Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bob za bobem
Autor Wiadomość
damianvegas 


Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 28, 2018 23:18   Bob za bobem
   Zwierzątka: Szczur


Witam a więc... jestem swiezym posiadaczem szczurow, ogolnie posiadalem dwa przez miesiac, tylko jeden wcale nie rosl i zdechl mi poprostu w ciagu nocy i sie domyslamy ze cos bylo z nim odd poczatku nie tak bo byl malo ruchliwy i byl ciagle osowialy. a wiec mialem te dwa szczury miesiac i moze raz trafilem na bobka.... po smierci tego malego wiedzialem ze szczury to zwierzeta stadne i dostaja depresji jesli sie im nie poswieca za duzo czasu bla bla... wiec pojechalem odrazu po nowego szczurka, pierwsze dni robil boby i to po kilka mysle okej to pewnie ze stresu jest nowy itp, lecz mam go juz bedzie jakos dwa tygodnie jest juz raczej oswojony daje sie brac i nawet przesiaduje gdy biore go do dloni lub pod szyje itp lecz jest problem! Szczur ZA KAZDYM razem jak wezme go (nawet kilka razy dziennie) ciagle wali bobki ! Na lozko, do kieszeni, do kaptura, na koszulke, poprostu jakbym je trzymal i czekal az go tylko wyciagne, potrafi walić 6-7 pod rzad jeden za drugim! Pierwsze dwa szczury zrobily moze jednego czy dwa przez miesiac a on robi po kilkanascie-dziesiat dziennie! Jak sie z tym rozprawic albo czy moze to oznaczac ze cos jest nie tak? Szczerze lubie je brac i puszczac na lozko ale teoretycznie co wstane (wbiegaja pod koldre czy cos) strzepuje 5-10 bobkow wszystko od tego "srajdy". Pomocy! :( :(

[ Dodano: Pon Sty 29, 2018 00:01 ]
zostawilem szczurki same na lozku (siedzialem za biurkiem) na jakies 40 min i zadnego bobka nie znalazlem ;) , to chyba moja kwestia, czuje sie bezpiecznie i oznacza czy wali ze stresu?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 00:13   

To jest oznaka stresu. Znaczenie będące przejawem, powiedzmy, sympatii, to zawsze tylko krople moczu. Dwa tygodnie to niewiele czasu na oswojenie.

Być może szczur jest zbyt przerażony, żeby uciekać? W jaki sposób go oswajasz, po prostu podnosisz i sadzasz gdzieś na sobie? Dajesz mu jakieś smakołyki? Czy przy podnoszeniu wydaje się napięty (w sensie fizyczne napięcie mięśni)? Jak reaguje np. na głośne dźwięki albo chodzenie po pokoju, kiedy jest w klatce? Z jakiego środowiska pochodzi? W jaki sposób połączyłeś szczury? W tej chwili mieszkają razem?
 
     
damianvegas 


Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 29, 2018 00:35   
   Zwierzątka: Szczur


ze szczury sie dogaduja to widac, szczurki wyciagam codziennie i poprostu puszczam je na lozko, nie mecze nie biore na sile, ten bobkujący sam przybiega do mnie, ciagle daje im jakies "smakolyki" do klatki poza zwyklym jedzeniem wiec oswaja sie z zapachem, szczurka kupilem z zoologicznego . Lepiej ze to stres niz oznaka jakiegos schorzenia bo na to wychodzi ze to kwestia czasu

[ Dodano: Pon Sty 29, 2018 00:36 ]
Szczury mieszkaja razem i pozatym nie napina sie ani nie ucieka, moze troche niechetny ale wiadomo ze to nie psy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 12