Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[ZABAWA] Nuda i jej przejawy
Autor Wiadomość
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 19:11   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Myślę, że to taki nałóg z czasem się robi - to gryzienie prętów.
Mam w tej chwili 7 szczurów i tylko Oliver gryzie pręty.
Robi to zawsze, gdy chce być wypuszczony z klatki.

A jak się nudzą, to śpią. 8)
 
     
Carmilla 
przyszły zootechnik :)


Dołączyła: 22 Sty 2008
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 19:14   
   Zwierzątka: dwa szczurasy, psa i masę rodzeństwa :)


Najbardziej się zastanawiam czy te "nawyki" mogą być zaraźliwe, jak np. u koni, tzw. tkanie albo łykanie. Jeżeli w stajni znajdzie się jeden robiący tak dla zabicia czasu, to inne się tym "zarażają" bardzo szybko.
Czyli, gdybym wzięła jakiegoś młodego szczurka i wprowadziła go do moich chłopaków też by tak zaczął?
Mnie to nie przeszkadza tak naprawdę, jestem przyzwyczajona po koszatniczkach, ale mnie to martwi ze względu na zdrowie szczurków. Koszatniczkom zaczęły łysieć mordki od ocierania o szczebelki. Czy nic innego nie grozi moim szczurom?
_________________
Rubin i Gonzo *30 stycznia 2008, u mnie od 5.marca2008 :)
 
 
     
Bernadeta
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 16, 2008 19:15   

Carmilla napisał/a:
A i jeszcze jak im rękę podłożę to dobierają się do moich paznokci, tak samo jest z psimi pazurami... Można im jakoś zastąpić tę keratynę, której tak pożądają?

A może tak jak w przypadku swoich pazurków chcą je po prostu skrócić :huh2:

U mnie od czasu do czasu szczebelki gryzła Fiki,a pozostałe nie.
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 16, 2008 19:30   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Carmilla napisał/a:
Najbardziej się zastanawiam czy te "nawyki" mogą być zaraźliwe

Myślę, że mogą, choć nie muszą.
W końcu u mnie tylko Oli piłuje pręty :? . Pozostała 6tka nie (póki co).
Miałam też w życiu kilka nadpobudliwych samiczek, które tak się zachowywały, ale też były to pojedyncze przypadki w stadzie. Nigdy nie miałam tak, żeby wszystkie szczury w klatce gryzły pręty. (A mam szczury już 12 lat).
 
     
Natalia 


Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 993
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 14:43   

Moje panny kiedy się nudzą obserwują nas przez pręty i czekają aż otworzę klatkę.
 
     
ciacho 



Dołączyła: 14 Maj 2008
Posty: 217
Skąd: Stargard
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 12:20   

Odys jak się nudzi to śpi lub siada przy drzwiczkach klatki, kładzie na nich lapkę, uszka opuszcza lekko (wygląda wtedy przesłodko) i się namnie patrzy czekając, aż go wypuszczę (wie że takiej słodkiej kulki nie mam sumienia trzymać w zamknięciu) :-P

dwa razy mu się zdarzyło gryść kaltkę, gdy jadłam makaron (jego przysmak) to chciał sięwydostać, adrugi raz gdy go włożyłam do klatki podczas wesołej zabawy, chcąc dalej się bawić dosłownie rzucił sie na prety i chciał je przegryść aż klatka zaczeła całą drgać (niestety w tedy wychodziłam i musiał w niej zostac).
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 20:04   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


U mnie Nessa z upodobaniem gryzła kratki, potem jej minęło - wyrosła. teraz robi to Morka i też w sytuacji, gdy widzi, że jestem blisko - demonstruje, że jest nieszczęśliwa i chce być wypuszczona. Tak naprawdę najgorsze co można w tej sytuacji zrobić, to zareagować. Szczur się nauczy. pojętna bestyja jest.

