Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Nie Kwi 08, 2012 20:40
Longhairy w Niemczech - problemy z rozmnażaniem odmiany
Autor Wiadomość
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 10:55   

to jakim cudem ja widze te foty? nie mam w ogole kłopotu..

http://www.chk-gremleens....ka/chovni-samci poszukajcie sobie - ona ma 3 LHki samce.
 
 
     
Fauka 
Don't worry, be happy.



Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 655
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 11:27   
   Zwierzątka: Szczur x4, pies x2, mysz, kot


Ja tam je widzę.
_________________
"Nawet nasze kocham nie jest idealne, bo trwa przez sześć liter, sześć sekund nawet mniej, nic więcej. Nawet Ty nie jesteś idealny kiedy całujesz mnie po skrawkach mojego poświęcenia, kiedy wplatasz palce między moje rzęsy. A ja pustym wzrokiem błądzę po suficie. Idealna jest miłość prawdziwa. Bo idealna trwa najkrócej. Tak krótko, że nawet nie masz czasu zachłysnąć się błędami"
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 18:48   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


http://www.chk-gremleens..../stranka/harley
To te szczurki...?
Ta sierść sprawia wrażenie, jakby byla w dotyku jak wata :)
Ciekawe zwierzaki, szkoda, że mają takie problemy.
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 01:52   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Mao napisał/a:
To te szczurki...?
Tak.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
marhef 
Idiot.



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 1411
Skąd: Wroclove
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 01:54   

Mao napisał/a:
Ta sierść sprawia wrażenie, jakby byla w dotyku jak wata :)

W dotyku jest jak taki delikatny puszek, kojarzy mi się to trochę z włosami niemowlaka :)
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Czw Gru 25, 2008 10:02   

Eh, są szkoda, że mają takie problemy ze zdrowiem...
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 17:34   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Mogłby ktoś powiedzieć mniej więcej, w jaki sposób wyhodowano LH? Pytam, bo zastanawia mnie, czy nie dałoby się wyhodować długowlosych szczurów ze standardów lub velveteenów.
Ten długi wlos ma takie właściwości antyzdrowotne?
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Czw Gru 25, 2008 18:15   

Mao,
Ren napisał/a:
Eh, są szkoda, że mają takie problemy ze zdrowiem...


to mutacja taka sama jak fuzz czy velveteen - musialbys miec mase miotow i fart zeby ta mutacja sama z siebie sie pojawila. jest powiązana ze słabą skóra, więc nie widze sensu w staraniach w "wyprodukowaniu" tej mutacji samemu.
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 19:48   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Mao, poza tym to nie jest takie wspaniałe i cudowne jak wydaje się na zdjęciach Gremleens - ja też byłam nimi zafascynowana, ba, nawet miałam zamówioną u Romany samicę. Na szczęście w porę się opamiętałam, porozmawiałam z hodowczynią i ona sama przyznała, że samice mają duże problemy z odchowem potomstwa. Poza tym sierść u samców także nie jest przez cały czas tak piękna jak na zdjęciach.

Wyhodowanie odmiany u szczura nie jest takie proste, to wszystko są odrębne mutacje chodzące po różnych loci. Więc z vleveteena, standarda, fuzza, rexa i innych nie uzyska się LH, chyba, że będzie się miało szczęście i albo się poniosło po recesywach, albo nagle objawi się nowa mutacja. (a o tym już wspomniała sachma)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Mao 
Dorosłe dziecko



Dołączyła: 13 Lut 2008
Posty: 3056
Skąd: z Bąbaju
Wysłany: Pią Gru 26, 2008 20:17   
   Zwierzątka: Gończy polski i 9 Maogonków


Wiem, że nie jest to proste, spytałam tylko, czy jest taka możliwość.
LH mi się nigdy nie marzył i raczej nie marzy, pytałam czysto teoretycznie :)
_________________
... ponieważ bułka.
Nade mną i w :serce: : Hinata EM, Hexe EM, Óshi Óme Jagodzianka EM, Drei AR, Książę Mieszko, Milka Mieszkowa, Krówka - Kjówka, Mały Rycerzyk - Ligia Kallina, Uwertura Kalinka AR, Elena i Eta CarinaeEM, Yankes AR spod skrzydeł pszczoły, Lela i Perperuna SR, Malina, Madara SR i Rusinek SR.
W rolach głównych: Nel - Bułka, Oleńka, Husaria, Pacta Conventa - Pecet, Rota, Chidori, Anahita - Anka oraz Dąbrówka jako caryca Maogonków
8)
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 18:35   

Odkopuję, żeby napisać coś jeszcze...

Gdyby komuś zamarzył się szczur LH i zechciał sprowadzić go z Czech, wolę ostrzec.
Te szczury niestety nie nadają się dla alergików.
Jeśli jesteś uczulony/a na wydzieliny skóry lub mocz szczura, LH będzie was o wiele bardziej uczulał. Jeśli uczula was testosteron, to samo.

Sierść odmiany LH ma tę właściwość, że wypada całymi kępami i fruwa w powietrzu jak kłaczki waty lub nasiona dmuchawca.
A na sierści wydzieliny, drobiny moczu, testosteronowy łupież.
Człowiek wdycha to mimo woli i alergia może mieć przy tym nasilony przebieg. U mnie niestety ma...

Tak więc gdyby ktoś się jednak zdecydował na trzymactwo, pomimo tylu punktów przemawiających przeciwko LHkom, odradzam odmianę alergikom...
 
     
kameliowa 



Dołączyła: 26 Sty 2010
Posty: 122
Skąd: łdz
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 23:18   

Odkopię jeśli mogę, z czystej ciekawości. Nigdzie nie znalazłam tego tutaj napisanego wprost albo jestem ślepa.

Z tego co wyczytałam, LH tak jak bezogonowce i sphinxy nie są uznane przez shsrp?
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 23:20   

Tak. Nie są i nie będą. Były próby wprowadzenia odmiany kiedy jeszcze wiadomości o ich problemach były kiepsko dostępne, ale srodze się na niej zawiedliśmy i odmiana nie jest i nie będzie celowo rozmnażana w Polsce w naszym stowarzyszeniu.

Przyczyny podane wyżej i na poprzedniej stronie.
 
     
blanny 



Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 207
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 22:31   
   Zwierzątka: szczurki


Nakasho, Azi,
bardzo dziękuję za szersze opisanie problemu i wytłumaczenie działania wpisu do rejestru. I dziękuję za informację o wpadce u merch - o tym nie wiedziałam. :(
Jeszcze raz dzięki. :)

No i oczywiście mam nadzieję, że za granicą uda się hodowcom wyhodować zdrowe LH. :)
_________________
<3 Paulie <3 Jimini <3 Neroś <3 Danteś <3 Fabiś <3 Nessiak <3 Zeroś <3

/blanny z innego forum. ;)
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Sob Sty 08, 2011 22:56   
   Zwierzątka: ;(


Ja też mam taką nadzieję. Ale na pewno zostaną inaczej nazwane tak jak fuzz i sphinx :wink:
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 13