Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Higiena klatki
Autor Wiadomość
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 21:34   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


TarI, jesli nie masz nic przeciwko to chyba zgapie ten pomysl jak bede urzadzala nowa klatke niebawem... :mrgreen:
a tak jeszcze zapytam - nie jest tak, ze jak sciagasz te podkladki do mycia to okazuje sie, ze jakims sposobem szczurasy zrobily balagan tez POD nimi i wychodzi ze wlasciwie musisz myc i poleczki i te podkladki...? :roll:
_________________

 
     
Gość

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 21:43   

Ja mialam kiedys plekse na polkach i niestety mocz dostawal sie pod nia i mialam dwa razy wiecej roboty.
Dodatkowo miedzy pleksa a polka bylo cieplo, za sprawa szczurow tez wilgotno, co powodowalo przy kazdorazowym podniesieniu pleksi buchanie smrodkiem.
No i latwo legna sie tam rozne zarazki.
Chyba, ze ktos ma ochote codziennie wycierac :P
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 22:00   

TarI, twoje są śliczne, ale ja od dawna używam takich "ludzkich". Na wybiegu pod wspólną miskę idealne i jedna czasem do klatki jeśli wymaga tego sytuacja.
Polecam również, łatwo i szybko się myje.
 
     
TarI 



Dołączyła: 31 Paź 2007
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 22:40   
   Zwierzątka: Dwa-Golaski,Bullka,Bokserek,dwa-kociaki i Kundelek


No więc tak nie dopuszczam do tego aby mocz tam sie dostawał tzn tak dwa razy dziennie przecieram papierem toaletowym a pozatym pod spod sypie w miejscu gzdie kupają i siusiają żwirek silikonowy koci w idealny sposób osusza mocz jest rewelacja polecam :mrgreen:
_________________
"Kiedy ludzie jedzą mięso zwierzęta-płaczą!!!"

"Powstanie bullteriera było nieuchronne-świat przecież zawsze potrzebował odrobiny sportowego piekna"
(Eva Weatherill Souperlative Kennel)
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Maj 25, 2008 22:58   
   Zwierzątka: kotka Puma


idaa napisał/a:
Jeśli szczurasy lubią gryźć, to czy to im nie zaszkodzi w przypadku połknięcia?
Szczurki rzeczy niejadalnych nie połykają tj. jeśli coś gryzą dla zabawy to specjalna fałda między ząbkami zapobiega połknięciu i siekane "coś" wypada na zewnątrz pyszczka.
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Maj 25, 2008 23:17   

Cytat:
Szczurki rzeczy niejadalnych nie połykają
dokładnie. Poza tym takie tacki i podkładki powinny być zrobione z materiału dopuszczonego do produkcji związanej z żywnością. Dlatego ja wybrałam specjalnie dla ludzi i z atestem czy czymś tam.
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 17:25   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


Off-Topic:
Nie wiedziałam o tej fałdzie. Będę spokojniejsza :) Mam szczurasy dopiero miesiąc i wszystkiego muszę się nauczyć :oops:

Ale pomysł podoba mi się i chyba go wykorzystam.
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
TarI 



Dołączyła: 31 Paź 2007
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 22:16   
   Zwierzątka: Dwa-Golaski,Bullka,Bokserek,dwa-kociaki i Kundelek


:mrgreen: to sie ciesze ze ktoś skorzysta z pomysłu i czekam na relacje jak sie sprawdza :mrgreen:
_________________
"Kiedy ludzie jedzą mięso zwierzęta-płaczą!!!"

"Powstanie bullteriera było nieuchronne-świat przecież zawsze potrzebował odrobiny sportowego piekna"
(Eva Weatherill Souperlative Kennel)
 
 
     
samar 
prawie zootechnik;>


Dołączyła: 25 Gru 2007
Posty: 276
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Maj 26, 2008 22:47   
   Zwierzątka: 2 ogonki, kot, agama brodata


TarI, a w ikei sa w tej chwili dostepne te podkladki ktore Ty masz? czy kupowalas je wczesniej (ile za nie dalas?)...? bo ja szukalam na ich stronce i znalazlam jedynie te podkladki z najnowszej letniej kolekcji...nie dosc ze sa niezbyt duze to nie sa tez az takie super tanie, jakbym chciala kupic ich kilka i wszystkie zdewastowac (znaczy sie podocinac :wink: )...
i taki maly offtopic:
wiem, ze od tego jest inny temat, ale poniewaz pochwalilas sie, ze uzywasz zwirku silikonowego to chcialam podpytac czy faktycznie mniej smierdzi z klatki jak go stosujesz?
bo ja uzywam takiego do kuwety kota i jest kolosalna roznica.
_________________

 
     
TarI 



Dołączyła: 31 Paź 2007
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 17:03   
   Zwierzątka: Dwa-Golaski,Bullka,Bokserek,dwa-kociaki i Kundelek


Kupiłam w niedziele i były po 9.99 za duza psia i 7.99 za kocia mniejsza
_________________
"Kiedy ludzie jedzą mięso zwierzęta-płaczą!!!"

"Powstanie bullteriera było nieuchronne-świat przecież zawsze potrzebował odrobiny sportowego piekna"
(Eva Weatherill Souperlative Kennel)
 
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 15:40   

Szczerze? Ja mam taki koszyk o niższych ściankach(plastikowy) i jest okropnie. Dziołchy mają tam miskę z jedzonkiem i poidełko. Po DNIU wszędzie walają się resztki jedzenia, wymieszane z wodą i sikami (tak, tak, schodzą z rury i nie chce im się schodzić na sam dół, tak więc lepiej jest usiąść w kącie koszyka i nasiusiać......). Już wolę pięterka.
 
     
strup 



Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 246
Skąd: Wołów
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 19:59   

Ja mam koszyk z dziurkami, jak tam nasikają to zleci, albo w szmatki wsiąknie. ; D
Natalia, To nie ma być wygodnie Ci tylko szczurom. ; P
_________________
ruth. oktawia. mela. fibi. odetta. bit. box. bletka. bless ya. puff. bella. dorotka.

(*) hera. schizma. kryszna. kometa. sziwa. freya.

 
 
     
yoshi 



Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 904
Skąd: krakow
Wysłany: Pon Cze 23, 2008 21:43   

a ja mam pieterka z drewienka ;) i o cuda, nic mi sie z nimi nie dzieje ;) ale nie dla tego ze moi panowie to czysciochy pierwsza klasa, o nie, co to, to nie, napewno ;) Lecz dlatego ze z zamilowaniem leja pod siebie ;) czyli obsikane wszystkie hamaki, domki, i inne miejsca gdzie spia ;)
_________________
(\_/)
( O.o)
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.


Mushroom, Alcest , Maja, łysy Pink, Floyd, Bąbel, Niunia, Niunia II, Emilka
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 09:46   

strup, a też chodzi o to, że im w rezultacie stamtąd śmierdzi i zatapiają nóżki w to bajoro, a to chyba niezbyt przyjemne dla nich jest, nie?

A resztę pięterek mam z paneli(całkiem, całkiem) i z takiej plastikowej, węższej tacki i stwierdzam - najlepsze są z takich tacek ;) . I szczury zadowolone, i ja.

Ale już offtopujemy i przydałoby się zakończyć tą dyskusję :) .
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Cze 24, 2008 09:50   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


strup napisał/a:
To nie ma być wygodnie Ci tylko szczurom.


A ja uważam, że ma być wygodnie i szczurom, i mi. Moja wygoda w sprzątaniu klatki jest takim samym priorytetem jak wygoda szczurów.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.41 sekundy. Zapytań do SQL: 11