Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Granulaty sklepowe i laboratoryjne - temat ogólny
Autor Wiadomość
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 21:14   
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


Dzisiaj zakupiłem granulat Duo Rat&Mouse versa-lage
hmmmm ... ;)
panny mają go w poważaniu :D
może to dlatego, że wolą maltertowac małą albinosią pannę, która z nimi dziś zamieszkała ? :|
ehhh ... zrozumieć ciury ;D 8)
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 09:43   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


Normalny szczur tego nie tknie. Kiedyś podebrałem odrobinę granulatu z uczelnianego laboratorium. Jak podałem to COŚ moim pannicom, ich wzrok mówił „ty chyba żartujesz? :shock: gdzie NASZE jedzenie? foch”. Dwie próby – zerowy rezultat. Granulat wylądował w koszu i po sprawie.
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
pituophis 
( . )( . )


Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 1431
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 09:57   
   Zwierzątka: węże, koty, jeż, rogatki, eublefary i sporo gryzoni


Przesadzacie. Jest kilka marek granulatu, u mnie co najmniej 1 byla zjadana bardzo chetnie.

Dla szczurow dlubiacych, i w ogole dla dlubiacych i wybrednych gryzoni granulat to swietne rozwiazanie.
_________________
Love is a flaw, love never completely under will :]
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Jeśli granulat Duo Rat& Mouse jest troszkę podobny do labo, to moje by jadły, bo Duo się zażerają, szczególnie samce ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 12:20   

Cytat:
granulat to zaden przysmak ;) ale jak szczury sa na tym od malucha to jedza ;) nasze trzeba by bylo ostro przeglodzic :P


to mowilam w marcu ;) i sie pomylilam, moje rzucaja sie na granulat rat complete VL, na inne nie koniecznie, ale ostatnio dostalismy na sprobowanie jakiegos granulatu od weta dla gryzoni i tez sie rzucaly ;) widac wiele zalezy od granulatu :P nie wiem jak by zareagowały na taki z lab..
 
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 12:48   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


Wiele zależy od samego granulatu i od widzimisię ogonka. Widać ten laboratoryjny nie spełnia :lol:
Zresztą, nie radzę karmić samą paszą granulatową. Udowodniono że ogony hodowane na granulacie niechętnie jadają nowe pożywienie. Nawet zastosowanie drobnych czekoladowych herbatników, nie potrafi zmienić preferencji pokarmowych (o zgrozo, nie wiedziały co tracą :evil: )
Granulat wygodny, ale ja zdecydowanie wolę urozmaiconą dietę i zdrowego szczurka.
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
LunacyFringe 
lucyfer



Dołączyła: 10 Sie 2007
Posty: 2045
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:01   
   Zwierzątka: 3 x szczur , pies


Cytat:
Granulat wygodny, ale ja zdecydowanie wolę urozmaiconą dietę i zdrowego szczurka.

Granulat jest właśnie najzdrowszy , bo szczur nie wybiera sobie co ciekawszych kąsków.
_________________
Kto chce, szuka sposobu; kto nie chce, szuka powodu.

ze mną : Serge Pandemonium, Fetysz, Maniek i Milva
za TM [*]: Felek, Pysio, Albin, Seth, Dante, Nero, Luno, Mefit, Isei, Kornel, Fenomen, Hector
Lucyferkowe Ratsy
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:07   

LunacyFringe napisał/a:
Granulat jest właśnie najzdrowszy , bo szczur nie wybiera sobie co ciekawszych kąsków.
dokładnie, a ponadto granulaty mają te wszystkie dodatki typu witminy, minerały, omega itd, itp.

Poza tym karmienie granulatem nie oznacza, że zwierzę nie je niczego innego. Są zioła, owoce i warzywa, pestki, orzechy i cała bogata reszta, którą można podawać dodatkowo. Oczywiście w odpowiednich ilościach i częstotliwości. ;]
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:33   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


LunacyFringe napisał/a:
Cytat:
Granulat wygodny, ale ja zdecydowanie wolę urozmaiconą dietę i zdrowego szczurka.

Granulat jest właśnie najzdrowszy , bo szczur nie wybiera sobie co ciekawszych kąsków.

Że co proszę? Aż się zakrztusiłem. Może Ty też zaczniesz odżywiać się jakimś substytutem normalnej diety? Zamiast pożywienia zaczniesz przyjmować zbilansowany proszek. Fajnie? Nie? :twisted:
Nie ma takiej rzeczy na świecie co zastąpi odpowiednio zróżnicowaną dietę. NIE MA i proszę mi nie wmawiać że jest po zagryzę :mysza:
Dieta monotonna powoduje wyjaławianie przewodu pokarmowego, organizm przestawia się na efektywne pozyskiwanie energii tylko z jednego źródła.

