Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Granulaty sklepowe i laboratoryjne - temat ogólny
Autor Wiadomość
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 00:31   Granulaty sklepowe i laboratoryjne - temat ogólny
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


Dzis mialam zajecia z hodowli i utrzymania zwierzat futerkowych i pani oprowadzala nas po pomieszczeniu gdzie hodowane sa szynszyle i one jedza jakis tajemniczy granulat 8) poniewaz nie mialam w rekach opakowania nie wiem co tam konkretnie sie znajduje..ale nie orientujecie sie moze czym w takich placowkach moga zywic i jaka to ma wartosc odzywcza? bo z tego co sie orientuje istnialaby mozliwosc kupowania u nich tej karmy..zastanawiam sie czy bylaby to dobra karma dla szczurow? troche malo urozmaicona..sam granulat..ale czy takie swietne sa te farbowane kawalki nie-wiadomo-czego ktore spotyka sie najczesciej w ogólnodostępnych karmach? :roll:
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 12:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 00:59   

samar, karma lab to cos zupelnie innego niz granulaty w karmach ;) podobno dobre i podobno szczury na tych dla szczurow bardzo ladnie rosna i wygladaja swietnie, ja szukalam i jedyny dostawca byl w swietochowicach i wyslalby mi karme tylko gdybym zamowila conajmniej 500kg :P
 
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 09:45   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


to super :) tylko pytanie w takim razie czy taka dla szynszyli jest odpowiednia dla szczurow?
aha i mowisz ze ten granulat jest zupelnie inny..a czy jest smaczny i szczury jedza go chetnie?
 
     
Ewqa 
bezszczurowo



Dołączyła: 07 Mar 2007
Posty: 33
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 11:41   

Ja przy okazji adopcji szczurka z lab dostałam trochę tej karmy laboratoryjnej i żadna panienka ze stada nie chciała tego jeść, a nowa szczurka rzuciła się jak szalona na mieszankę ziaren dla gryzoni. Najbardziej granulat smakował bezdomnemu pieskowi dokarmianemu na działkach ;)
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 14:45   

granulat to zaden przysmak ;) ale jak szczury sa na tym od malucha to jedza ;) nasze trzeba by bylo ostro przeglodzic :P
 
 
     
Ratata 
death note



Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 533
Skąd: Laskowa/Kraków
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 18:25   
   Zwierzątka: Zoo


Granulat jest monotonny i niesmaczny, wątpię, żeby nasze rozpuszczone szczury chciały go jeść. Ponadto granulat laboratoryjny dla szczurów (w każdym razie ten, z którym ja się spotkałam - takie duże, jasne kołki) zawiera ogromną ilość białka, ponieważ przeznaczony jest przede wszystkim dla samic hodowlanych, czyli takich, które cały czas są w ciąży i/lub odchowują malce. Normalny szczur w momencie by się przebiałczył na takiej karmie.
_________________
Biszkopt i Baton <3~

Kredka i Kropka <3~

['] Bąbel Szuler Ronnie Furby Roy Amidamaru Ceylon Richie Szafir Lilu Toffee Nutella Harriet Rubi Beza Astra Coral Pralinka Danielle Pyza Picia Larunia Mary Loki Drops Achajka Ogryzek Holly Nela Foton Nitael Ushi Eustachy Pinky Budyń [']
 
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 10:59   Granulaty
   Zwierzątka: Brownie


Wiem, że było już w różnych tematach o granulatach, ale ja nie chcę pisać ani o odchudzaniu, ani o konkretnym granulacie.
Zastanawiam się, czy można całkowicie przejść na granulat nie mając na celu odchudzenie szczura. Bardziej mi chodzi o podawanie pełnowartościowej, zdrowej i sprawdzonej karmy. Moje smrodki uznają tylko megan owocowy, który w cale nie jest najlepszy, a w dodatku tuczący. Próbowałam już z wieloma karmami z wyższej półki, ale wyjadają z nich tylko smakołyki, a 3/4 karmy idzie do śmieci. Natomiast sprawdzaliśmy ostatnio granulat Rat & Mouse Duo i całkiem ładnie go jadzą. Zastanawiam się czy taka dieta jest wystarczająca na dłuższą metę dla młodych, dorastających szczurków.
Myślę, żeby wypróbować jeszcze Versele-Laga Rat Complete. W sumie smrodki dostawałyby:
granulat - Versele Laga Rat & Mouse Duo
granulat - Versele-Laga Rat Complete
- karmę dla psów
- zioła naturę szczura
i co parę dni mokre jedzonko.
Czy taka dieta jest wystarczająca?

