Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena klatki
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 19:48   

To raczej na pewno nie jest tektura - widziałam mnóstwo CN, wyłożonych polarem, to u nich bardzo popularna metoda.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
zuzka-buzka 



Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 28
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 21:21   
   Zwierzątka: Eldo, Jinxx, Danny, Sykes


smeg napisał/a:
Jak dla mnie to na tym filmiku jest polar na półkach, tylko że w takim "tekturowym" kolorze ;) Na innych piętrach jest innego koloru i wtedy widać wyraźniej.

Uff, a myślałam, że tylko mi to nie wygląda na tekturę :P Na początku tak się wydaje, ale jak się dobrze przyjrzeć to jednak nie. ;) Mimo wszystko takie polarki też kłopotliwe, chyba, że ktoś ma cudne szczury-anioły i siusiają tylko do kuwet :)
_________________
Szczur potrzebuje szczura, taka jest jego natura!
Na zawsze w serduszku: Marty, Alex, Belusia [*]
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 21:46   

Przy bardzo dużej klatce i relatywnie niedużej ilości szczurów może to być całkiem fajne rozwiązanie. Pod spód można dać jakieś podkłady higieniczne, ale chyba po prostu robi się pranie co 2-3 dni, a w międzyczasie sprząta kupy małym, ręcznym odkurzaczem. (Swoją drogą, wie ktoś gdzie taki kupić?).
Zauważcie, że ten wielki CN jest tylko na cztery dziewczynki, ile one mogą nabrudzić? ;)
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 23:22   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Odkurzacze w sklepach typu Saturn, Media Markt, jest kilka rodzajów:)
Ja mam właśnie taki system - polar, odkurzacz, szmata/ szczota na co dzień, raz na tydzien wyjecie kuwety i umycie. Kocham moja klatkę. No i moje czyscioszki, które zazwyczaj kupkaja do kuwetki ze zwirkiem plus w jedno miejsce na dolnym piętrze, co znacznie ułatwia mi życie. Dzisiaj właśnie kupilam pasujacy rozmiarowo plastikowy polmisek, z którego zrobię drugi kibel - mam nadzieje, ze ogonki zalapia.
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 01:13   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


nubijka napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=3WGSzShAvqQ&feature=related
tylko 1klateczka? pfff... zobaczcie TU
Niamey napisał/a:
Przy bardzo dużej klatce i relatywnie niedużej ilości szczurów może to być całkiem fajne rozwiązanie. Pod spód można dać jakieś podkłady higieniczne, ale chyba po prostu robi się pranie co 2-3 dni, a w międzyczasie sprząta kupy małym, ręcznym odkurzaczem. (Swoją drogą, wie ktoś gdzie taki kupić?).

materiał (polar czy inny grubszy) na półki to rewelacyjna sprawa. wyciągasz, kładziesz nowy, brudny pierzesz razem z hamakami i szmatkami :)
Niamey napisał/a:
Zauważcie, że ten wielki CN jest tylko na cztery dziewczynki, ile one mogą nabrudzić? ;)

ejjj ja planuję (a co z tego wyjdzie?) CN lub royalka na 4panny (z czego 2prawie w drodze do mnie) :roll:
Martini napisał/a:
Odkurzacze w sklepach typu Saturn, Media Markt, jest kilka rodzajów:)
Ja mam właśnie taki system - polar, odkurzacz, szmata/ szczota na co dzień, raz na tydzien wyjecie kuwety i umycie. Kocham moja klatkę. No i moje czyscioszki, które zazwyczaj kupkaja do kuwetki ze zwirkiem plus w jedno miejsce na dolnym piętrze, co znacznie ułatwia mi życie. Dzisiaj właśnie kupilam pasujacy rozmiarowo plastikowy polmisek, z którego zrobię drugi kibel - mam nadzieje, ze ogonki zalapia.

a jak nie odkurzacz, to są takie mini miotełki z szufeleczką w sklepach gospodarczych, łatwo taką operować w klatce.
moje też zazwyczaj kupkają do kuwety. chwała im za to :)
Martini, załapią, tylko wrzuć im tam kilka kupek i granulatu ze starej toalety[/u][/b]
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 01:18   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


majlena napisał/a:
Martini, załapią, tylko wrzuć im tam kilka kupek i granulatu ze starej toalety


Nic z tego. Grzecznie kupkają do kociej kuwety na górze, kibel na dole mają w poważaniu i kupkają obok. Kilka delikwentek grzecznie robi, gdzie powinno i to tyle :lol: Ale przynajmniej wszystkie kupy mam w jednym miejscu.
_________________
think big, start small
 
     
majlena 
zawsze pozytywnie



Dołączyła: 16 Cze 2011
Posty: 1849
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 06:14   
   Zwierzątka: obecnie w sferze marzeń


Martini napisał/a:
majlena napisał/a:
Martini, załapią, tylko wrzuć im tam kilka kupek i granulatu ze starej toalety


Nic z tego. Grzecznie kupkają do kociej kuwety na górze, kibel na dole mają w poważaniu i kupkają obok. Kilka delikwentek grzecznie robi, gdzie powinno i to tyle :lol: Ale przynajmniej wszystkie kupy mam w jednym miejscu.

lepiej, że na dole.

