Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana środowiska lub klatki a zachowanie szczura
Autor Wiadomość
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Pią Paź 18, 2013 18:29   
   Zwierzątka: 8 x M


Jedna z moich pannic takze sie zmienia kiedy jestesmy w innym otoczeniu. W moim mieszkaniu w Warszawie Mint prawie zawsze na wybiegu spi gdzies po katach a jak jestem u rodziny z nimi to przychodzi pod koc albo pod moja bluzke i wytyka pyszczek zeby ja miziac. Probuje ja zachecac nie raz do tego w mieszkaniu ale zostaje tylko minutke i ucieka juz dalej :D Nie wiem o co chodzi. Teraz bylam u mamy na 5 tygodni i nie ma opcji zeby tam sie nie czula jak w domu czyli nie moze to miec nic z tym wspolnego ze szuka schronienia i pociechy bo nie zna dobrze srodowiska. Wrecz przeciwnie, mialam wrazenie ze super sie tam czuje.
Czasu poswiecam im tyle samo tu i tam.
Zauwazylam jednak ze jak jestem u rodziny robi sie tez pewniejsza siebie. Nie wiem czy to nie przez to ze tam jest rodzenstwo, rodzice i jakby stado sie robi wieksze... o ile mozna to nazwac stadem. W mieszkaniu jest stary uklad: Ja i dwie panny, przy tym jedna zazdrosnica oraz przytulanska - Mokka i wlasnie Mint - indywidualistka. A u rodziny Mokka robi sie troche bardziej spokojna i grzeczna, za to Mint zaczyna szalec, biega, panuje nad wszystkim i jest bardziej zwawa i mizialska.

A co do klatki w innym otoczeniu to bardzo pomaga zabrac ze soba hamaki i szmatki ktore wczesniej lezal juz w starej klatce przez dwa dni - od razu poczuja sie bezpieczniej. :)
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sob Paź 19, 2013 17:28   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Ja się niedługo przeprowadzam i się zastanawiam jak na to zareagują moje maluchy. Na pewno będą miały więcej spokoju oraz swobody, bo pokój będę zajmowała tylko ja i szczury.
A co do klatki - jak zmieniałam na większą, to przez pół godziny bały się zejść na dół. Dosyć komicznie wyglądały, kiedy próbowały zejść, dotknęły ściółki i spierdzielały na góry jak poparzone :lol: .
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12