu. Jeżeli stan szczurzycy jest bardzo poważny, należy podać dawkę uderzeniową - weci często protestują twierdząc, że mniejsza ilość wystarczy, ale nierzadko okazuje się, że to za mało. Jeśli mysza dostała steryd możliwe, że to da jej małego kopa i leki na przysadkę zdążą zadziałać.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 13:06   
   Zwierzątka: królinka i szczury


kashuuuu, szczur na pewno bardzo cierpi i to nie z powodu depresji.
Przydałoby się jednak inny weterynarz - nie ma antybiotyku działającego 2 tygodnie. hekatomba może mieć rację i Twój szczur ma guza przysadki, ale bez badań i chociaż zobaczenia szczura ciężko cokolwiek powiedzieć.
Co do sterydu to pamiętaj, że może on chwilowo pomóc, ale faktycznie nie leczy.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
kashuuuu 


Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 11
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 13:40   

Są antybiotyki które działają dwa tygodnie, nawet mój kot kiedyś taki dostał u innego weta.
Tomograf głowy nikt nie zrobi, a co wet stwierdzi patrząc na nia?To ja porównując opiś o tym guzie mogę pwoiedzieć że 50% tych objawów ona ma... Spróbuje z tym lekiem który jest opisany na stronie o tym guzie, ale nie wierze już w cud. Ona jest już tak słaba ze prawie w ogole nie chodzi, ciagle chudnie mimo karmienia jej - dwie strzykawki co dwie godziny.
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 16:03   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


kashuuuu, możesz w cud nie wierzyć, ale spróbować warto. Może akurat zadziała. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 17:34   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


kashuuuu, swoją drogą, z jakiego powodu weterynarz zaordynował podanie antybiotyku i jaki to lek? Wprawdzie w wieku, w jakim jest Twoja szczurzyca, kilka objawów towarzyszących guzom przysadki może równie dobrze mieć swoje podłoże w starości (m. in. osłabienie tylnych łap, spowolnienie bądź senność), ale mimo wszystko uważam, że warto spróbować podać szczurowi któryś z leków stosowanych w leczeniu guzów przysadki.

W każdym razie obserwuj swoją podopieczną i w sytuacji, gdy będzie już naprawdę źle, nie pozwól jej cierpieć.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 18:00   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Off-Topic:
kashuuuu, antybiotyków o takim działaniu nie są dla szczurów.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 00:32   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


Off-Topic:
mmarcioszka, była u ogonów stosowana Convenia - u nas (kilka-kilkanaście "przetestowanych" ogonów) nie było nagatywnych objawów, choć wiem, że nie obecnie już dr Ania jej nie stosuje, więc pewnie miała jakieś podstawy do tej decyzji. Ale nie wiem czy można kategorycznie się odcinać - zapewne są weci, którzy ją stosują.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 01:43   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Off-Topic:
Pyl, z badań które były przerowadzane laboratoryjnie wynikło, że u gryzoni nie powinno stosować się tego typu leków ze względu na ich szybki metabolizm i małe rozmiary, a co za tym idzie dawki leku, nie działają prawidłowo. Sądziłam, że jest to już powszechne i niestosowane.


W każdym razie szczurzycę trzeba jak najszybciej postawić na nogi albo pomóc odejść, bo niejedzący szczur bardzo źle rokuje.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
kashuuuu 


Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 11
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 09:49   

JEstem załamana, wczoraj późnym wieczorem podjęłam decyzję o eutanazji....Bylo tragicznie. Wet wczoraj po południu podał jej Galastop większą dawkę - bo ona już się prawie nie ruszała, w dodatku była chłodna, więc w domu ciagle poduszka elektryczna chodziła....Wieczorem postanowiłam....zero poprawy oczy miała ciągle zamknięte na chwile jedno minimalnie otwierała i tyle, łapkami ruszała słabo, ale i tak podnieść sama nie potrafila....Wet przyjechał w nocy do domu i ją uśpił nie chciałam jej robić dodatkowego stresu i gdzieś z nią jeździć. Bardzo szybko odeszła, już chyba była tym wszystkim zmęczona:(:((:( walczyłam razem z nią :( :( niestety się nie udało....
Dziękuję tutaj wszystkim za pomoc, porady - Jesteście wspaniali :*
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 11:04   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


kashuuuu, bardzo mi przykro. Trzymaj się jakoś :glaszcze:
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 17:49   
   Zwierzątka: królinka i szczury


kashuuuu, wielka szkoda, że nie udało się pomóc :(
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 23:21   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


kashuuuu, przykro, że się nie udało, ale to dobra decyzja - jeśli możemy im pomóc choć tak, to warto mimo, że dla nas to trudne.

Off-Topic:
mmarcioszka, nie wiem czy jest powszechnie znane - patrząc na powolne tempo przepływu wiedzy "w Polskę" to śmiem wątpić. A dr Ania ma jednak dość bliski kontakt z wiedzą uniwersytecką. Dopytam ją o to przy okazji.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 08:25   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Co zrobić, jak szczurowi wypadł ząb? :(
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 08:46   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


olgapsiara, szczur miał problemy z zębami? W jakiej sytuacji wypadł?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11