Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Granulaty sklepowe i laboratoryjne - temat ogólny
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 19:40   

kociarnia, jedzenie jest radością szczurzego życia, więc różnorodności w diecie nigdy nie za mało :) Ale jeśli dajesz im warzywa, owoce, gerberki i jogurty, to raczej nie można tego nazwać nieurozmaiconą dietą.
A poza tym często ludzie wpisują rzeczy typu dżem, szynka, masło i inne, które nie doradzałabym Ci włączać do jadłospisu szczurów :)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
kociarnia 



Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Pon Maj 24, 2010 07:46   
   Zwierzątka: szczur x2 kot x3


Dzięki, bo już czułam się jak jakiś potwór :P
 
 
     
RAYA 


Dołączyła: 24 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 10:01   

granulat jaki dostajemy w kupnych mieszankach na gryzoni jest niesmaczny.... moje szczury wyrzucają go zawsze z miski od razu jak dostaną dosypkę... za to kiedyś przyniosłam im garść granulatu z zoo... jestem wolontariuszką i widziałam jak niektóre zwierzęta tam szaleją by dostać choć jedną granulkę...przyniosłam do domu a szczury się na niego rzuciły,chwila minęła i było po granulacie. niestety nie wiem co to było dokładnie,jednak na bank nie dostaniemy tego w sklepach :(
_________________
Łazik i Wstydziocha
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 10:12   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


RAYA, a spróbuj Selectiva - moi chłopcy go uwielbiają. Aż za bardzo ;P
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
RAYA 


Dołączyła: 24 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:14   

można spróbować.. :D kto wie...może nie są aż takie wybredne :D można dostać w sklepie zoologicznym bez problemu?
_________________
Łazik i Wstydziocha
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 11:25   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ja kupuję w zooplusie, był też kiedyś w animalii, ale teraz chyba nie ma. A tak szczerze, to w sklepie nie widziałam.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 14:31   

Jakiś czas temu karmiłam Agropolem na zmianę tym dla szczurów i tym dla prosiaków szczury były bardzo zadowolone, ja też bo wreszcie nie musiałam wywalać do kosza połowy mieszanki za 15zł :/
Teraz dzięki uprzejmości kolegi (heh choć nie ukrywa że na tej uprzejmości zarabia :wink: ) mam dostęp do karmy labowej jednej z uczelni krakowskich, o niebo lepszy niż Agropol. Granulat dla grup kontrolnych więc optymalny, bez przegięć w którąś stronę. Po miesiącu karmienia już widzę fajne efekty, ładna, błyszcząca sierść, brak porfirynki a dawniej bywała od czasu do czasu, szczury ruchliwe nawet moja emerytka 2 letnia. Może to przypadek ale mam wrażenie że mocz im trochę mniej "pachnie". Granulat jedzony bardzo chętnie (nawet moja bullterrierka się o niego dopomina koszmarnie).
Jak ktoś ma dostęp do Agropola (wysyłają już od jednego wora) albo do karm labowych (trzeba dopytać dla jakiej grupy zwierząt granulat jest) to gorąco polecam.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:21   

Sorgen, a ile Ci wychodzi taka karma?
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Sorgen 



Dołączyła: 03 Mar 2007
Posty: 1293
Skąd: Tarnow
Wysłany: Nie Lis 28, 2010 15:56   

Ja płacę 7zł za kilo labowego. Agropol kosztował jakieś 80zł za worek 35kg plus koszt wysyłki. Jeśli masz w mieście sklep z gadami to tam pytaj o granulat. W Krakowie w gady-gady kosztuje jakieś 5zł za kilo Agropola.
Kilogram przy 3 szczurach - staruszce, szczurzycy w kwiecie wieku i młodej ogoniastej wystarcza mi na jakieś 3-4 tygodnie.
_________________
‎"Zawsze bądź sobą.
Chyba, że możesz być Batmanem.
Wtedy bądź Batmanem."
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 17:41   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Wygląda na to, że trochę jestem okrutna, skoro moje szczury jeszcze jako malce zostały przestawione na granulat, wpierw na Rat Complete, potem na Bephar Care +. RC u tej dwójki nie daje dziwnych efektów zapachowych, kupy za to momentami są naprawdę spore, za to nie zauważyłam, żeby przydarzały się jakieś rozstroje albo nieprawidłowości.

BC + pachniał pięknie, P&A jadły go chętnie, chociaż ciemniejsze zielone granulki momentami leżały dłużej. Dla odmiany, właściwie bez jakiejś większej przyczyny wróciliśmy do RC, przejście bez marudzenia, płynne, zero problemów, jednak wciąż się zastanawiam, jak mogłabym je karmić lepiej, zdrowiej.

Jakieś propozycje?

PRO wydaje mi się odrobinę zbyt ubogi, tak też twierdzi nasz weterynarz, innych granulatów nie znam. Oprócz Selectiva w cenie odrobinę kosmicznej i karm specjalistycznych jest coś jeszcze?
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 17:55   

AngelsDream, ale selective jest tańszy niż care+. Care+ 1,5kg. kosztuje 47zł, a selective 2kg. ok. 50zł w zooplusie.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 17:58   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


AngelsDream napisał/a:
PRO wydaje mi się odrobinę zbyt ubogi, tak też twierdzi nasz weterynarz
Angels mogłabyś dokładniej? Bo od dłuższego czasu karmię Pro jako podstawą i mnie trochę zmartwiłaś.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 18:03   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Niamey, ja mam możliwość kupowania Care + po tańszej, hurtowej cenie i dlatego się zdecydowałam.

karola, mogę dokładnie dopytać, ale doktor Gniado doradzał suplementowanie tej karmy zwłaszcza produktami białkowymi.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Wto Cze 28, 2011 18:25   

karola napisał/a:
od dłuższego czasu karmię Pro jako podstawą


chyba nie ma co dramatyzować, ja karmię Pro od ponad roku, szczury w świetnej formie.
normalne, że dostają różne dodatki - w tym od czasu do czasu gotowane mięso itp.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 18:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


mataforgana, ale w sumie konieczność suplementowania zaprzecza niejako idei granulatu, który może, a nawet powinien być (z założenia), jedyną karmą.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 7