Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Granulaty sklepowe i laboratoryjne - temat ogólny
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 18:30   

Nie jestem przekonana, czy granulat laboratoryjny różni się tak bardzo od tych sklepowych, choć są dobre zagraniczne firmy produkujące go, ale ta forma pożywienia jest bardzo pomocna przy np. odchudzaniu, przy alergiach pokarmowych. Wtedy właśnie różnorodność jest niewskazana, tak jak zawartość tłuszczu, czy białka zwierzęcego. Dlatego staję w obronie każdego. ;)
nooley napisał/a:
i staram się urozmaicać własnymi dodatkami ;)
i super, jak każde z nas, tu są sami szczurofile. ;) Weź tylko pod uwagę, że takie np. śliwki suszone, czy morele też pełne są chemii, bo nie suszy się ich naturalnie, a za pomocą dodatków, mają być przecieź ładne i mięciutkie. :roll: Mało jest teraz rzeczy naturalnych niestety. Ale jeśli zależy ci na tym, to możesz robić całkowicie własną mieszankę, masz wtedy trochę większą kontrolę. :)
 
     
Ola 


Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 18:43   

Brawo!
nooley, masz rację, że to jest kółko wzajemnej adoracji.
Każda opinia inna, niż większości zgromadzonych tu osób jest negowana.
To przykre i smutne.
Znakomici Forumowicze mają klapki na oczach i nie przyjmują do wiadomości cudzych doświadczeń i poglądów. W momencie kiedy kończą im się argumenty lub nie mają racji, robią się złośliwi i agresywni (wiem coś o tym).

Pozdrawiam, wielbicielka i miłośniczka szczurków z zoologa!!!
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 18:51   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


A co to ma do tematu o granulacie laboratoryjnym?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:11   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


Viss napisał/a:
Mało jest teraz rzeczy naturalnych niestety.

Masz rację, mało... Ale to wcale nie znaczy, że mamy spoczywać na laurach i kupować gotowy pokarm. Prawda? ;)
Sam kupuję produkty w sklepach ze zdrową żywnością, to samo funduję moim ogoniastym co minimalizuje ilość chemicznych dodatków. Nie każdy ma na to czas/ochotę/fundusze i to też rozumiem.
Viss napisał/a:
ta forma pożywienia jest bardzo pomocna przy np. odchudzaniu, przy alergiach pokarmowych

Zgadzam się z Tobą ;)
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:44   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Ja tylko wtrace, ze granulaty laboratoryjne sa idealnie dobrane pod potrzeby zwierzat i nie moga wywolywac u nich niedoborow, chorob, ani skutkow ubocznych.

O ile u nierozmnazanych domowych szczurow dyskusja nad wyzszoscia granulatu nad jedzeniem domowym dobrze dobranym w wiekszosci przypadkow przypomina dyskusje nad wyzszoscia Wielkanocy nad Bozym Narodzeniem, o tyle ja nie wyobrazam sobie mnozenia myszy czy wielu egzotow bez granulatow jako bazy diety, zaraz zaczyna sie dlubanie, wyzeranie mlodych i inne cuda.

Apeluje o rozsadek I nie popadanie w skrajnosci. Ja karmie gryzonie wielu gatunkow granulatami w 75 - 100% od lat, z bardzo dobrym skutkiem.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:12   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


Jedno małe pytanie... Wierzysz że granulat to pokarm pełnowartościowy i dobrze dobrany pod potrzeby zwierząt?
Jak tak, to ja wierzę w króliczka wielkanocnego bo tak napisali na opakowaniu. :]
Mam znajomą zajmującą się hodowlą kotów, oświeciła mnie czemu nie kupuje gotowego pożywienia... pewna bardzo dobra karma dla kotów zawiera ok 36% białka (tak pisze na opakowaniu), producent niestety łaskawie nie napisał że spora część tego białka jest z soi - nie jest przyswajalne w dużej części przez koty, może powodować procesy zwyrodnieniowe.
Jak sądzisz, skoro producent kociego żarełka (kot zwierze dużo popularniejsze niż ogonek) maskuje prawdę na opakowaniu, co robi producent jedzenia dla ogonków?

Piszę już chyba po raz 4. Granulat – TAK ale jako część urozmaiconej diety ogonka.


Dla wytrwałych o mocnych żołądkach
praktyki przemysłu produkującego pokarm dla zwierząt domowych w usa i paru innych krajach


Peace :mrgreen:
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:25   

nooley, sorry ale z Pitu nie wygrasz, bo jeśli chodzi o niego to on ma o wiele większą wiedzę o gryzoniach jako takich (nie tylko szczurach) niż niejeden magister biologii i ma rację. karma laboratoryjna z resztą to nie jest karma do kupienia w sklepie, w których faktycznie większość karm ma chemiczne dodatki. to coś produkowane do konkretnych celów, ma inne przeznaczenie niż Prestige, Megan i tym podobne ExtraVitale. i faktycznie, może być spokojnie pełnowartościowym pożywieniem dla gryzoni - z tym że wiadomo, bez urozmaicenia też czasem nudno, ale jeśli chodzi o większą ilość gryzoni to wystarczy w zupełności.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:27   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


mały off
Mazoku
jee niech żyje kółko wzajemnej adoracji :roll:
Lepiej siedzieć cicho i ładnie przytakiwać bo:
A ) jestem nowy na forum i na pewno moja wiedza jest mizerna,
B ) moje doświadczenie? huh urwałem się z choinki.
To jawna kpina? To że ktoś ma odmienne zdanie i potrafi udowodnić swoje racje to źle?
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:51   

nooley napisał/a:
A ) jestem nowy na forum i na pewno moja wiedza jest mizerna,
jesteś nowy więc nie wiesz jeszcze, że Twoja wiedza w zakresie gryzoni nie jest większa od wiedzy Pitu, wierz mi ;]

