Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak ocenić wiek szczura?
Autor Wiadomość
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 13:22   

Tamiska, masz blisko do czeskiej granicy...
Na Śląsku i ogólnie południu Polski jest coraz więcej "innych" odmian, bo macie blisko do czeskiej granicy i czeskich giełd na których czescy "hodowcy" sprzedają swoje szczury...

Na północy o takie "inne" szczury trudniej...
Chociaż w Elblągu już jakiś domorosły "hodowca" szczury dumbo sprzedaje i "hoduje"...

Zwęszyli popyt.. jest i podaż...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 14:46   

U nas to norma we Wroclawiu. W kazdym zoologu znajduja sie juz russian blue, american blue, champagne, topazy itd. wszelakie znaczenia typu irish berkshire itd. dumbo, fuzzy, rexy, i wiele innych szczurow. W kazdym wiekszym sklepie sa, a jak dwa lata temu zaczynalam mieszkac we wroclawiu to tego nie bylo.

Pewnie masz racje z tymi Czechami.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 14:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Kończyć mi offtopic :]
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 14:47   

Off-Topic:
Tak jest :P heh
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 01:22   

Wykopałam gdzieś ten temat i postanowiłam was poprosić o pomoc :)
Szczurka wzięłam z centrum ratowania małych zwierząt w UK, został zabrany ludziom, którzy chcieli sprzedać go na karmę dla węża (bezczelnie się ogłosili w internecie). Powiem szczerze, że jego pochodzenie nie jest znane (mam nadzieję jednak, że nie pochodzi ze sklepu - tak też mnie zapewniono). Jego wiek to podobno około 22 tygodnie - czyli ok. 5,5 miesiąca.
Szczur jest spory (nie mam wagi, by zważyć), dość ciężki. Dwa razy cięższy i większy od 6-tygodniowego Gapcia. jego sierść nie jest mięciutka i gładziutka jak młóodszych szczurków - raczej szorstka (chociaż nie za bardzo). W klatce by tylko spał i jadł, alre na wybiegu się ożywia, jest ciekawski i szybki. Lubi się bawić z Gapciem. Dość mocno niestety ostatnio zaczął reagować na zapach samiczek, które przebywają w tym samym pokoju.

Oto jak wygląda szczur:


 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 09:08   

Na oko to już dorosły szczur, półroczny, lub trochę starszy.
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 10:40   

ciacho napisał/a:
jego ogonek traci po mału łuski, sierść przy ogonku znacznie zrobiła się rzadsza,


u mojego Starego ok 1.8 mies tez tak sie zrobilo, wiec mysle ze to z wiekiem przychodzi. Siersc ma gesta, ale delikatniejsza tez.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 10:41   

ciacho napisał/a:
Czy jest w bardzo zaawansowanej fazie starości?
jeśli nie jest chory, a skoro piszczy przy podnoszeniu to może być, to starzeje się bardzo szybko, co tylko, ponownie, skłania do zastanowienia czy nie jest chory.
 
     
harpoonka 



Dołączyła: 17 Mar 2009
Posty: 611
Skąd: Sulechów
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 11:33   

Viss napisał/a:
Na oko to już dorosły szczur, półroczny, lub trochę starszy.

Dzięki :) To mogłoby być tak, że dobrze mi powiedziano. A sądzisz, że może być starszy niż rok?

Ps. Dzisiaj miał miękką sierść, a wczoraj wydawalo mi się, że jest szorstki ;)
Teraz szaleje po pokoju jak młodzik, więc może nie będę się przejmować :)
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 11:50   

Viss napisał/a:
jeśli nie jest chory, a skoro piszczy przy podnoszeniu to może być, to starzeje się bardzo szybko, co tylko, ponownie, skłania do zastanowienia czy nie jest chory.


Tez sobie o tym pomyslalam. Moze cos z serduchem jak tak szybko sie meczy?

Moj Stary skonczy za mies 2 lata, a biega jak mlodzian. Czasem sie polozy odpoczac na pare minut i znow.
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:15   

harpoonka napisał/a:
A sądzisz, że może być starszy niż rok?
tak naprawdę bardzo ciężko jest ocenić wiek szczura, pomiędzy momentem kiedy już nie rośnie, jest po dojrzewaniu, ale jeszcze nie zaczął się starzeć. Może być starszy, ale nie sądzę aby miał więcej niż 1 rok. :)

tamiska napisał/a:
Tez sobie o tym pomyslalam. Moze cos z serduchem jak tak szybko sie meczy?
ja bym raczej szukała guza.
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:25   

Cytat:
ja bym raczej szukała guza.


Ciezko powiedziec, ale Stary jak mial 1.5 roku to niemoglam za nim nadazyc. Teraz juz widac, ze jest to zrownowazony starszy pan, ale nie jakis dziadulo co slamazarnie sie porusza.
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Nie Kwi 05, 2009 12:43   

Cory to on jest, ale nie wiadomo na co, wet stwierdził, że to uczulenie bo ciągle kicha, a kicha odkąd skończył 2 miechy... zapomniałam dodać, że ma jeszcze pyszczek bardziej jasny, ale ogólnie jest wesoły i czasem się bawi, ale smutaśno mi jak na niego patrze :(

upsik :oops: nie widziałam, że temat istnieje proszę o przeniesienie do "starość"
 
     
Iskrunia 



Dołączyła: 07 Maj 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 12:53   
   Zwierzątka: 3 ogoniastych panów


Heyka mam prośbę czy ktoś mógłby mi pomóc określić wiek mojej szczurzynki??waży 112 gram ważona była wczoraj u weta.Jest bardzo energiczna i ma miękkie futerko.Jest na moim avatarze.prosze o pomoc
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Maj 10, 2009 13:15   

2 miesiące?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11