moja Nutka ostatnio taki pokaz dała, że aż mi szczęka opadła. bezczelnie na moich oczach odwróciła się tyłkiem, stanęła przy ściance, podniosła łapę i genialnie z najwyższej półki się odlała. pięknie się wszystko rozbryzgało na kratkach ścianki. ale dywanik na półce czysty...
_________________
-> B.RAT: miniusie, kreciki, fragles oraz koralikowiec
WWW Ą-Trumpusia, WWW Ąqysia(Dywan), Sanders Flytrap Kärpäsloukku(Pułapka) oraz Dziedzic Morfeusza
Figa, Czarna Magia, Bzdurka, Lulu, Nutka, Choco, Bańka, Limonka, Rurka, Duszyczka, WWW Arbuzia i ...

a także bRATkowe gratki do szczurzej klatki <- tymczasowo nie szyję... proszę czekać na mój powrót do gry.
 
     
nubijka 
miłośniczka brzydoty



Dołączyła: 30 Maj 2011
Posty: 987
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 06:51   

majlena napisał/a:
nubijka napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v

"majlena: tylko 1klateczka? pfff... zobaczcie TU"

majlena- mój załącznik ma obrazować nietypowe rozwiązanie w utrzymywaniu czystości w klatce...a nie jej wielkość i urządzenie- bo to inna kwestia ;)

A co do tego filmiku- to jest hard core...ale swoją drogą jak zapewnić trochę czasu dla każdego z tych kilkudziesięciu szczurów?
_________________
moje kochane łapki: pso-lwy
za TM Krówka, Ratatusia, Duża Bliźniaczka, Mała Bliźniaczka, Romuś, Danusia/Danio, Dzikuska, Karolcia, Mysza- AZYLANT, Zuzia, Agatka, Fela, Łapka i Golasek z DT :(
>>nubijkowo<<
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 14, 2012 09:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nubijka napisał/a:
A co do tego filmiku- to jest hard core...ale swoją drogą jak zapewnić trochę czasu dla każdego z tych kilkudziesięciu szczurów?


Wahadłowo. Wykonalne, ale zwyczajnie trudne.

Wygodna do sprzątania klatka to coś, na czym najbardziej korzystają... szczury. Z ciekawości podpytujemy różne osoby, ile zajmuje im całe sprzątanie. Oczywiście pytamy o jedną klatkę, chętnie na kilka szczurów, żeby była jakaś skala. Wychodzi na to, że dzięki przeróżnym patentom Michała oszczędzamy na sprzątaniu prawie półtorej godziny - ten czas możemy podarować chłopakom. Miłe, wygodne i nie zniechęca. Wszystko ma jakieś wady, jasne. Tu nie ukrywam, że nasz naścienny potwór też je posiada i np. Asaurusowi lepiej wychodzi obsługa swojego dzieła - ja zawsze sprzątam wolniej albo nie w takiej kolejności. Pewnie też znalazłyby się szczury oburzone taką ilością prętów. Na wszelki wypadek panowie dostają ode mnie sporo polarków/ręczników materiałowych, a przez ostatni miesiąc zamiennie dwa swetry na dolny poziom. Kto rządzi swetrem, rządzi kratką. Przy czym, gdybyśmy nadal sypali do kuwety trociny, wymiękłabym przy czyszczeniu polaru i wełny.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 19:03   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Hooda, co ile pierzesz wszystko, żeby nie śmierdziało?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Hooda 



Dołączyła: 11 Maj 2014
Posty: 34
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 19:18   
   Zwierzątka: 4 szczurasy - Hex, Brian, Max i Snow; pies - Mika


Dziękuję :)

mmarcioszka - Jak miałam 2 szczury to co 5 dni wystarczyło, ale przy pięciu muszę max co 3
_________________
http://czapsko.blogspot.com
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Wrz 20, 2014 22:26   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Przerzuciłam posty z uwagi na sprzątanie tematu "Nasze klatki".
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 00:46   
   Zwierzątka: ....


Nie wiem czy to w dobrym temacie, najwyżej proszę o przeniesienie ;)

Chciałam wam polecić fajny płyn do czyszczenia szczurzych plastikowych elementów
klatki oraz kuwet PutzMeister Uniwersalny płyn do czyszczenia Bardzo dobrze czyści i odsmradza :)

Wystarczy psiknąć parę razy rzecz którą chcę się wyczyścić, potem ją szorujemy i na końcu opłukujemy ją w wodzie i dokładnie wycieramy do sucha :)
_________________
...
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 12:44   

Szczurówka, znam ten płyn i ostrzegam, że to bardzo silny środek i trzeba naprawdę dokładnie wypłukać szczurze wyposażenie po umyciu!
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 21:29   
   Zwierzątka: 8 x M


Szczurówka, sama ciepla woda nie wystarczy? Ja myje wszystko co plastikowe pod prysznicem, troche ewentualnie szoruje jakas szczotka jesli cos sie przykleilo za mocno (albo zdrapuje paznokciem, ekhehem :-P ) , klatke i kuwete oraz nieruchome elementy myje co tydzien ciepla woda z octem jablkowym - nie wolno dodawac za duzo, wtedy zapach ulatnia sie po chwili a sam ocet jest bakterio- grzybo- i zapachobojczy a zarazem niegrozny dla szczurkow i bezpieczny dla srodowiska. ;)
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12