Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pią Sty 29, 2016 21:20
Miot -C- Rattie's Love-skończone 2 lata
Autor Wiadomość
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 27, 2009 21:01   
   Zwierzątka: małe stadko


Dziękuję wam bardzo za pamięć :) .Clover wciąż na zastrzykach,dziś chciała mnie już złapać za palca,bo chyba za chłodny jej wstrzyknęłam :| .
Chłopcy mają się dobrze,choć trochę pozalewani poryfiną ale ogólnie nieźle,Contessa ok ze zdrowiem.

:urodziny: co najmniej 4 lat...moim wnusiom.
 
 
     
Mała Mi 
belfer ;)



Dołączyła: 07 Gru 2007
Posty: 1702
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 15:52   
   Zwierzątka: Kot


pomerdały mi się daty!!! ;( ;( ;( Wszystkiego naj naj naj ukochane Glutki!!!! :serducho: :urodziny:
_________________
Ratowe Rudości [*] , Kuzcowe Czarności [*] , Jabłuszkowe Łysości [*] , Elwusiowe Rexowości [*], Camisiowe Odd-eye'owości [*], Elektronowe Russianowości [*], Kenzowe Cinamonowości [*], Cacibowe Fawnowości [*], Lucky Luck'owe Agutowości [*], Jackowe Huskowości [*] , Neptunowe Varieberkowości [*], Ogryzkowe Doublowości [*] i Velvetowe Kocurowości
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 20:44   
   Zwierzątka: małe stadko


Jak wiadomo CLover wczoraj tj. 23.08 została poddana eutanazji.
Była zrobiona sekcja zwłok i wyszedł nowotwór rozrzucony na płucach czy prawym płucu,obydwa płuca zalane płynem...
Dokumentację i opis dostanę jutro i jutro także mała zostanie pochowana.
Nie było dla niej szansy na dalsze życie :cry: .
Ostatnio zmieniony przez Justka1 Pon Sie 24, 2009 21:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 20:53   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Boże tylko nie nowotwór.... ;( :zly:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 21:03   
   Zwierzątka: małe stadko


wu,nie zamartwiaj się,to nowotwór powstały od długiego chorowania,powstałego stanu zapalnego.
Jutro napiszę wszystko dokładniej.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 21:04   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Cytat:
Jutro napiszę wszystko dokładniej.
dziękuję ci. :* :glaszcze:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 22:12   

Żeby formalności stało się zadość - 1 sierpnia odszedł Corleone RL. Udusił się. Dokładna przyczyna nie jest znana. Lekarze odmówili wykonania sekcji z powodu zbyt dużego zmrożenia ciała (Moja wina. Byłam z Corem w podróży i nie miałam innej możliwości konserwacji ciała niż trzymanie między mrożonkami. Przepraszam.)
Jedynie mogę zacytować diagnozy z kart wizyt.

30.07.2009, lek. wet. Iwona Wójcik
Cytat:
Szczurek trafił do lecznicy z objawami silnej duszności. Duszność wystąpiła nagle, szczurek nie chorował nigdy na zapalenie płuc. Zrobiłam poglądowe zdjęcie RTG. Na zdjęciu z całą pewnością kształt serca nie odbiega od normy, brak litych struktur na terenie płuc, aczkolwiek obraz trochę zamazany, brak ostrych konturów, co może sugerować obrzęk, ale podczas robienia zdjęcia szczurek zestresował się, co dodatkowo spotęgowało duszność i zdjęcie jest ruszone, stąd moja diagnoza nie jest jednoznaczna. Niepokoi mnie ilość gazu w żołądku i dalszych odcinkach przewodu pokarmowego. Żołądek jest poszerzony i uciska na przeponę, co może powodować zaburzenia w krążeniu.[leki] Rokowanie ostrożne.


31.07.2009, lek. wet. Anna Jałonicka
Cytat:
Według pani troszkę lepiej oddycha, w badaniu klinicznym znaczna duszność, osłuchowo zastój płynu na terenie płuc, serce słabo słyszalne, w jamie brzusznej znaczne zgazowanie jelit, przy omacywaniu słychać trzeszczenie w jelitach i przelewającą się treść, zalecam kontynuację leczenia (podejrzewam sepsę). [leki]
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
Szura 
Wasza Wyskokowość



Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 1069
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 24, 2009 23:55   

Dla tych, którzy nie wiedzą - brat Uzziego, czyli ojca miotu, niestety też już nie żyje, choroba przewodu pokarmowego, niestety leczenie nieskuteczne (może zbyt późne?... :( ), umarł dzień po (ryzykownym, ale koniecznym) odstawieniu antybiotyku, dlatego podejrzewam, że to mogło być ogólne zakażenie organizmu.

Krucha ta nasza rodzinka, dbajcie o wnusie z całych sił. :(

Serducho mi pęka raz po raz.
_________________
Jeśli powstaniesz choć jeden raz więcej niż upadłeś, uda ci się.
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 23:03   
   Zwierzątka: małe stadko


Miałam 2 dni temu wstawić opis sekcji Clovie,przepraszam ale nie miałam do tego głowy(dobiło mnie to jakie otrzymałam jej ciałko...) ale dziś po wczorajszym pożegnaniu jej mogę wstawić.

http://img36.imageshack.u.../sekcjaopis.png
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 23:39   

Justka1 napisał/a:
dobiło mnie to jakie otrzymałam jej ciałko...
to zawsze jest bardzo przykre, dlatego nie powinno się po pełnej i dobrze wykonanej sekcji oddawać ciała, bo inaczej się nie da dobrze obejrzeć zwierzaka od środka. Współczuję Ci, bo to naprawdę nie jest miłe. :glaszcze: Wet powinien był Cię chociaż o tym uprzedzić. :?
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 23:56   
   Zwierzątka: małe stadko


Wiesz Oli,zeszyte ciało nie przeraża tyle co zamrożone jak mrożonka.... :cry: .
Bizzy była inaczej rozkrajana i Clovie inaczej(jak człowiek,trójkąt do mostka,dalej wzdłuż ciała).
Poza tym,nie wyobrażam sobie nie odebrania jej ciałka,chciałam pochować ją koło jej mamy,osobiście.To dla mnie bardzo ważna sprawa.
Tak samo,jak pani dr. nie chciała abym patrzyła na wbijanie się w serce ale ja chcę,bo chcę mieć pewność,że ona już śpi,nie czuje,nie drgnie.To wielka ulga dla mnie.
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 26, 2009 23:59   

Justka1 napisał/a:
Wiesz Oli,zeszyte ciało nie przeraża tyle co zamrożone jak mrożonka.... :cry: .
Rozumiem, też tego nie lubię, ale lepsze to chyba mimo wszystko niż odór.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Justka1 



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 2512
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 27, 2009 00:08   
   Zwierzątka: małe stadko


Tak,choć myślę,że mocniej schłodzone po 1 dobie nie rozłożyło by się tak szybko,a tak musiałam odczekać do wieczora aż trochę się "roztopi" (jak to brzmi...).
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 19:01   

Ja tylko tak skromnie przypomnę, że wczoraj Cewusie obchodziły drugie urodziny. Wszystkiego najlepszego tym, które zostały :urodziny:
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Lip 28, 2010 20:03   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Zdróweczka dla naszej rodzinki. :urodziny: Niech cieszą nasze oczy jeszcze co najmniej z rok.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12