Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur a hałas
Autor Wiadomość
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 12:36   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


U nas w tej chwili jest przemeblowanie, co wiąże się z cięciem dech, wierceniem, odkurzaniem i ogólnym rozgardiaszem - panowie śpią i nic sobie z tego nie robią. :]
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Hera
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sie 22, 2009 12:41   

AngelsDream, u mnie był generalny remont kuchni przec 3 tyg. w lipcu a chłopcy są w moim pokoju za ścianą i nie przeszkadzało im żadne wiercenie tłuczenie się itd. Boją się tylko jak ktoś jest w pokoju i np. gwałtownie wstanie z łóżka :roll:
 
     
Karolina1709 


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 9
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 14:06   
   Zwierzątka: brak


Mój szczur jak miałam wymieniane drzwi wejściowe do domu to wariował (mimo, że był zamknięty w innym pokoju). Trudno mi sobie wyobrazić, że wasze szczurki sobie olewają hałasy. Ale jak widać jest to możliwe.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 22, 2009 14:34   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Karolina1709, samotne szczury boją się bardziej - w stadzie czują się bezpiecznie. Nad moimi można wiercić wiertarką, nic ich nie ruszy :]
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
inu 



Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Stargard
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 15:47   Głośna muzyka
   Zwierzątka: 2 szczurki


Zastanawiam się czy szczury lubią muzykę. :mrgreen: Ja od zawsze słucham głośno, dość cięzkich dźwięków i jestem ciekawa czy moim młodym (miesięcznym) samiczkom to się kiedyś spodoba. Póki co puszczam bardzo cicho bo zauważyłam, że są one bardzo wystraszone (mam je 3 dzień), i co dziwne jakikolwiek dźwięk wzbudza w nich strach i chowają sie gdzie popadnie. Jak myślicie zaakceptują one kiedyś głośne dźwięki? Jak to jest z waszymi? Czy może słuchać jej tak samo głośno jak zawsze i czekać aż szczury się do niej przyzwyczają?
_________________
lizzie i ksena.
homoraj.
Ostatnio zmieniony przez Layla Pon Mar 26, 2012 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 15:51   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


inu, nie powinnaś słuchać głośno muzyki przy zwierzakach, bo to im może najzwyczajniej w świecie popsuć słuch, nie mówiąc już o stresie :(
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Licho 
Foxy Lady



Dołączyła: 28 Kwi 2009
Posty: 183
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 16:00   

Dodatkowo, z uwagi na bardzo słaby wzrok, szczurki mają dużo bardziej wrażliwy słuch.
Miesięczne szczurki powinny być jeszcze przy mamie co najmniej 2 tygodnie....
 
     
inu 



Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 2
Skąd: Stargard
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 16:10   
   Zwierzątka: 2 szczurki


Kurcze, to nie fajnie, ale dla ich zdrowia i samopoczucia oducze się glosno słuchać. :)
Co do tego, że powinny być jeszcze z mamą to nie wiedziałam :shock: . One są już ponad tydzień bez rodzicielki, wzięłam je zoologicznego. Czyli jak miały jakieś 3 tygodnie zostały odłączone... To źle? Zbyt wcześnie? Mogą zachowywać się zupełnie inaczej niż szczury, które przebywały dłużej z matką?
_________________
lizzie i ksena.
homoraj.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 17:40   

inu, no niestety, to bardzo źle - sklep zoologiczny to złe źródło jeśli chodzi o zwierzęta. Często są sprzedawane chore, w ciąży albo właśnie za wcześnie oderwane od matki. Z tego, co wiem, to zwłaszcza króliki są sprzedawane za młode.
inu napisał/a:
Mogą zachowywać się zupełnie inaczej niż szczury, które przebywały dłużej z matką?
zupełnie inaczej to może zbyt wiele powiedziane, ale ma to negatywny wpływ a rozwój psychofizyczny. Być może uda się to nadrobić, ale mają gorszy start.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Lenica 
:* <:3)~



Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 14:24   
   Zwierzątka: psiunię i <:3)~ x13


A jak radzą sobie wasze ogony z odkurzaczem? U mnie mimo, że satdko to cała gromada raczej panikuje a ze względu na dużą klatkę trudno mi za każdym razem ą przenosić myślicie, że się do tego przyzwyczają?
_________________
Kaczka w oczach ślepego i głuchego cesarza może być słowikiem.
 
 
     
Anomalia 
Atom Heart Mother



Dołączyła: 23 Maj 2010
Posty: 797
Skąd: Piła
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 15:14   
   Zwierzątka: szczury


Lenica, moje sobie nic nie robią. Z początku (czyli kilka miesięcy temu) chłopcy bali się niezmiernie, wtedy je przenosiłam. Teraz gdy odkurzam, śpią sobie w domku w najlepsze. :]
_________________
Floyd (Quill of Anahata Rattery) [*], myszoskoczek Speedy [*], chomik Kubuś [*]
 
 
     
kasia83 
terefere



Dołączyła: 17 Sty 2011
Posty: 459
Skąd: Świdnik
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 15:17   
   Zwierzątka: Melon i Mango:)


Moje są u mnie 8 dni, bałam się reakcji na odkurzacz, nie ma strachu, a nawet powiedziałabym, że są ciekawe co to?
_________________
Męża, psy, szczury, mandarynki, smak gorzkiego piwa, skoki do wisły KOCHAM!!:)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 15:18   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Baaj dziś się rozszczekał na domofon, a szczury miziały się ze mną dalej, chyba już naprawdę im wszystko jedno. :P
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Lenica 
:* <:3)~



Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 17:44   
   Zwierzątka: psiunię i <:3)~ x13


Psa też się nie boją, są wręcz ciekawe co to za stwór na nie dmucha ja tylko nie jestem pewna czy sunia nie przyniesie jakiegoś choróbska z dworu :roll: bo ona szczepiona a szczury nie. Co prawda mój wet ostatnio powiedział, że teoretycznie można je zaszczepić ale sama nie wiem nie słyszałam żeby szczepić ogony :? wracając do hałasu to poczkam i jak mówicie dam maluchom się przyzwyczaić :)
_________________
Kaczka w oczach ślepego i głuchego cesarza może być słowikiem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12