Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Terrarium po wężu dla szczura??
Autor Wiadomość
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:19   Terrarium po wężu dla szczura??

Co myślicie na ten temat ?? Mam 3 terraria wolne Jedno największe mam po boa i chciałabym je zmienic dla szczurów bo z porównania do klatki to klatka jest mała.

I stąd moje pytanie:

Czy Po dezynsekcji, gruntownemu wyczyszczeniu i przygotowanej na szczurki"klatki" Czy szczury dalej będzą wyczuwały zapach węza??

Jak bym nie musiała kupowac innej klatki mogłabym zainwestowac je w wyposażenie.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:45   
   Zwierzątka: szczurze damy


BunShi, terrarium nie nadaje się dla gryzoni.
Nie ma warunków do zagospodarowania przestrzeni.
Ani nie zawiesisz hamaków, tarasów ani nic..
Polecam przeczytanie http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1825
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:59   

BunShi, jeśli chodzi o "zapach węża", to nie mam pojęcia, czy będzie wyczuwalny po dezynfekcji, ale są tutaj osoby doświadczone w terrarystyce, to może odpowiedzą na to pytanie.

Karena napisał/a:
BunShi, terrarium nie nadaje się dla gryzoni.
Nie ma warunków do zagospodarowania przestrzeni.
Ani nie zawiesisz hamaków, tarasów ani nic..
Nie byłabym taka radykalna ;) , nie wiemy przecież, jak wygląda to terrarium ;) . Dla komfortu szczurów ważne, żeby przestrzeń była fajnie zagospodarowana. Większość miłośników szczurów stawia na hamaki i tarasy, co nie oznacza, że nie ma alternatywy :) .

BunShi, wklej zdjęcia terrarium, to dyskusja będzie bardziej sensowna :) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 22:59   

Wiem juz czytałam....Oczywiscie chce je przerobić ..Ale dalej nie ma odpowiedzi na moje pytanie :/ które dotyczy zapachu? Aby zawiesic hamaki i reszte to jest tylko kwestia przeróbki .
 
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 23:01   

dodam zdjecia jak zrobie :)
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 23:06   
   Zwierzątka: szczurze damy


BunShi, ja proponuje wymyć porządnie i sprawdzić czy szczury same chętnie tam wchodzą / nie denerwują się będąc w środku
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 23:08   

Ja od półek i hamaków wolę "wózki łazienkowe" (takie piętrowe koszyki, mam w klatce domek zrobiony z prostokątnego dwupoziomowego, w razie potrzeby rozkładamy go i robimy z powrotem "szafeczkę" lub stawiamy na nóżkach tylko część, a drugą podwieszamy jako koszyk, od dziś w klatce jest też narożna, trzypiętrowa narożna "szafeczka" i dziewczyny już ją uwielbiają). Hamaki można mocować np. na spodzie takiego podwieszonego koszyka albo przeciągnąć wzdłuż i/lub w poprzek gruby sznur i na nim wieszać wyposażenie. Do dużych szczurzych "wnętrz", w których możliwości mocowania dedykowanych gryzoniom akcesoriów jest utrudniona, polecam rozwiązania pośrednie. Z rur wentylacyjnych można tworzyć całe "ścieżki" do biegania, te "szafeczki", o których pisałam wyżej, to naprawdę genialne rozwiązanie (prostokątne stoją stabilnie same, narożne trzeba dodatkowo mocować), długie półki robiłam kiedyś z boazerii PCV (jedna paczka w Castoramie kosztowała jakieś 20-30 zł). Ogólnie możliwości jest dużo, ale nie widziałam terrarium, więc trudno mi się szczegółowo wypowiadać ;) .
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 00:37   

ale pozostaje tu jeszcze problem cyrkulacji powietrza. Ja z tego względu nigdy nie zdecydowałabym się na terrarium. Smrodek będzie się bardziej dawał we znaki, a szczury będą mieć w środku wyższą temperaturę.
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 01:14   

pszczółka napisał/a:
ale pozostaje tu jeszcze problem cyrkulacji powietrza. Ja z tego względu nigdy nie zdecydowałabym się na terrarium. Smrodek będzie się bardziej dawał we znaki, a szczury będą mieć w środku wyższą temperaturę.

Ano właśnie i to nawet przy otwartej górze. Już lepszym pomysłem jest przerobienie jakiegoś bardzo dużego pojemnika plastikowego, bo w plastiku można robić bez większego trudu otwory wentylacyjne.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 10:52   

jest tam cyrkulacja powietrze bo wąż tez ją potrzebuje..Została wstawiona kratka ..

Chce z boków wyciąc wielkie kwadraty praktycznie na całą wysokość i wstawic w to miejsce kratke..u góry tez jest kratka.. tylko zastanawiam sie co z przodem ..czy zostawic przesuwane szyby.. dodam ze na przodzie tez jest kratka by była cyrkulacja powietrza .
 
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 11:52   

A jak zaawansowane przeróbki będą się finansowo opłacać? Już od 150 zł można dostać fajną klatkę dla 5 szczurów, dlatego nie wiem, czy nakład pracy + wydatki na materiały to taki "interes".
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
BunShi 


Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 11:57   

Mnie wyjdzie tylko koszt kratki..Bo reszte nie raz juz robiłam sama...Kleiłam i opalałam terraria dla węży i to nie bedzie pierwszy mój raz ;) I wszelkie kleje czy przybory juz mam oprócz akumulatorowej przecinarki diamentowej do szkła ale to mozna wypożyczyc nie trzeba kupowac .
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 13:37   

BunShi, a podaj jeszcze wymiary tych terra? Jeśli jesteś w stanie powstawiać kratki, to można spróbować.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Nie Sty 22, 2012 23:55   

o ile dobrze zagospodarujesz pomieszczenie to ja nie widzę żadnego problemu poza tym, że czyszczenie będzie bardziej mozolne i czasochłonne.

Co do zapachu to nie musisz się tym martwić - szczury hodowlane nie rozumieją pojęcia "wąż" i zapach węża (a właściwie jego brak, bo węże są praktycznie bezwonne) nie będzie im przeszkadzał. Dobrze wyszoruj, zdezynfekuj i będzie git, może z tego wyjść całkiem zacne terra.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 23, 2012 00:20   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


a mnie zastanawia jedno: szczur potrzebuje bądź co bądź przestrzeni. Musisz mieć gigantyczne akwa dla szczurów i stąd pytanie: czy w ogóle warto bo zanosić takiego ciężkiego kloca do łazienki raz w tygodniu to zabójstwo dla kręgosłupa...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12