Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZABAWA] Nuda i jej przejawy
Autor Wiadomość
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 22:39   
   Zwierzątka: kotka Puma


Radziorex, jeśli bardzo lubi dominować, to ja bym na twoim miejscu nie karmiła jej z ręki, bo może uznać że jej się wszystko należy, że jest ważniejsza od Ciebie i będziesz miał problemy wychowawcze.
 
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 22:43   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


falka, jako tako nie karmie jej z ręki, czasem jak jest u mnie na ramieniu to coś dostanie a tak to jedzonko ma u siebie w misce w klatce aczkolwiek co bardziej lubi to zanosi do góry(na górny koszyczek gdzie śpi) i tak śpi z tymi smakołykami i zjada jak tylko nabiera ochoty. Czasem jej biorę i odkładam z powrotem do miski jak za dużo weźmie i dobrze reaguje an to tzn widzi że odkładam jej do miski i nie bierze potem tego smakołyka znów do góry tylko na dole je chyba że skończy się u góry to tak 1-2 ma wtedy pozwalam jej team brać :)

Mam nadzieje że takie zanoszenie smakołyków przez nią nie spowoduje jakiś problemów gdy pojawi sie w jej klatce nowa lokatorka..?


PS: Ale problemów wychowawczych obecnie z nią nie mam żadnych =]
Tyle co strachliwa jest bardzo ale taki jej urok :)
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 22:51   
   Zwierzątka: kotka Puma


Radziorex napisał/a:
Mam nadzieje że takie zanoszenie smakołyków przez nią nie spowoduje jakiś problemów gdy pojawi sie w jej klatce nowa lokatorka..?
Raczej nie, każdy szczurek ma jakieś swoje upodobania - niektóre wynoszą smakołyki z klatki, inne zbierają smakołyki w jedno miejsce itp.
 
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 22:59   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


Czyli nie ma obaw.
Raz jeszcze dziękuję :)
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
Justitia 


Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 19
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 03:13   
   Zwierzątka: Szczurek Zuzia


Lekkie przygryzanie paznokci absolutnie nie ma nic wspólnego z dominacją. To naturalne. Co innego byłoby gdyby chwycił/a Cię mocno za paznokieć i próbował/a wciągnąc Twoją rękę do klatki. Co do karmienia przez kraty. To nigdy nie jest dobre :) Lepiej jest otworzyć górne (lub boczne) drzwiczki i zmusić szczura do wystawienia pyszczka i przedniej części ciała z klatki i wzięcia smakołyku.
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 08:19   
   Zwierzątka: kotka Puma


Justitia napisał/a:
Lekkie przygryzanie paznokci absolutnie nie ma nic wspólnego z dominacją.
Moim zdaniem ma - szczury, które są wyżej w hierarchii zazwyczaj częściej i bardziej agresywnie iskają te, które są niżej pokazując kto tu rządzi. Często robią to "od niechcenia" czyli właśnie grzecznie sobie leżą i nagle wyciągają ząbki do szczurka obok i to mi przypomina zachowanie szczurki Radziorexa.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 08:22   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oczywiście, że to forma dominacji. Moja malutka Alia jest metariałem na samicę alfa i ona mnie łapie za palce, puszcza i patrzy co zrobię. Podobnie Nana iska agresywniej pozostałe samice, a Nana akurat teraz rządzi.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
ewulaa 


Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 19:01   Moje osowiałe ogonki ...
   Zwierzątka: Szczurek


Zauważyłam dziwne zachowanie u moich łobuzów. Gdy Szreder był jeszcze sam, prowadził tryb życia bardzo zbliżony do ludzkiego. Jego dzień był wtedy kiedy ja z chłopakiem nie spaliśmy, zasypiał wraz ze zgaszeniem światła i z rana gdy wstawaliśmy, obudzony ziewał i przeciągał się. Teraz gdy jest Lolek obydwaj cały dzień przesypiają, są osowiali ..prawie wcale się nie bawią, ewentualnie jedzą i piją.. a w nocy ciężko mi ich kontrolować, choć wiem, że czasami lubią się wtedy bić:). Czy coś jest nie tak? Dodam że Lolek jest z nami od 4 dni i zdarza mu się kichać.
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 22:33   
   Zwierzątka: ogony


Nic nie powiem... Szreder wreszcie zaczal sie zachowywac, jak na szczura przystalo. W koncu szczury to zwierzeta nocne i w ciagu dnia powinny spac (z pobudkami tylko na jedzenie, siku i kupe).
Oto kolejny dowod dlaczego szczury nie powinny mieszkac same. Zatracaja naturalne instynkty, upodabniaja sie do ludzi. A im dluzej szczurek mieszka sam, tym trudniej jest mu "przypomniec" jak sie zyje w stadzie. Cos o tym wiem...
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 20, 2008 08:53   

zgadzam sie :) moje szczury tez caly dzien spia jak zabite czasem wstaja cos zjesc ale to nie zawsze a jak maja klatke otwarta chwile pochodza i zaszywaja sie w ulubione miejsca i spia az do wieczora. A w nocy to sie nie da wytrzymac leja sie skacza piszcza i rzucaja miskami :P
 
     
ewulaa 


Dołączyła: 16 Sie 2008
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sie 20, 2008 09:16   
   Zwierzątka: Szczurek


dzięki:) uspokoiłyście mnie.. Załuję, że nie połączyłam ich wcześniej, no ale nie było takiej możliwości. A tak swoją drogą, to tamiska - Twoja kreska jest bardzo podobna do mojego Szredzia:) pozdrawiam!
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 20, 2008 09:22   

hehe ja tez dopiero kupilam kolege mojemu staremu jak mial juz z jakies 5 mies. klony :D heh a nie ma za co :) takze pozdrawiam.
 
     
wampirzyca 


Dołączyła: 26 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 15:39   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Wszystko w porządku. Szczury powinny być aktywne w nocy, a w dzień spać.
To u nich jest normalne.
_________________

 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Cze 05, 2009 18:47   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Scalone z "moje ogonki śpią całymi dniami"

Proszę admina, albo JA o dopisanie tego członu do tytułu, bo ja nie mogę edytować postów admina.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
pszczoła 
uczulona na hipokryzję



Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 3661
Skąd: Poznań / Gryfice
Wysłany: Sob Lis 05, 2011 21:22   

Macie jakieś sposoby na rozruszanie leniwych klusek? Moi panowie ostatnio już po 30 minutach wybiegu się pokładają :P Siadam na podłodze, staram się z nimi bawić, rozruszać, zaczepiać ręką, ale te małe osiołki tylko patrzą na mnie jak na głupka i idą w drugą stronę :lol:
Może to właśnie jesienna chandra czy coś :roll:
_________________
Ze mną: Yankes of Anahata, Faun i Syrio Forel of Anahata, Irytek SR
Na zawsze w sercu: Carlos, Olli, Ozzy SR, Huragan of NL :(

 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12