Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Toaleta
Autor Wiadomość
RAYA 


Dołączyła: 24 Gru 2009
Posty: 32
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 17, 2010 14:16   

moje roównież się załatwiąją w jednym miejscu, w rogu klatki... wcześniej była tam doniczka w którą wchodziły odpowiednio wcześniej układały trociny i się załatwiały... doniczka zniknęła a one nadal tam mają toaletę... i bardzo dobrze... potrafią się obudzić rano i biegusiem iść w róg... a później czym prędzej do wyjścia xD
_________________
Łazik i Wstydziocha
 
 
     
Ryoko__ 
LOVE rudzielce i fuzzy:)



Dołączyła: 05 Wrz 2010
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 19:53   
   Zwierzątka: Kocham psy typu bull i ogonki :)


fajny temat :) rowniez swoim dziewuchom postawie kuwetke jak tylko zmienie im mieszkanko na wieksze ;]
_________________
Ze mną: GiGi, Hachi, Chester, Gizmo, Diesel, Akira
Za TM: Dexter, Zuzia, Ako :(
Hana-wa Sakuragi , Hito Wa Bushi ^ ^
-wśród kwiatów - wiśnia, wśród ludzi - wojownik.
www.strazdlazwierzat.lodz.pl
 
     
sqa8 


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 11:45   

hej, mam pytanie, czy wasze szczurki nie jedzą żwirku z kuwet? Planuje zrezygnować z trocin, kuwetę pod klatką wykładać gazetami i w jednym rogu postawić jakiś pojemnik ze żwirkiem i się zastanawiam czy one nie będą go podjadały, aaa... i jeszcze jedno czy ktoś próbował ze żwirkiem sylikonowym? bo te tańsze, to chyba pylą?
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 11:47   

sqa8, ja używam TYLKO żwirku i nigdy nie widziałam, żeby szczury go jadły ;)
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
sqa8 


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 11:54   

ok... dzięki, najprawdopodobniej też spróbujemy, :) a jaki to żwirek? bentonitowy, niepylący, silikonowy, zapachowy czy nie, tyle tego jest, że nie wiem jaki będzie najlepszy :/
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 12:15   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


sqa8, przejrzyj sobie może ten temat: http://forum.szczury.biz/...=658&start=1170
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Marca 



Dołączyła: 07 Mar 2010
Posty: 222
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:36   
   Zwierzątka: pies, 2x kot, gekon lamparci


sqa8 napisał/a:
hej, mam pytanie, czy wasze szczurki nie jedzą żwirku z kuwet? Planuje zrezygnować z trocin, kuwetę pod klatką wykładać gazetami i w jednym rogu postawić jakiś pojemnik ze żwirkiem i się zastanawiam czy one nie będą go podjadały, aaa... i jeszcze jedno czy ktoś próbował ze żwirkiem sylikonowym? bo te tańsze, to chyba pylą?


Gazety odradzam. Jeśli nie masz kratki nad kuwetą- a skoro chcesz w jednym rogu postawić pojemnik ze żwirkiem to przypuszczam, że mają do kuwety dostęp- to szczury mogą ją podgryzać/zjadać i się zatruć.
No i pytanie czy masz pewność, że szczury będą załatwiać się właśnie do tego pojemniczka. Bo jak na gazety to smród jest straszny. Nawet codzienne sprzątanie to będzie za mało ;)
_________________
Charlie the Unicorn <3
1, 2, 3
psycho :jezor2:
http://en2.transformice.com/ gra z myszami w roli głównej. Może nie ambitna, ale wciągająca.
 
 
     
Ogoniasta 
<:3 )~<:3 )~



Dołączyła: 13 Lut 2009
Posty: 1026
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 14:55   
   Zwierzątka: 11 szczuraskowych piękności :)


Marca napisał/a:
a Bo jak na gazety to smród jest straszny.)


To raz...ale przede wszystkim farba drukarska może być trująca dla zwierzaków. :wink:
_________________
ODYSEJA spod Husarskich Skrzydeł, DZIKA BERTA, XAVI Rotta Taivas, FREYA, LADY SNOW, ZORRO, VENUS, KARMEL, BONNIE BLUE, MONA, LISA,

W sercu: Meggy [*], Pampuszek [*], Fibi [*], Rossa [*], Vilemo [*], Sasha [*], Celica vel Chunni SunRat's [*], Lexi [*], Seventh Heaven [*], Delicja [*], Izzie [*], Lily [*], Muffinka [*], Foxy Lady [*], Brook [*], Brandy [*], Shandy [*], Lucynka [*], Whisky [*], Bajka [*] Daisy [*], Morelka [*], Impala [*], Tessa [*], Tequila [*], Iliada HS [*], Wydra Serduszko [*], Brie [*], Mary [*]
 
 
     
sqa8 


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 18:26   

Klatkę sami robimy, a jej ścianki są wewnątrz kuwety, wpuszczone aż do samej podłogi, nie wiem jak inaczej, jaśniej to opisać... :/ Szczurki nie będą miały możliwości jaj podskubywać :) Z gazetami to macie racje, nie pomyślałam o druku... a czy będą się załatwiały do pojemnika ze żwirkiem, to zobaczymy... może załapią :)
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 21:09   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


sqa8, nasze łapią, ale i tak często robią w rogu dużej kuwety.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
sqa8 


Dołączył: 23 Sty 2011
Posty: 8
Wysłany: Pią Lut 11, 2011 17:02   

spróbuje ze szmatkami i małą kuwetą ze żwirkiem
 
     
sheila. 
nie idealna.


Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 180
Skąd: Bulowice.
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 19:24   
   Zwierzątka: labek , kundelek , kotek , 2 szczury <3.


czekamy na paczkę z zooplusa.. kupiłam tą kuwetę , no zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:
_________________

Sheila&Mysia.
 
 
     
Mictlan 



Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 125
Skąd: Police k.Szczecina
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 22:09   
   Zwierzątka: Szczury, psy i koty


U mnie o dziwo kuweta się sprawdza, jestem mile zaskoczony 8)
_________________
 
 
     
sheila. 
nie idealna.


Dołączyła: 25 Wrz 2010
Posty: 180
Skąd: Bulowice.
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 17:21   
   Zwierzątka: labek , kundelek , kotek , 2 szczury <3.


dziś przyszła czerwoniutka (nie lubie tego koloru :| ) kuweta .. jutro/dziś sprzątam klatkę i zdam relację . a i jeszcze jedno... co dajecie do kuwety ? sam żwirek ? i czy kuweta może wisieć ? bo wolałabym , żeby wisiała tylko boję się , że pod szczurkami będzie się uginac .. :)
_________________

Sheila&Mysia.
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Lut 23, 2011 17:34   

sheila., myślę, że spokojnie może wisieć, widziałam wiele tak zamontowanych kuwet
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.66 sekundy. Zapytań do SQL: 11