Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Granulaty sklepowe i laboratoryjne - temat ogólny
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 19:16   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


a ja sie zawiodłam na selective. Moje na nim zamiast chudnąc - tyją, w dodatku pochłaniają go straszliwe ilości a nie wyglądają jakoś super (poza Hipo i Itsu). I pod tym względem tanio nie wychodzi... wchodzi w niej jak przysłowiowe ziemniaki.
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 19:16   

AngelsDream napisał/a:
ale w sumie konieczność suplementowania zaprzecza niejako idei granulatu, który może, a nawet powinien być (z założenia), jedyną karmą.

to zależy kto ma jaką idee granulatu ;) Stosuję granulat po to, żeby szczury nie wybierały przysmaków z karmy i żebym miała pewność, że w każdej porcji jest odpowiednia ilość składników odżywczych. Podawanie dodatków służy przede wszystkim umileniu egzystencji naszych szczurów. Myślę, że one też odczuwają przyjemność, gdy dostają smaczne jedzenie. Na samym granulacie to mogą żyć szczury z laboratorium ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 19:24   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Niamey, ja to rozumiem, jednak widzę różnicę w konieczności suplementowania, a w jej możliwości, żeby ogonom było milej, smaczniej i ew. (bo to zależy już od człowieka) zdrowiej.

I wydaje mi się, że granulat PRO na co dzień, dla szczurów o normalnej wadze może być jednak zbyt ubogi, a w efekcie prowadzić do ew. problemów. Przy czym dla szczurów starszych, już nie tak aktywnych, o wolniejszym metabolizmie to może być strzał w 10, mnie na razie ta karma słabo przekonuje, chciałabym ją "przetestować".
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 19:31   

Niamey napisał/a:
Stosuję granulat po to, żeby szczury nie wybierały przysmaków z karmy i żebym miała pewność, że w każdej porcji jest odpowiednia ilość składników odżywczych. Podawanie dodatków służy przede wszystkim umileniu egzystencji naszych szczurów. Myślę, że one też odczuwają przyjemność, gdy dostają smaczne jedzenie.


też wychodze z tego założenia. u mnie każda inna karma w formie nie-granulatu w ponad połowie lądowała w koszu, bo jaśniepaństwo wybrzydzało i wolało zdechnąć z głodu niż zjeść ziarno czy jakieś inne pierdoły, które im nie smakowały :| karmię Pro i mam pewność, że mają zapewnione najważniejsze składniki, a dodatkowe żarcie dostają tak czy inaczej, niezależnie od karmy - dla mnie Pro to strzał w 10 :)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 19:35   

AngelsDream, rozumiem, aczkolwiek wydaje mi się, że do pewnego stopnia jest to problem wyłącznie na poziomie teoretycznym. W praktyce nawet jeśli rat pro jest zbyt ubogi dla np. młodych rosnących szczurów, to ze względu na to, że i tak właściciel dla przyjemności szczurów daje im dodatkowe rzeczy (świeże warzywa, owoce, mięso itp.), to ewentualne problemy nie wystąpią.
Z tego, co wiem, w Stanach mają granulaty dedykowane dla poszczególnych grup wiekowych, które uwzględniają zróżnicowane problemy. Z drugiej strony w stadzie zróżnicowanym wiekowo, chyba nie sprawdza się to najlepiej.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 11:25   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


AngelsDream napisał/a:
chciałabym ją "przetestować"

Dostaniesz, tylko się spotkamy :)

Mnie zadowala przy stadzie zróżnicowanym wiekowo, ale jest podawany razem z Complete, więc w żaden sposób nie jestem w stanie i nie chcę sprawdzić, czy sam też się nadaje.

Ale i tak, dzięki promocji w niemieckim Zooplusie (która pojawia się tam od czasu do czasu) wracamy do Selectiva (wciąż pół na pół z Complete, bo moi od razu go wyjadają).

Azi, a jak dużo Selectiva podajesz dziewczynkom - tzn. do woli, czy liczysz dawkę? Na karmie jest napisane 20-25 gramów dziennie na szczura - z tego co pamiętam.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 11:33   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


quagmire, uwielbiam Cię. :serducho:

A serio, ktoś wie, co będzie teraz z Rat Complete?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 11:34   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ja nie mam pojęcia.
Próbowałam wejść na stronę, jak o tym napisałaś, ale się mi nie wczytywała, więc zrezygnowałam.

A nie ma tam tylko Rat Complete, czy innych karm tego rodzaju też nie?
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 11:43   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


quagmire, jest tak, że są produkty z serii Complete, ale nie dla szczurów. :roll:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 29, 2011 12:01   

AngelsDream napisał/a:
A serio, ktoś wie, co będzie teraz z Rat Complete?
a o co chodzi, bo rozumiem to tak, że przestaną produkowac albo zmienia skład, a nie znalazłam nigdzie wcześniej info o tym. :)

Osobiście granulaty bardzo lubię. Dostarczają podstawowych składników w odpowiednich dawkach, codziennie. Komercyjne granulaty nie są karmą, którą powinno sie karmić szczury bez żadnych suplementów. Granulaty lab takie są i można w teorii je nabyć.
Jednak ja uważam, że każdy rodzaj karmy bytowej należy urozmaicać dodatkami warzyw, owoców i białka zwierzęcego. Po pierwsze dlatego, że różnorodność pożywienia jest wpisana w "genetyczne" zapotrzebowania szczura, a po drugie żadne witaminizowane karmy nie dostarczą witamin i minerałów w takim stopniu przyswajalności i wartości jak świeże produkty.

A całkiem abstrahując od faktów, nie wyobrażam sobie karmienia kogokolwiek jednym rodzajem pożywienia całe życie.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 12:08   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Viss, no właśnie mi doktor Gniado wspomniał, że firma zmienia receptury swoich produktów i część wycofuje.

Ja nawet psom urozmaicam dietę, choćby i pestkami dyni, które dostają, pracując przy szczurach. Nie wyobrażam sobie, żeby moje ogony jadły tylko i wyłącznie jeden typ granulatu, ale chciałabym wybrać podstawę. Obecnie jest to RC, mamy jeszcze 3 pełne (małe) opakowania, a potem będziemy pewnie wracać do Care+ na zmianę z czymś jeszcze.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 29, 2011 12:51   

AngelsDream napisał/a:
firma zmienia receptury swoich produktów i część wycofuje.
dzięki. :)

Na stronie VL RC nie ma w ogóle.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Cze 29, 2011 12:56   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Viss napisał/a:
Na stronie VL RC nie ma w ogóle.


Otóż to. Inne produkty z tej serii są, ale nie szczurkowy Complete, więc domniemuję, że może być on wycofany, co nie bardzo jest mi na rękę, ale będziemy sobie radzić.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Cze 29, 2011 13:02   

U mnie niestety RC żadnemu stadu nie pasowało, stadko Jasia co prawda je to, ale widzę, że nie pieją z radości. :D Niemniej rozumiem rozpacz, bo jakby wycofali moja karmę, tez byłabym mocno nieszczęśliwa.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lip 13, 2011 22:59   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


PRO jest smaczne, ale nawet dawkowane spowodowało przyrost wagi i to znaczny, na razie wracamy więc do Complete'a.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.44 sekundy. Zapytań do SQL: 12