Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Nie Kwi 08, 2012 21:37
Szczury dzikie i ich potomstwo w hodowli
Autor Wiadomość
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:37   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


szczu*milka, dlaczego trzymasz zwierzęta w kotłowni?
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:40   

szczu*milka, po pierwsze: jest baaardzo małe prawdopodobieństwo, że szczur mógłby ją zapłodnić przez kratki (o ile w ogóle jakiekolwiek jest...).
Jeśli nie wiesz, czy miałabyś usypiać małe, to wejdź w dział adopcyjny. Cały czas są szczury, które szukają nowego domu, moim zdaniem niepotrzebny nam kolejny miot.
Jeśli się boisz o jej zdrowie, to obserwuj ją dokładnie. Nie widzę potrzeby usypiania samej ewentualnej matki tylko dlatego, że powiła miot z dzikusem (o ile sama jest zdrowa).
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
karola 



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 1236
Skąd: zza zachodniej granicy
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:41   
   Zwierzątka: szesnaście szczurzych łapek i cztery psie


szczu*milka napisał/a:
nie pytam o to co zrobić z dzikusem tylko czy mojej szczurzycy nic nie grozi
Grozi. Ewentualna ciąża, związane z nią ewentualne komplikacje itp. A rada żeby pozbyć się dzikusów z piwnicy jest BARDZO na miejscu. Bo nawet jeśli tym razem Twoja szczurzyca nie zaszła w ciążę to nie znaczy, że się to nigdy nie wydarzy.

szczu*milka napisał/a:
jakieś badania mogą je ocalić czy muszę uśpić wszystko ??
Hmm, tego nie rozumiem. Obserwuj swoją szczurzycę. Jeśli będzie w ciąży to albo ją wykastruj albo pozwól odchować miot. A ewentualne choroby jak to się mówi wyjdą w praniu i będą prawdopodobnie możliwe do wyleczenia.
_________________
Muzyka - Strofa - Shaaby - Saidi :serducho:

Tęsknię za: Robin - Tobbą - Tiril - Taszą - Melodią
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 21:44   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


szczu*milka, dlaczego trzymasz samotnie szczurzycę w kotłowni? Wnioskuję z podpisu, że masz jedną szczurzycę. Zapłodnienie przez dzikusa jest mało prawdopodobne, ale mogło się zdarzyć. Trzeba było zwierzęta trzymać w pokoju.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
szczu*milka 
wszystko na odwrót ^_^



Dołączyła: 07 Gru 2006
Posty: 36
Skąd: Szczecin/Podgrodzie
Wysłany: Pon Cze 06, 2011 23:26   
   Zwierzątka: Albi ^_^


Off-Topic:
wuwuna, mam remont w domu i sama mieszkam w pokoju który jest w kotłowni, ale mam tam tylko łóżko i szafę, to za mało miejsca jeszcze na klatkę, w dzień trzymam je na podwórku a na noc kotłownia właśnie


Asmena, dziękuję za odpowiedź :*

Off-Topic:

karola, no to oczywiste co piszesz ;) gdyby był miot to nie zostawiłabym go, tylko Zuzy nie chciała bym stracić i tak weta zaliczymy jak tylko będę w domu
Layla, jestem w trakcie szukania jej partnerki gdyż towarzyszka zdechła tydzień temu była stara i miała guza powłok brzusznych nieusuwalnego
_________________
*Kami*,*Wacek* za TM
Ostatnio zmieniony przez H. Wto Cze 07, 2011 00:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Wto Cze 07, 2011 00:49   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


szczu*milka, jak to trzymasz szczura na dworze w klatce, ale bez nadzoru OO? A co jeśli przyjdzie pies i ją zje np :> Duży pies jest w stanie przełamać zabezpieczenia klatki.

Do tego masa innych niebezpieczeństw.

W jakim wieku jest samica? (bo tylko jeśli jest za młoda, stara może umrzeć przy porodzie, w innych przypadkach mało prawdopodobne, o ile nie będzie z ciążą komplikacji)
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 21:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Część postów została scalona z innych tematów.

Ze względu na poruszanie tematu rozrodu szczurów i planowania rozmnażania temat zostaje przeniesiony na forum dla Hodowców.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 13