Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Toaleta
Autor Wiadomość
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 13:48   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


W każdej z moich klatek jest kuweta ;) Sikają niestety wszędzie, ale dwójka poza kuwetą zdarza sie sporadycznie.
Mój portfel odetchnął, bo jednak 2 worki chipsi a 8 worków miesięcznie to duuuża różnica ;)
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 13:01   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


Jakiej wielkości są Wasze kuwety?
Co myślicie o tej?

Ma 35 x 24 cm (wysokość 22 cm) - nie jest za duża?
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 19:51   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Jeee, ale fajna kuweta. Mi też by się przydała taka osłonka, bo strasznie wyrzucają z kuwety żwirek. :/ A tak poza tym, wielkościowo jest w sam raz. Moja też jest coś podobnej wielkości, chyba 26x26x36cm. Potem są tylko małe - dla chomików, więc dla szczurów za małe. Nie spotkałam nic pośredniego. Gdzie znalazłaś taką fajną z zabudowaniem? Możesz podać linka do sklepu?
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 20:00   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


maris napisał/a:
Gdzie znalazłaś taką fajną z zabudowaniem? Możesz podać linka do sklepu?

Powyższe zdjęcie wzięłam z www.petchauffeur.net. W Polsce najtaniej jest na www.gryzonie.kankan.pl, ale transport zabójczy, więc pewnie kupię w zooplus jak mi się skończą karmy. Ty mieszkasz w okolicach Wrocławia, może możliwy jest odbiór osobisty z kankana? (Jeśli tak, to może mogłabym się ładnie uśmiechnąć :mrgreen: i poprosić Cię o przesyłkę pocztową?)
 
     
maris 



Dołączyła: 25 Mar 2009
Posty: 1571
Skąd: Gierałtowice/Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 20:27   
   Zwierzątka: 5 Ogonków i Bożątko ;)


Jeżeli można odebrać osobiście we Wro, to nie ma sprawy :) Tylko ja będę we Wrocławiu ok. 26 sierpnia, czy to by było ok?. Może wpadnę tam na 1 dzień w przyszłym tygodniu, ale nie jest to jeszcze pewne.
_________________
http://ogonkowo.pl - zapraszam do odwiedzin! <:3 )~
Ze mną: Pringles SR, Totoro SR, Fiołek ZR, Morgan i Magic RT
Za TM [*]: Hugo, Charlie, Claire, Niunia, Juliet, Klusia, Lori, Amelka, Kira, Ashanti, Krzysiu, Vanilka V, Aralka Ab, Mia, Florence SR, Maniek, Fergie SR, Kelly Ab, Franklin, Michael, Reynevan SR, Toffee SR, Szarlej SR, Rubin SR, Pepper SR, Mikan RT
 
 
     
klaraurs 



Dołączyła: 28 Maj 2009
Posty: 1101
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 20:32   
   Zwierzątka: niestety już żadnych - alergia mnie zmogła :-(


maris napisał/a:
Tylko ja będę we Wrocławiu ok. 26 sierpnia, czy to by było ok?. Może wpadnę tam na 1 dzień w przyszłym tygodniu, ale nie jest to jeszcze pewne.

Jeśli o mnie chodzi, spoko, ale najpierw trzeba się upewnić, czy sklep w ogóle dopuszcza taką opcję.
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Pon Paź 26, 2009 16:11   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


i jak? ma ktos taka kuwete z zabudowaniem? :D - sprawdza sie?
 
     
zuuzuushii 



Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 1418
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 16:45   
   Zwierzątka: (*) za TM. 14 <:3)~ (*)


moje przez pierwszy tydzień u mnie robiły do kuwety, a teraz? Rozleniwiły się... zaczynam wątpić, czy da się z tym walczyć. przerzucałam im do kuwetki kupki, ale procentowo walą po równo brudasy jedne><
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 13:46   

przekopiowuję link z innego forum, bo zaintrygowała mnie jedna rzecz w tych klatkach - oni praktycznie nie mają ściółki (jeśli już to kuwety narożne) - a spód klatki jest wyłożony jakimś materiałem (coś a'la cerata?). No a przy okazji kogoś mogą zainspirować :)


http://www.goosemoose.com...topic,4048200.0
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
cytryn007 



Dołączyła: 09 Lis 2009
Posty: 1017
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 15:17   
   Zwierzątka: zero:(


Niamey, faktycznie nie uzywaja, dziwnie jakos tak bo szczury w takim razie pewnie robia gdzie popadnie to chyba codziennie trzeba prac wszystko, ja wlasnie chce sprobowac jakby to bylo z sama kuweta w rogu, ciekawe czy sie sprawdzi....
zauważyłam kupe zabawek dla dzieci ze maja, ciekawe czy szczur bawi sie grzechotka:P i kolowrotki nie wszyscy zdejmuja..
_________________
Nie boję się obietnic, nie lękam się zazdrości, nie dbam o nagrody kpię z przyzwoitości...
 
     
kociarnia 



Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 183
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 15:32   
   Zwierzątka: szczur x2 kot x3


Ale kołowrotki zakryte :wink: Myślę że szczurasy robią do kuwet ja swoje też chcę nauczyć, zawsze mniej roboty macie jakiś pomysł na kuwetowe szkolenie? Może różne rodzaje ściółki na początku albo w kuwetce żwirek a wszędzie ręczniki papierowe?
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 15:36   

Zastanawiam się właśnie na ile te zabawki są używane przez szczury, a na ile są ozdobą dla oka właściciela. Jak przeglądałam pobieżnie to mówili, że sprzątają ok. raz na tydzień, ale nie wiem...Być może szczury szybko się uczą gdzie się załatwiać, a sikają wszędzie :] i wtedy taka nie wielka kuweta jest łatwiejsza w obsłudze, a resztę się pierze co parę dni.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
dudzia 



Dołączyła: 03 Kwi 2010
Posty: 412
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 19:38   
   Zwierzątka: 2 myszory- Klaus i Damon :)


popatrzyłam na to i kupuje kuwete narożną, bede uczyc i szybko nie przestane bo moje załatwiają się Wszędzie. 2 h po myciu klatki nawet nie czuć, że przez ostatni miesiac wode widziala :( Momentami nie mam siły sprzatać wszystkiego 2 -3 razy dziennie :roll: juz nie wspomne że hamak służy do olania i znoszenia jedzenia i ewentualnie zaśnięcia na takim wybitnym syfie (ale bardzo rzadko śpią w hamaku) i po 2 h od wymiany muszę go prać. jakbym wpuscila swoje dziewczyny do takiej wylozonej materiałem klatki to podchodziłabym już chyba z maską przeciwgazową. Może jak młoda przyjdzie to zanim wpuszczę do jednej klatki ze starszymi to ją wyszkole w kuwetowaniu i może odgapią :kciuki:
Off-Topic:
szczur może się nauczyć że i siku i kupę się robi do kuwety?
_________________
dziewczynki moje & bloguję
za TM: Kleopatra, Pandora, Gaja, Effy, Pixie, Agatka, Lenka, Spacja, April, Nerqua ;(
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 19:46   

wydaje mi się, że siku nigdy - szczury lubią znaczyć teren tym swoim smrodkiem, dzięki niemu orientują się w przestrzeni. Ale kupy tak
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 21:37   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Niamey, mój Golas robi tylko do kuwety.I sika i kupka.Jeden jedyny na 17 szczurów :D co do tych klatek... może nie przeszkadza im smrodek :] lubię róż... ale bez przegięć :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 11