Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuweta - jaką wybrać, gdzie kupić.
Autor Wiadomość
kurza.mugda 
no more experiments



Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 26
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 17:10   

Jak często należy wymieniać kuwetę? Nie mówię tu o zmianie ściółki, lecz wyrzuceniu całego pudła i zakupie nowego.
_________________
Puszkin&Durian
...::sunrats::...
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 17:17   

A należy? To po prostu zależy od tego, w jakim jest stanie kuweta - jak jest brudna i śmierdząca, nie da się jej domyć to chyba warto pomyśleć o zmianie. Jeśli jest w przyzwoitym stanie nawet mimo lat użytkowania to nie widzę potrzeby wymiany.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
kurza.mugda 
no more experiments



Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 26
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 18:35   

Właśnie nabrałam nieco wątpliwości, bo choć zapachu nie wydaje żadnego, to w rogach nie mogę doszorować osadu.
_________________
Puszkin&Durian
...::sunrats::...
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 21:32   

Jeśli estetyczny wygląd nie gra dla Ciebie roli pierwszoplanowej to zostaw. Przynajmniej ja bym tak zrobiła. Osad jest od siuśków, ale nie wiem, czy da się go usunąć.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
kurza.mugda 
no more experiments



Dołączyła: 16 Sie 2011
Posty: 26
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 23:11   

Dziękuję :)
_________________
Puszkin&Durian
...::sunrats::...
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 09:40   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Taki osad pięknie schodzi po occie, lejesz gorącą wodę dajesz octu i zostawiasz powiedzmy na 15 minut, potem ładnie się domywa ;) Tylko trzeba wyszorować jakimś płynem bo ocet nieźle pachnie :D
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 18:12   
   Zwierzątka: szczurze damy


Off-Topic:
mikanek, prętom klatki też da radę ? :-P
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 17, 2011 18:39   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


nie mam pojęcia, ja czyściłam tylko króliczą kuwetę, szczury mi nie robią zacieków :wink:
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 22:25   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Jeśli źle wybrałam miejsce, to proszę o przeniesienie. Szukam tematu kuwety ze szkła i nie pamiętam gdzie to czytałam. Moje szczury wygryzły dziurę w kolejnej kuwecie. Załatwiły już kilka klatek. Klatkę z kratką oddałam, bo miała być dla maluchów. Maluchy urosły i dochodzą do perfekcji w wygryzaniu dziur w rogach kuwety. Chodzi tym razem o xl-kę.Zastanawiam się nad szklaną kuwetą robioną na zamówienie. Macie jakieś doświadczenia? Jak się to sprawdza i jakie grube musi być szkło? Jeśli pleksa to czy nie przegryzą?I jak to powinno wyglądać, jak "zwykłe" akwarium czy z tymi rowkami na klatkę? Może to mało poważne pytania, ale nie mogę sobie tego wyobrazić.Z góry dziękuję za podpowiedzi.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Pyl 
Powrócona



Dołączyła: 30 Cze 2010
Posty: 14367
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 29, 2012 23:06   
   Zwierzątka: DyDoIbJodNicFil Bor44 oraz R i O


jolaada, agata-air kiedyś pisała o metalowej kuwecie lub metalowych wstawkach do kuwety do XL-ki (dokładnie nie pamiętam, ale na pewno jej ogony przegryzały regularnie kuwety) - może skontaktuj się z nią i podpytaj o szczegóły. Wiem, że była bardzo z tego rozwiązania zadowolona.
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Kwi 30, 2012 07:30   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Pyl, dzięki wielkie. To widać geny, mam 3 dziewczyny od agata-air :mrgreen:
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto Maj 01, 2012 17:24   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


smeg, dzięki, a myślałam,że już zawsze będę wymieniać kuwety. Idealny pomysł. Jak załatwię temat, to wrzucę zdjęcia i zdam relację jak się sprawuje. :brawo:

Wysłałam zapytanie do sprzedawcy.

[ Dodano: Pią Maj 11, 2012 22:58 ]
smeg, jesteś moją bohaterką! Kuweta już jest u mnie- szybko, sprawnie, konkretnie. Jutro wrzucę zdjęcia. Jeszcze raz dziękuję :serducho:

[ Dodano: Sob Maj 12, 2012 13:54 ]
Za całość zapłaciłam 60zł ( kuweta + kurier). Rozmiar idealnie dopasowany do XL-ki. Namiary: rcf.infoo@gmail.com (wszystko ustalałam indywidualnie). Link do allegro wrzuciła wcześniej smeg (post usunięty - link nieaktywny).

Zdjęcia z klatką będą później. Polecam takie rozwiązanie wszystkim, którzy mają kuwetowygryzaczy. :>

[ Dodano: Sro Maj 16, 2012 15:39 ]
Efekt końcowy jest w pełni zadowalający. Szczury nieco zdziwione, ale przywykną.

_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
Ostatnio zmieniony przez limomanka Czw Maj 15, 2014 11:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Ever 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 180
Skąd: P-śl
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 19:26   

jolaada, A jak się taką kuwetę myje? W sensie sprawnie idzie? Wszystko na cacy, nie ma przecieków i różnych takich? :)

Bo zastanawiam się nad tą metalową na zamówienie i tą tutaj -> http://www.zoologiczny24....x-13-p-134.html
_________________
[*][*]
 
     
Dolly 



Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 44
Wysłany: Nie Cze 10, 2012 22:25   

Też będę zamawiała tą metalową kuwetę. Pierwsza noc kiedy nie będę sie martwiła, że mi paskudy pouciekają z klatki na pewno będzie bezcenna.
jolaada jaką wysokość kuwety kupiłaś? Ja będę brała do Towera a to chyba dokładnie ten sam rozmiar co XL-ka.
 
 
     
jolaada 
Jola i Ada



Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 671
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon Cze 11, 2012 08:48   
   Zwierzątka: szczuraski, pies, ryby


Ever, przy rozmiarze kuwety xl ciężar robi swoje. Kuweta jest ciężka i trzeba uważać, bo można łatwo porysować wannę, prysznic, podłogę i inne delikatne miejsca.Domywa się bez większych problemów, łatwiej niż oryginalna xl, bo ma gładkie dno.Jedyny minus to ciężar i kanty.
Dolly, po ustaleniach telefonicznych okazało się, że nie da się zrobić tak wysokiej kuwety. Umówiłam się na najwyższą z możliwych i w sumie była trochę niższa niż plastikowa.
Ja już klatkę puściłam w obieg, bo szczury zaczęły ogryzać te łączniki plastikowe, tworzące konstrukcję.
Jedno jest pewne, nie ma możliwości przegryzienia tej kuwety, a bezpieczeństwo szczurów jest moim zdaniem najważniejsze. Aktualnie wróciłam do kratki nad kuwetą.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=10573
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.28 sekundy. Zapytań do SQL: 12