Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Pon Mar 26, 2012 13:13
Dlaczego właśnie szczur?
Autor Wiadomość
Gadom 



Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 815
Skąd: Piechowice
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 13:46   
   Zwierzątka: Pies,


W jakiś sposób mi pomogliście zrozumieć dlaczego tak jest. Ból jest duży, ale szczerze został sam Dexter i jakoś w tym pokoju pusto, smutno ze biega tylko jeden szczur. Jeszcze to muszę przemyśleć, chyba bardziej ze względów finansowych i tego jak Dexter już dorosły szczur zaraz 2 lata skończy przyjmie jakieś 2 małe kajtki np.
_________________
ze mną :

za TM : Max I [*],Max II [*],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;(
 
 
     
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 16:35   
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Sądzę, że to my jesteśmy dla zwierzaka a nie od dla nas. I jeśli możemy jakiejś bidzie pomóc, dać jej kochający dom to trzeba to zrobić. A że później go kochamy i ciężko się nam z nim rozstać to inna sprawa.
Ale ja już długo jestem wolontariuszką w schronisku, to trochę znieczula i zmienia poglądy :)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 16:59   

Gadom, bardzo cieszę się, że zastanawiasz się nad kolejnymi maluchami :)
_________________


 
 
     
Gadom 



Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 815
Skąd: Piechowice
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 17:22   
   Zwierzątka: Pies,


Vaco, bo jakoś tak pusto w pokoju, do tego Dexter widać nie jest chętny do wybiegu jak nie ma z kim,najchętniej by jadł i spał. Ale to jeszcze przemyśle bo największy problem robią się finanse które upały trochę i do póki szczury są zdrowe to ok ale jak zachorują będzie problem.
_________________
ze mną :

za TM : Max I [*],Max II [*],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;(
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 17:45   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Gadom, on przyjmie :)

U mnie jest tak - od początku miałam świadomość, że są to zwierzęta, które żyją krótko. I jak zwierzak jest starszy, to akceptuję to, że odchodzi - chociaż boli strasznie, że rzadko się zdarza jednak, żeby odszedł sam, tak po prostu.
Zdecydowałam się, że zamknę stado ze względów finansowych. Nie ze względu na to, że było ich za dużo, tylko właśnie dlatego, że jakiś zawsze choruje.
Przerwy przy takiej strukturze wiekowej mogę nie doczekać. Choć liczę na to, że się uda.
Przeraża mnie myśl, że ich nie będzie. Strasznie mnie przeraża - mimo, że to jeszcze za trochę.
Ale obawiam się, że nie będę miała odwagi wrócić. Mimo, że szczur to szczur - i lepszego zwierzaka nie ma wg mnie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 18:06   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


quagmire, jeśli Cię to jakoś pocieszy, też nie sądziliśmy, że wrócimy.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 22:22   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


AngelsDream napisał/a:
quagmire, jeśli Cię to jakoś pocieszy, też nie sądziliśmy, że wrócimy.

Ja również.
Nie bez powodu sprzedałam WSZYSTKO, co miałam. Kilkanaście klatek, tarasy, miski, itp. Uznałam, że to zamknięty rozdział.
A im dłużej szczurów nie było, tym bardziej mi było ich brak.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2013 23:24   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Też miałam pół roczną przerwę, nie sądziłam, że wrócę do szczurów, a jednak. Bez nich to nie to samo. Co do śmierci...ja podchodzę do niej emocjonalnie ale i realnie, zdając sobie sprawę z kolei rzeczy. Zawsze boli, pozostaje pustka i cień w pamięci, ale zaakceptowałam to. Niektórzy moi dalsi znajomi uważają, że mam jakąś znieczulicę, przyjaciele wiedzą, że wręcz odwrotnie i podziwiają za upór i wytrwałość przy szczurach.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
zią 



Dołączyła: 28 Sty 2013
Posty: 5
Skąd: Puławy
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 13:17   

Po stracie swojej pierwszej szczurzycy postanowiłam nie decydować się na następne szczury, bo po prostu uderzyło mnie to zbyt mocno, choć miałam ją krótko.

Ale po jakimś czasie znów zmiękło mi serce jak obserwowałam ich wyczyny, próby kradzieży jedzenia, chusteczek a potem uciekania za fotel, potem jednak znów powrotu do rąk, wspinania się na głowę, albo wtykania nosa w ucho :)
Szczury są wspaniałe. Bardzo je lubiłam już dawno, a teraz już skradły mi serce całkowicie.
_________________

 
     
ratsa 



Dołączyła: 11 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 13:30   

Ech.. ja mam szczury od niedawna bo pierwszego przygarnęłam jakieś 3 miesiące temu. Mała była w ciąży i urodziła 13 klusek, 11 znalazło domek. Wszystko było pięknie, Tequila (mamusia) i jej 2 córeczki (Milka i Harry) się zadomowiły, więc uznałam, że zostanie takie 3-osobowe stadko. Bardzo się przywiązałam do nich, szczury to cudowne i mądre zwierzęta. Niestety mojej mamie nasiliła się energia, duszności i tym podobne, lekarz powiedział, że muszę szczury oddać... Rodzice też się przywiązali do małych, ale decyzja już zapadła. Kocham je i nie chce ich oddawać :( Tequilę już zaoferował się jeden z forumowiczów przygarnąć, ale Mileczka i Harry nadal domku szukają. A ja siedzę tylko, patrzę jak sobie małe biegają, wchodzą na mnie, zaczepiają i płacze, że muszę je oddać.
Nigdy ze szczurów już nie zrezygnuję, to niemożliwe. To jak choroba, która ciągle powraca. Jak już raz szczurasy znalazły drogę do serca to już tam pozostaną...
Na pewno kiedyś jeszcze te piękne i inteligentne stworzenia zawitają w moim domu.
 
     
lukas11 


Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 0
Wysłany: Sob Lip 21, 2018 12:05   

Mówiąc szczerze - nie byłem przekonany do szczurów - zawsze kojarzyły mi się źle.
Aż do czasu, kiedy niedawno poznany znajomy poopowiadał mi o swoim podopiecznym - zdziwiło mnie jak bardzo inteligentne są te "bestie".
Przeglądam forum, Wasze zdjęcia, historie i coraz bardziej przekonuję się do zakupu.
_________________
pożyczka online
Ostatnio zmieniony przez lukas11 Sob Sie 11, 2018 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 00:09   
   Zwierzątka: szczury i żółw


lukas11, pamiętaj że kupować można tylko w polecanych hodowlach , których jest w pl 4
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 13