Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Sob Wrz 06, 2008 23:05
Objawy neurologiczne - zapalenie ucha?
Autor Wiadomość
furburger 
bez kija nie podchodź



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 30 Gru 2010
Posty: 1222
Skąd: Kudowa-Zdrój
Wysłany: Śro Sty 11, 2012 14:28   

mojemu szczurowi się nawróciło po kilku miesiącach ze zdwojoną siłą...
_________________
Ferdek, Boczek, Paździoch :D
Alfred [*] ;( Manfred [*] ;( Bolesław [*] ;( Kayomi [*] ;( Księżniczka [*] ;( Perła [*] ;(

Fruburgerwe stadko :)
 
 
     
passpartu 


Dołączyła: 28 Mar 2011
Posty: 15
Wysłany: Sob Lut 04, 2012 02:46   

W jakis sposób wydawało mi się, że mój post nie umieścił się na forum. Pisząc go miałam problemy z internetem, więc po prostu stwierdziłam, że przepadł, za co przepraszam, bo wiem, że tutaj wszyscy przejmują się gorąco losem każdego szczurka. Więc tak, z Fiolką jest już lepiej. Dostawała antybiotyk przez tydzień. Co prawda była wciąż przestraszona, ale powoli było widać zmiany w zachowaniu. Teraz już jest dobrze. Co prawda nie da się jej utrzymać na rękach, nie potrafi ocenić wysokości i spada z najniższych stopni, kiwa się, chodzi jak 'modelka' (kręci pupą i macha nóżkami), czasami chodzi do tyłu albo kręci się w kółko przez chwilkę, ciężko jej skoordynować ruchy, ale to są chyba nieodwracalne skutki kilkukrotnego zapalenia ucha.
Jednak widzę, że się jej polepsza po tym, że (mimo swojej totalnej aspołeczności) przybiega do mnie co chwilę tylko po to, żeby sobie wokół mnie pobiegać, biega po klawiatrurze wte i z powrotem (ulubiona rozrywka), nawet dobiera się do piwa jak zobaczy. Ma coraz więcej energii, mimo, że ciężko jej ją wykorzystać, bo już sama nie potrafi wyjść z klatki czy wejść na łóżko.

Ciężko rozgryźć tego szczura, bo to taka cicha woda. Tu bidulinka, malutka, drobniutka, zdominowana przez szaloną dumbo Lufkę, a jednak sama zaczepia, prowokuje, chowa się w zakamarkach, kaprysi w jedzeniu. Dlatego nie mam do końca pewności czy mam się z nią obchodzic jak z jajkiem, bo ma jeszcze jakieś ślady zaburzenia i jest przestraszona czy po prostu kaprysi. Mi się wydaje, że już jest ok, ale mogę się mylić.
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 19:49   Przewracający się szczur. POMOCY!

dzisiaj Cherry biegał, zachowywal sie normalnie.

później poszedł spać i jak go wzięłam, żeby go schować do klatki, bo musiałam wyjść zauważyłam, że coś jest nie tak.

Postawiłam go na łóżku. Nie mógł iść, wykrzywia główkę, przewaca się na lewy bok, później na plecy i dopiero wraca na nogi.

Pobiegłam do weterynarza, na szczęście jest po sąsiedzku.

Podejrzewał zapalenie ucha, ale uszka podobno ok.
Dostał jakieś dwa zastrzyki. Niestety byłam tak zestresowana, że nie zapamiętałam nazwy ;/

Niestety weterynarz nie jest specjalistą od szczurów, dlatego jeżeli ktoś ma jakieś podejrzenia co to może być, to proszę pomóżcie ! Jutro o 8 rano idę na kolejne zastrzyki. Poproszę, żeby zapisał nazwę, wiem tylko, że nazwa jednego zaczynała się na T... ;/


po prostu znosi go na jedną stronę, nawet jak leży.... teraz siedzi mi na kolanach i probuje znalezc sobiejakas pozycje.... ale srednio mu to wychodzi....
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
babyduck 
Duckling



Dołączyła: 25 Sie 2007
Posty: 7218
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 19:51   

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3908
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=947
_________________
W :serducho: : Fretka, Borsuk, Shiba, Kreta, Corleone RL, Happy Hour AR, Pavan AR, Ex Aequo SR, Roux, Bonus, Muminek EM, Willy Wonka SR, Amor Vincit SR, Tea
 
 
     
cytryn007 



Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 1017
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 19:55   
   Zwierzątka: zero:(


gurumis, i jeszcze to http://forum.szczury.biz/...?t=1002&start=0
_________________
Nie boję się obietnic, nie lękam się zazdrości, nie dbam o nagrody kpię z przyzwoitości...
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 19:55   