Piszesz o smacznych kąskach, ale to właściciel wybiera pokarm dla swojego zwierzęcia i to od właściciela zależy co szczur dostanie. (dla zainteresowanych "wpływ wczesnej deprywacji smakowej na przebieg warunkowania instrumentalnego nagradzanego pokarmem u kotów", nie stricte o ogonkach ale fantastycznie opisany jest wpływ żywienia u młodych zwierzaków nawet na przykładzie gryzoni, ptaków itp. ;P )

Co do pełno wartościowości granulatu... Jak sądzisz, czym zabezpieczą te witaminki, kwasy omega itp przed utlenianiem? :mrgreen: czystą chemią, wysuszenie tutaj NIC nie da.
Dlatego też nadal zaprę się i granulatowi mówię papa :lol:

Zresztą, nawet wśród hodowców kotów, psów od pewnego czasu słyszy się że przestawiają swoje zwierzaki z gotowych jedzonek na dietę BARF (Biologically Appropriate Raw Food). Szczurki mają być gorsze?
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:41   

nooley napisał/a:
Może Ty też zaczniesz odżywiać się jakimś substytutem normalnej diety?
LOL, ty po prostu nie masz pojęcia co to granulat. :roll: Jak doczytasz, to możemy wrócić do dyskusji. :]
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:45   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


może oświecisz mnie swą mądrością o granulatach? :] proooszę

Na studiach pomagam w laboratorium, żywimy właśnie granulatami :]
A może ty nie masz pojęcia o przewodzie pokarmowym u gryzoni?
Umowa, ja doczytam o granulatach, Ty o trawieniu u gryzoni :mrgreen:
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:49   

Viss napisał/a:
dokładnie, a ponadto granulaty mają te wszystkie dodatki typu witminy, minerały, omega itd, itp.

Poza tym karmienie granulatem nie oznacza, że zwierzę nie je niczego innego. Są zioła, owoce i warzywa, pestki, orzechy i cała bogata reszta, którą można podawać dodatkowo. Oczywiście w odpowiednich ilościach i częstotliwości. ;]


Zgadzam się z Viss.
I moje uwielbiają granulat Versele-Laga :wink:
i nie ma problemu z jedzeniem innych dodatków.
Mają zwykłą mieszanke do której regularnie dosypuje granulat - znika wszystko. :wink:

nooley, naprawde poczytaj troche :/ a nie wysnówasz subiektywne wnioski.
_________________

 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:54   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


Może wypada najpierw poczytać pierwszy post? Albo czytać ze zrozumieniem? :/
To że jestem nowy na forum nie oznacza że jestem kompletnym ignorantem, chyba że macie tutaj kółko wzajemnej adoracji.
Samar pisze wyraźnie o karmieniu samym granulatem i o to właśnie mi chodziło.
To nie są subiektywne wnioski, prędzej obiektywne, poparte literaturą (nawet jedną pozycję podałem parę postów wyżej)
Granulat sam w sobie nie jest wielkim złem, ale w połączeniu z odpowiednim urozmaiceniem.
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 17:12   

nooley napisał/a:
Granulat sam w sobie nie jest wielkim złem, ale w połączeniu z odpowiednim urozmaiceniem.
alleluja. Nikt nie pisze tu, że granulat ma byc jedynym pokarmem, nikt nie pisze zeby dawac go młodym, wręcz odwrotnie, nikt nie pisze, ze granulat jest idealny. Za to ma swoje wady i zalety jak każdy pokarm.
Doczytywać nie muszę. Jako przyszły bilog nie masz ani monopolu na wiedzę, ani na badania. ;)
Jeśli zaś myślisz, że karma innego typu jest bez dodatku sztucznych barwników, polepszaczy, nie jest witaminizowana lub wszelkiego rodzaju innej chemii, to radzę poczytać info na opakowaniu. :)
 
     
nooley 



Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 11
Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 17:54   
   Zwierzątka: Fiola, Fiona, Aks, 2x pająki, Sara (psiak)


:] jednak samar w pierwszym poście chodziło o żywienie samym granulatem
Cytat:
troche malo urozmaicona..sam granulat

Monopolu na wiedzę nie mam, wy zresztą też nie, dlatego prowadzimy konwersację "za i przeciw". Opakowania czytam i staram się urozmaicać własnymi dodatkami ;)

Jasne, ma swoje wady i zalety jak wszystko, nie mówię że jest inaczej. :lol:
Jestem przeciwnikiem wszelkiego rodzaju granulatów, gotowego jedzenia po przejściach z moim psem ['] żywionym niby jedzeniem z najwyższej półki i przez dziwne wrażenie które powoduje granulat - podawanie pokarmu przez "kroplówkę" (gdzie różnorodny smak, zapach, konsystencja?)

peace :mrgreen:
_________________
Prawda kole w aureolę?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12