Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zaadoptować szczurki??
Autor Wiadomość
Kasia12345 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 3
  Wysłany: Śro Sty 06, 2016 20:55   Czy zaadoptować szczurki??

Cześć czytając wasze rzetelne porady i wypowiedzi stwierdziłam że ja też się poradzę fachowców.
A mianowicie mam taką sytuacje że dziewczyna chce oddać dwa szczurki - samce które w maju będą miały rok. Dziewczyna mówi że nie poświęcała im zbyt dużo czasu i że jeden ugryzł ją dwa razy przy próbie wyciągania z klatki ale że poza klatka nie ugryzły ją nigdy. Jutro jadę je obejrzeć i poznać się z nimi, mam pewne obawy czy jeśli nie będą bardzo oswojone ja zdołam je oswoić? Nie będą to moje pierwsze szczurki ale zawsze miałam szczurki od małego dlatego zastanawiam się czy nie są za duże na zmianę właściciela i oswajanie ??

Bardzo proszę o radę :)
_________________
Pozdrawiam Kasia
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 21:11   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Kasia12345, szybkość oswajania zależy od wieku i charakteru szczura. Niektóre są takie co z człowiekiem nie chcą być "zaprzyjaźnione", a niektóre wręcz przeciwnie. Opowiem Ci o mojej ostatniej adopcji. Adoptowałam samca rocznego, który został zabrany przed fundację razem z 24 innymi szczurami. Szczur był z tych co to kastracja jest dobrym wyjściem żeby obniżyć poziom hormonów. Jest ze mną od listopada - od szczur, który był niedotykalny stał się szczurem, który strzela oczkami podczas głaskania. Podgryza (na początku gryzł), liże jogurty (na początku rzucał się na łyżkę z zębami). Na rękach dalej nie lubi być - ale niektóre szczury tego nie lubią. ;) Także jeśli będziesz skrupulatna w oswajaniu to może z tego wyniknąć fajna przyjaźń - ale równie dobrze mogą nigdy nie być szczurami-miziakami.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 10:53   
   Zwierzątka: brak


Wiek i opis zachowania tych szczurów wskazuje na to, że mogą właśnie przechodzić burzę hormonalną i wymagać kastracji. Po kilku tygodniach od zabiegu powinny stać się dużo spokojniejsze.
Wg mnie dopóki szczur nie jest staruszkiem, dobrze znosi zmianę właściciela ;) Sama adoptowałam zarówno maluchy, jak i dorosłe ponad 1,5-roczne szczury i nie widziałam dużych różnic w ich aklimatyzacji.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Kasia12345 


Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 11:30   

Kastracja jest obowiązkowa?? Chodzi mi o to czy lepiej kastrować czy można nie kastrować ?
_________________
Pozdrawiam Kasia
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 07, 2016 11:44   
   Zwierzątka: brak


Można nie kastrować, ale część samców (tych bardziej naładowanych testosteronem) bez kastracji jest agresywna w stosunku do innych szczurów i/lub człowieka. Kastracja jest więc też ulgą dla nich samych, przestają być stale podenerwowane.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.23 sekundy. Zapytań do SQL: 13