Scaliłam z odpowiednim tematem.
Dobrze by było, gdybyś wybrała się do specjalisty od gryzoni, który by rzeczywiście był w stanie określić, czy to zapalenie ucha, czy mózgu.
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=1272 - tu masz spis polecanych weterynarzy
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 20:02   

prawdę mówiąc, boję się go wlec ze sobą 100 km do szczecina ;/ jak tak czytam, że szczurki tak często przy tym umierają, to aż mi się ryczeć chce ;(

a jak odróżnić u szczura zapalenie ucha od zapalenia mózgu?
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 20:09   

Ja miałam z zapaleniem mózgu do czynienia - u mojej Kluski. Objawy były identyczne. Więcej Ci nie powiem na ten temat, ponieważ nie mam jeszcze tak dużej wiedzy związanej z chorobami u szczurków. Poczytaj tematy związane z tymi objawami, dziewczyny Ci podały linki.
Wizyta u dobrego weterynarza, znającego się na gryzoniach jest w tym przypadku wskazana.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 20:28   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


gurumis, ponieważ rozpoznanie jest trudne to weci tak dobierają antybiotyk, aby działał na obydwa schorzenia. Ale lekceważyć takich objawów nie wolno, więc jak masz szanse to idź do dobrego weta.
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 22:14   DEXAFORT - DAWKA?

z małym jest chyba coraz gorzej ;/ boję się, że nie przeżyje nocy ;/ leje pod siebie, leży mi na kolanach i bardzo słabo oddycha.... JEST BARDZO ODWODNIONY ! skóra prawie wogóle nie chce wracać na miejsce ;/

Przeszperałam już kilkanaście stron nt zapalenia mózgu i ucha, i chyba poproszę weta o natychmiastowe podanie Dexafortu, bo widzę, że ma najlepsze działanie.

tylko problem... jaka dawka?
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 22:24   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


gurumis, a nie dostał sterydu wcześniej? Skoro dostał dwa zastrzyki to jest mocno prawdopodobne, że dostał steryd. Dawkę wyślę Ci na PW, ale bez konsultacji z wetem nie podawaj. Z resztą wet powinien wiedzieć jakie jest dawkowanie.
 
     
Mai-ah 
Mai-ah Ihuhaotila



Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 604
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 23:15   
   Zwierzątka: szczurcie


gurumis spróbuj mu wcisnąć wodę strzykawką :( Trzymam kciuki. I polecam nutridrinka - łatwiej się podaje strzykawką od wody bo jest ciut gęstszy. A poza tym oprócz płynów może przez jakiś czas zastępować też posiłki.
_________________
Moje diablęta: http://forum.szczury.biz/...der=asc&start=0

Ze mną: Tika, Kropka, Runa, Amie, Louve, Alfred
Za TM hasają: Zuzannna, Rati, Tosia, Mirabella, Brienne, Lili, Figa
 
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Czw Mar 29, 2012 23:28   

wypił 2/3 ml wody z cukrem, zjadł trochę almette (najbardziej mu smakuje) i nawet zjadł 3 ziarenka granulatu VL....

oby dotrwał do jutra ! :kciuki:


edit/ Maleństwo przetrwało noc, zjadł znowu kilka ziarenek granulatu, lecimy zaraz do weta !

edit2/ Cherry dostał dexafort i wit B. dostał w nogi, więc chyba domięśniowo...

jutro kolejna wizyta, na którą pójdzie już z mamą, bo ja muszę wyjechac....:(
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 18:51   Nawrót ! POMOCY !

Sytuacja z Cherrym wygląda następująco.

Dzisiaj mija tydzień podawania Cherremu sterydów.
Jest u mamy.
Od jakiś dwóch dni było już naprawdę dobrze, Cherry biegał, skakał, znosił wszystko do klatki, więc zachowywał się bardzo żywo.

Wet postanowił powoli zmniejszać dawki leków.

Zdziwiło mnie, gdy mama powiedziała, że Cherry wypija dziennie prawie całe poidełko wody, które ma ok 50 ml...

Teraz mama zadzwoniła... Podobno strasznie mu się pogorszyło... Znowu się przewraca, nie chce jeść, nie chce pić.... Mama na szczęście bardzo dobrze się nim opiekuje... Podsuwa mu pyszności, poi ze strzykawki....

Co robić?!

Wet bardzo się zmartwił i znowu wrócił do poprzednich dawek sterydów.

Jak długo powinno trwać leczenie sterydami?!


kurde.... tak bardzo się o niego martwię ;( to taki cudowny szczuras ;( nie chcę go stracić ;(
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
Kluska 
Hell yeah!



Dołączyła: 03 Lip 2011
Posty: 552
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Kwi 04, 2012 19:29   

Gdy moja Kluska chorowała dr Piasecki mi powiedział wprost: musi brać sterydy do końca życia. Nie rozumiem, dlaczego Twój wet zmniejsza dawki sterydu.
Gdy tylko przestaje działać, szczurek od razu się zaczyna przewracać, codziennie musi przyjmować odpowiednią dawkę.
_________________
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Ze mną: Buzz, Rex
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13