Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuweta - jaką wybrać, gdzie kupić.
Autor Wiadomość
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 14:42   

Czyli warto wstawić do pokoju kuwetke :) A jesli będzie stała również w klatce taka mniejsza to szczur mogą załatwiać się jedynie w niej? Lub nie muszą i wtedy kupkają po całek klatce, tak? :-P Szykuje się właśnie na dwie panny i powiem szczerze że bardzo wiele przeczytałam i nadal to robię aby być jak najlepiej przygotowaną, ale od wczoraj zaczeło mnie zastanawiać jak to jest ze szczurkami, czy kupkają jak króliki (wszędzie) :twisted: czy jak np fretki znajdą sobie jakieś miejsca gdzie tylko tam chodzą załatwiać potrzeby :-P
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 14:52   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Jak pisałam, wszystko zależy od szczura. Jedne z natury są czyściochami i nawet nie trzeba uczyć ich "kuwetkowania" (o nauce korzystania z kuwety możesz poczytać w tym wątku), bo same od początku załatwiają się w kuwecie lub w jednym wybranym przez nich miejscu w klatce (zwykle w jej rogu), a niektóre nie zwracają większej uwagi na to, gdzie załatwiają swoje potrzeby. O tym, do której grupy będą należeć Twoje dziewczyny, dowiesz się obserwując ich zachowanie w klatce i na wybiegach. Jeśli dostrzeżesz, że wybrały sobie za toaletę określone miejsce, możesz spróbować położyć tam kuwetę i zobaczyć, jak zareagują. Szczury to inteligentne zwierzęta, więc jest duża szansa, że w mig załapią, o co chodzi :wink:
 
     
amandakkaa 
<3( )~~~~


Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 15:02   

Super własnie tego chciałam się dowiedzieć :mrgreen:
Oby moje kluch okazały się załatwiaczami kuwetkowymi :P :kciuki: a jeśli nie no to będzie trzeba wyciągać częściej odkurzacz :mrgreen: :mrgreen:
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 15:39   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


amandakkaa, przy szczurach i tak będziesz częściej go wyciągać :P
Co do załatwiania się - czasem trzeba trochę poczekać. Maluchy mogą robić pod siebie i się tym totalnie nie przejmować, ale może im to przejść z wiekiem. Ja właśnie liczę na to, że starsze szczury nauczą młodziaki po przyłączeniu, gdzie zostawia się te mysie bobki ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 15:53   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


limomanka napisał/a:
Ja właśnie liczę na to, że starsze szczury nauczą młodziaki po przyłączeniu, gdzie zostawia się te mysie bobki

Przez krótki czas po dołączeniu malucha zauważyłam odwrotną tendencję i to malec pokazywał starszakom, że można kupkać gdzie popadnie i wcale nie trzeba się fatygować na sam dół klatki, tylko można załatwić sprawę w hamaku :P Na szczęście starszaki szybko przypomniały sobie o dobrych manierach :wink: Na zmianę zachowania malucha wpłynęło również, jak sądzę, drobne przemeblowanie w klatce.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 16:08   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


hekatomba, u moim starszych chłopaków świetnie się sprawdza mała kuweta w klatce. Nigdy ich nie uczyłam czystości - sami tak zadecydowali, więc zakładam, że nie zmienią przyzwyczajeń. Maluchy teraz mieszkają w niskiej klatce - mają w niej jeden hamak, na którym nie zostawiają kupek. Myślę, że to, że w klatce stada nie ma półek, a same hamaki, trochę przyspieszy ich naukę ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
jancia 
czakramy zablokowane :)



Dołączyła: 14 Maj 2011
Posty: 2931
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Cze 05, 2013 18:41   
   Zwierzątka: Wszystkie za TM


limomanka napisał/a:
same hamaki, trochę przyspieszy ich naukę
To wyjątkowe maluszki powiem Ci, bo moja patola agutowa równo trzaska w hamaki nawet do teraz :/
_________________
za TM: Harry 26.12.2008-12.01.2011, Franek 04.01.2011-21.02.2012, Edzio 04.01.2011 -31.05.2013, Kevin 15.02.2012 - 05.01.2014, Elvis 15.02.2012-27.03.2014, Freddie 25.10.2011 - 14.05.2014, Reksio 05.07.2013 - 06.09.2015, Jasper 5.07.2013 - 14.12.2015.
 
     
Malarz666 


Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 14:16   Gryzą klatkę
   Zwierzątka: Szczurki


Szukałem podobnego tematu, ale albo nie ma, albo niedokładnie sprawdzałem.

Od paru dni Hugin i Munin gryzą klatkę w jednym i tym samym miejscu, boję się, że zrobią dziurę a wtedy parę chwil i będą uciekali. Klatka była droga więc szkoda by było kupować nową taką samą. Mają wapienko do ścierania ząbków, kolby, smakołyki, wiszącą zabawkę, która kiedyś miała takie sznurki do zabawy (później sznurki służyły jako budulec ich legowiska), a one uparcie chrupią plastikową podstawę klatki :? Co to oznacza i co mogę zrobić w takim wypadku żeby nie zniszczyły swojego domu?
 
     
Selldine 
Przytułek Ratatuj



Dołączyła: 02 Cze 2013
Posty: 142
Skąd: Warszawa/Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 14:33   

Wyposaż się w jakieś metolowe blaszki do łatania dziur ;)

Mój jeden potwór porobił dziury na około tej plastikowej podstawy, takich, że nawet o,5 kg szczur mój przez nie swobodnie przejść. Z wiekiem przechodzi, o ile to jakieś pocieszenie. Obecnie mamy nową klatkę i nawet ani jednego śladu zębów na niej :P
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 14:42   
   Zwierzątka: brak


Malarz666, połączyłam z już istniejącym tematem, poczytaj ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Sty 17, 2014 14:51   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


U mnie przy obecnym gryzoniu tylko wymiana kuwety na metalową okazała się być skuteczna.
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 15, 2014 12:06   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


Właśnie odebrałam z malowania proszkowego dwie kuwety z ocynkowanej blachy. Jedna w wersji do wstawienia plusa do środka, druga w wersji z rantem do postawienia plusa na kuwecie. Kuwety zamawiane na allegro, malowane w lakierni proszkowej już u mnie w Warszawie

_________________
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Mar 15, 2014 13:52   
   Zwierzątka: szczurze damy


Metalowe kuwety po proszkowaniu: TUTAJ ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 15, 2014 23:37   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


zirrael, jeśli to nie tajemnica to ile Cię to wyniosło? I kuwety i malowanie? Wygląda ciekawie.
_________________
Czy wiesz, że powstała ulotka o szczurach?
Może chcesz wspomóc kampanię informacyjną roznosząc ulotki do lecznic? A może promując akcję na FB?
 
     
zirrael 



Dołączyła: 05 Lut 2006
Posty: 828
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 16, 2014 00:00   
   Zwierzątka: szczur(y), koty


dosyć drogo niestety - acz przy tempie zżerania ferplastowych kuwet i ich cenie moim zdaniem opłacalne.
Kuwety - 100 pln plus 30 pln przesyłka (kurierska pobraniowa)
Malowanie 150 pln
Więc wychodzi 140 za jedną.
_________________
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11