Jeżeli ten post podchodzi pod jakiś temat, to przepraszam i proszę o dołączenie go.
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 11:39   

Taka dieta je utuczy. :] To tak jakbyś psu dawała karmę eukanuba, do tego royala, smakołyki i co jakiś czas gotowane.

Wybierz jeden granulat. Akurat oba, które napisałaś są w pełni zbilansowane i pełnowartościowe (także dla młodych). Nie dosypuj im do tego psiej karmy. Zioła są jak najbardziej ok. Co do mokrego to zależy co i co jaki czas.

Natomiast z karmami, których rzekomo nie jedzą. Próbowałaś ich kiedyś przetrzymać? Po prostu zoatswiasz miskę z tym czego nie zjedli, nic dodatkowo nie dajesz jeść i tyle. Szczury nawet najbardziej uparte w końcu kiedyś są głodne. A mnie Twój opis wygląda na rozpieszczenie dzieciarni. :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 11:48   

ja tez mialam ten klopot.. i tu nawet przetrzymanie nic nie dawalo.. bo jak zwierze przy tak szybkim metabolizmie moze nie jesc przez 3 dni? bo one dojadaly tylko to co pochowaly a pozniej glodowaly.. nie ruszaly ziaren..
pozniej byla moja mieszanka.. to tez nie jadly wszystkiego..
teraz jest complite - idzie go na prawde sporo ale nie wyrzucam nic :) one maja granulat VL i vitakraft dla szczurow.. jak im sie nudzi jeden granulat to wyjadaja drugi.. powiem szczerze ze najpierw znika vitakraft, moze dlatego ze jest go o wiele mniej ..

co ciekawe trzymam na tym tez samice w ciazy.. zobaczymy, mysle ze bialka jest wystarczajaco duzo.. nie zauwazylam zeby po granulatach bylo cos nie tak. Ja jestem jak najbardziej za, bo nie oplacalnym dla mnie jest wywalanie 2/3 karmy, zwlaszcza jesli jest z gornej polki, i kosztuje dosc sporo..
 
 
     
Pacyfka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 967
Skąd: Wrocław/Chrzanów
Wysłany: Nie Cze 15, 2008 21:38   
   Zwierzątka: Brownie


no to cieszę się bardzo :)

Tak, próbowałam je przetrzymać, ale nic to nie dawało, szczury głodowały, ale ziarno nie znikało. A ja dodatkowo nie byłam pewna, czy szczury mają wszystko czego potrzebują, bo raczej w dyni, słoneczniku i chrupkach nie ma wszystkich niezbędnych składników pokarmowych.
Wypróbuję jeszcze ten granulat rat complete i zobaczymy, który bardziej posmakuje :)
Psią odstawimy, a mokre oczywiście w odpowiednich ilościach :)
_________________
Moje potworki :zakochany:
W serduchu moje aniołki: Tanisek, Denzelek, Ibiś, Aspiś, Daimonek, Portosik, Bluesik, Rokoko, Postrzałek, Lukierek [']
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 12:55   

Pacyfka, u mnie na granulacie (rat complete) uzupełnionym ziółkami (natura szczura) jest od jakiegoś miesiąca cale stadko, łącznie z gówniarstwem w wieku niespełna 4 miesięcy.
Nie zauważyłam, żeby gówniarom nie pasował granulat, wręcz przeciwnie - ładnie rosną, ładnie się rozwijają i przybierają na wadze, energii mają jak stąd do Betlejem, Itakowe futerko się błyszczy, ząbki w porządku...
Więc śmiem twierdzić na przykładzie moich dziewczynek, że granulat jest jak najbardziej wskazany nawet u dorastającej szczurzej młodzieży :)

PS. I nic nie zostaje w misce, wszystko jest wyjadane do ostatniej granulki :)
 
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 15:25   

marhef napisał/a:
PS. I nic nie zostaje w misce


u mnie jeszcze nigdy miska nie była pusta :roll:
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 20:19   

Moje żyły kiedyś na Duo Rat&Mouse i mieszance płatków owsianych, siemienia lnianego itp. oraz ziołach właśnie. To było przez jakiś czas, ale granulat średnio jadły, czasem chowały i sobie leżał. Teraz mam zamiar wypróbować Rat Complete, może bardziej będą jadły.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 08:56   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


U mnie rat complete (dostałam próbkę od falki) tknął o dziwo jedynie Lenin :roll: Choć wiem, że to kwestia przyzwyczajenia, zamierzam kupić i przerzucić stado.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 14:49   

Layla napisał/a:
to kwestia przyzwyczajenia

I niczego więcej :)
Moje na początku też nie były zachwycone, ale miały tylko taka alternatywę, że albo rat complete albo nic. Wiadomo, co wybrały ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13