nooley napisał/a:
To jawna kpina? To że ktoś ma odmienne zdanie i potrafi udowodnić swoje racje to źle?
mówimy o dwóch różnych sprawach - jeśli trzymasz 5-6 szczurów dla przyjemności to wiadomo że im większe urozmaicenie tym lepiej, ale jeśli tych szczurów jest jakieś 100 to to przestaje być dobrym rozwiązaniem. i nie, to nie jest ani jawna kpina, ani kółko adoracji, a Ty zachowujesz się jakbyś się bał tego, że jesteś nowy i uważał, że jest to Twój przywilej by Cię ino głaskać po główce. a tu lipa, bo student biologii nie jest ani dla mnie, ani dla innych osób jakimś objawieniem, mamy tu ich całkiem sporo. a ja po prostu wyrażam swoje zdanie gdyż stoję niejako po obu stronach barykady - i po tej od gryzoniowej, i po tej od strony gadów, gdzie odpowiednia "karma" też jest bardzo ważna, choć już warunki jej trzymania są trochę odmienne i nie przewidują pieszczenia się z każdym kęsem żarcia. Twoje oskarżenia o kółko adoracji są idiotyczne. radzę zejść trochę z tonu, bo za arogancję u nas można dostać osta ;)
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:22   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


Bez komentarza ;)
Tylko udowodniłaś mi poziom poprzez tak szybką ocenę mojej osoby ;)
1) nigdzie nie chełpiłem się studiowaniem biologii i nie rozumiem czemu nagle piszesz o moich studiach, dla mnie to troszkę poza tematem,
2) nigdy nie oceniam wiedzy innych poprzez staż na forum czy ilość postów,
3) nigdy nie byłem arogancki (jeżeli tak uważasz to pokaż mi paluchem)
W swoich postach jedyne co potrafiłaś to zgodzić się z innym użytkownikiem nie przedstawiając swoich poglądów. Jak nie wysnuć opinii o wzajemnej adoracji?
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 21:28   

Off-Topic:
skoro tylko na takie argumenty cię stać :] sorry, ale nikt cię tutaj nie trzyma przymusem, jak tak bardzo cierpisz katusze naszych złych kółek różańcowych to droga wolna, bo póki co tylko wywołujesz bezsensowne kłótnie których nam tutaj nie potrzeba
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 23:08   

Ola napisał/a:
nooley, masz rację, że to jest kółko wzajemnej adoracji.
Każda opinia inna, niż większości zgromadzonych tu osób jest negowana.

Jak narazie to tylko Wy piszecie jak bardzo biedni nowi jesteście itp. itd. :roll: Głaskanie po główce i całowanie po dupce to nie ten adres. :] Faktycznie jesteście nowi, więc nie znacie nas tak dobrze jak my siebie jako stali i długoletni bywalcy tego forum. W pewnych kwestiach mamy rację i zapewne jeśli będziecie mieć choć trochę samokrytyki to po pewnym czasie bytności na forum to zauważycie (z resztą niejeden nowicjusz po pewnym czasie to przyznawał). Wielu z nas zna się na rzeczy, a wiedzy nie ma wyssanej z palca. :wink: Jak tak bardzo boli Was to, że nie całujemy Was po stopach tylko dlatego, że jesteście tutaj nowi to chyba wiecie gdzie są drzwi. :arrow:


nooley napisał/a:
Wierzysz że granulat to pokarm pełnowartościowy i dobrze dobrany pod potrzeby zwierząt?
Ty nie wierzysz, a na jakiej podstawie? Jeżeli tylko na zasadzie "bo tak" to tak samo my możemy to napisać. Ja mam w sumie trzy stada. Tylko jedno je mieszankę "urozmaiconą". Pozostałe dwa stada jedzą - jedno granulat Duo R&M (on jest z wyglądu bardzo podobny do laboratoryjnego, oczywiście nie jest to równoznaczne z tym, że jest taki sam) z powodu skazy białkowej jednego ze szczurów, a drugie Rat Complete, bo dwójka jest otyła. Do tego dostają jedynie suszone zioła i warzywa HP. Ja sobie bardzo chwalę granulaty i nie widzę różnicy między opisem wartości odżywczych na opakowaniu z granulatem a mieszanką. Mało tego, w mieszankach jest to uśrednione, a jak wiadomo sporo szczurów wybiera tylko to co im smakuje, a nie jedzą wszystkiego co powinny.
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 23:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nooley, masz ostrzeżenie słowne. Tak, jesteś arogancki.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 09:17   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Offtopic został wycięty.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 11:47   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Szczurom absolutnie nie przeszkadza granulat na bazie zboz i soi, z malym lub zadnym dodatkiem miesa, bo to nie koty.

Gdyby laboratoryjne granulaty wywolywaly szkodliwe skutki uboczne, nikt by nimi nie karmil, bo rezultaty doswiadczen bylyby do niczego!. Nie jest to kwestia wiary, granulaty laboratoryjne trafiaja do konkretnych odbiorcow, a ich komercyjnosc jest niewielka, to nie smieciowaty Whiskas, ktory sie sprzeda zawsze, bo jest w reklamie z usmiechnietym spiewajacym kotem.

Zacytowany artykul jest bzdura z Nexusa, ktory pisze tez o ufoludkach, teoriach spiskowych... :roll: Oczywiscie ostro przesadza. W zasadzie glownym problemem przy doborze karmy dla psa i kota jest odrzucenie tych malo miesnych.
Zas podobnie, jak istnieja psy i koty, ktore nie toleruja karm gotowych, istnieja takie, ktore nie toleruja jedzenia surowego.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 11