Pozostałe okazują swoją nudę i chęć wydostania się z klatki błagalnymi spojrzeniami, wciskaniem noska między pręty i donośnym fukaniem, a także (Fea) chwytaniem za kratki i udawaniem "zbrodniarza". Morka do niedawna miała jeszcze inny sposób - chwytała za obluzowane drzwiczki klatki, potrząsała nimi i robiła niesamowity hałas... Gryzienie kratek, to przy tym pryszcz...
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 21:00   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Jeśli paskudy są same w pokoju, śpią nudząc sie. Jeśli ja w nim jestem, robią taki rumor, że można oszaleć :roll: Gryzą pręty, skaczą, kopią w żwirku, wysypują zawartość miski, próbują zjeść zaczepy poidełka, dobierają sie do narożnych kuwet zabezpieczających wygryzione dziury. No po prostu obłęd.
Ostatnio wyczaiły, że obgryzanie łańcuszka od koszyka jest głośniejsze niż gryzienie prętów i namiętnie to wykorzystują :] Mądre są bestyje piekielnie :twisted: Biegając po pokoju nieczęsto się nudzą. Nawet spanie gdzieś na półce jest dla nich ciekawsze niż w klatce :lol:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 17, 2008 15:56   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Ninek napisał/a:
Nawet spanie gdzieś na półce jest dla nich ciekawsze niż w klatce
dokładnie! Nessa spogląda na mnie błagalnym spojrzeniem z klatki, żebym im otworzyła, a jak otworzę, to albo idzie spać na półkę, albo złazi na dół i śpi przy otwartych drzwiczkach. Ach ten zapach wolności ;)
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Justitia 


Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 19
Wysłany: Pią Lip 18, 2008 05:54   
   Zwierzątka: Szczurek Zuzia


U mnie właśnie gryzienie klatki jest błaganiem wolność. Ponieważ laski się nie dogadują więc najpierw wypuszczam starszą z jej klatki i bawię się z nią intensywnie (a nuż szybciej się zmęczy ale i tak trwa to ok. 3 godziny) a potem jak już stara przysypia to daję jej smakołyki do klatki a ona się tam sama udaje, naje i idzie spać. Potem wypuszczam młodą, która nie chce współpracować (bawić się i miziać) więc tylko mogę zerkać czy nie broi za bardzo (ok 4h do znudzenia)... i co? i jest 23-cia. Godzinka relaksu i wyrko z książeczką :( A o trzciej nad ranem i tak obydwie mnie budzą demolując klatki :)
Ale i tak je kocham :)
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 22:41   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


Czyli takie przygryzanie paznokci u ludzi to normalne?
Bo moja tak dziś zaczęła nie wiem czemu, może to chęć jakiejś zabawy?
Siedzi sobie spokojnie obok mnie na krześle, kładę rękę obok niej, zaczyna najpierw lizać dłoń potem kciuk. Jakby tuli się do ręki a następnie delikatnie jakby przygryza mi paznokcia. tzn chwyta ząbkami i puszcza i tak powtarza tą serię jakąś chwilkę potem hm chwila spokoju i znów to samo i tak 3 razy i zastanawiam się czemu to robi :) ??
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 23:15   
   Zwierzątka: kotka Puma


Radziorex, lubi Cię i chce Cię uczesać ;) albo zaczepia do zabawy :)
 
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 23:27   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


falka, "uczesać" :D ??
Zabawy? tu jest właśnie mały problem bo... ona jest wielką indywidualistką tzn wydaje mi się że żadnych zabaw nie preferuje no nie licząc namolnego zrzucania książek wręcz wypychania ich z jednego tylko miejsca :P
Czasem mam wrażenie co mnie przeraża, że to ona ustala każde reguły gier xD
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 23:32   
   Zwierzątka: kotka Puma


Radziorex, to może być to iskanie połączone z chęcią pokazania Ci "kto tu rządzi" czyli tzw. dominacja.

Uczesać = iskać czyli po prostu wyczyścić futerko ;)
 
 
     
Radziorex 
I Hope You Know...



Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 55
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 18, 2008 23:33   
   Zwierzątka: Szczur , Kot .


Ahas rozumiem dziękuję :D
No fakt to by właściwie wiele wyjaśniało po jej zachowaniu :D
Ale nie sposób nie ulec kobiecie tego pokroju xD
_________________
______________________________
Andare in giro per il mio mondo...
http://radziorex.blog4u.pl/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.31 sekundy. Zapytań do SQL: 12