Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwiak,wylew krwi pod skora
Autor Wiadomość
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 14:58   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


narazie jestesmy w domu, lekarze jak coś to już ustawieni na popoludniu. Rano dostał Deksofort i Enroksil. Po przycieciu zębów miał lekkie krwawienie, ale ustąpiło, teraz zeby są czyste i żótłe. 3 razy na siłe musiałam podawać mu wode, ale 15 minut temu mamy mały przełom - zaczał wreszcie jeść i wpiernicza makaron gotowany, ogórki..powoli bo powoli, ale ważne, że je. Próbował sie chwytać dropsa, ale chyba nie ma siły jeszcze sie z nim zmierzyć. Oczy dalej przymrużone, a nawet zamknięte jak je.Teraz śpi...mam nadzieje ze sie wyklaruje sytuacja do popoludnia.;/ Dzieki Wam za szybkie odpowiedzi

aaaa...właśnie. # tygodnie temu byłam z nim bo w oklicy klatki piersiowej zrobiło mu sie zgrubienie. Wet powiedział,że to tylko kaszak i go zgniótł. Nie wygniótł na zewnątrz, jak pryszcza tylko pod skórą. powiedział też, że za jakiś czas możnaby mu to operacyjnie wyciąć ( te resztki?) Nie wiem czy to normalne? bo jak to dziś opowiadałam drugiemu to sie zdziwił.;/ czy może to mieć związek z jego obecnym stanem>??????
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 10:08   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


Sterdyd został podany jednak rano, wieczorem pojechałam znowu do weta, okazalo sie ze ma ułamany ząb i znowu mu przycieli dość sporo, dostał zastrzyk z witaminami z gr B i pojechaliśmy do domu, apetyt wrócił. Teraz doi NutriDRnika i generalnie jest lepiej. NIe daje mi spokoju tylko jego zachowanie bo dalej ma przymknięte oczy i lekko odchyloną głowę w jedną stronę , ale czekam na poprawę. Zaczął też wreszcie się myć sam i troszke chodzić po klatce.Mam nadzieje, że jego zły stan był spowodowany przez ból zęba a nie coś neurologicznego...;/ :kciuki:
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 10:17   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nitka, jeśli ma przechyloną główkę, to może świadczyć o zapaleniu ucha/mózgu. :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 10:29   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


wiem , czytałam opisy przypadków na forum i objawy sie pokrywaja z zapaleniem mózgu, opon mózgowych, ucha itp ale był wczoraj badany, łaził u weta w celu obserwacji jego zaburzeń równowagi itp, ale chodził normalnie, nie miał problemów. Ale tak czy siak jutro i tak pojade na kontrole i zapytam jeszcze raz o to ucho bo też o tym wczoraj myślałam.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 10:31   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


nitka, nie wszystkie moje szczury z zapaleniem mózgu miały kłopoty z równowagą...
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 10:36   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


ehhhh.....a powiedz mi z czego sie wogóle bierze to zapalenie mózgu? jak wogóle lekarz to wykrywa? szukałam na fourm ale tego akurat nie pisało
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:06   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Pisało :] Zaapalenie mózgu wywołują wirusy, bakterie, lub pierwotniaki. Niestety dużo w tym domysłów, bo bardzo trudno stwierdzić, co wywołało infekcję.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:14   

Layla napisał/a:
bo bardzo trudno stwierdzić, co wywołało infekcję.
mozna sekcję i hp zrobić, ale wiadomo, wtedy jest juz po wszystkim. Można tez poznać po efektach leczenia. Sulfonamidy (Biseptol, Borgal, Bactrim) maja bardzo szerokie działanie antybakteryjne, zatem jeśli pomagają, można sie domyślac jakiego pochodzenia jest zapalenie.
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:21   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


dobra teraz to już zgłupilam. puścilam go po łóżku żeby zobaczyć jak sie rusza. ewidentnie "leci" na lewo. Cały czas drapie sie w lewe ucho, jakby chciał coś strzepać z głowy. Jak go głaskam to caly czas macha głową do góry. Z ucha nie czuć żadnego zapachu. nie ma też żadnych zmian na pierwszy rzut oka ani krwi czy zadrapań. Wszedł na poszuszkę, nagle sie zatrzymał jakby przysnął i zsunął sie po poduszce , oczywiście na lewej stronie. Teraz sie zastanawiam czy to nie jest zapalanie ucha wew.??????????
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:24   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nitka, zapachu nie musi być. Natomiast reszta pasuje właśnie do zapalenia ucha. Szczególnie nadmierne czyszczenie go i trzepanie głową.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:28   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


no w takim razie dziś jadę znowu. ......;/ dzieki
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:35   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


nitka, czasem udaje się wyłapać niewielki skręt głowy. Myśmy tak mieli. Zauważyliśmy, a potem dosłownie w ciągu 30 minut zrobił się tak wyraźny, że nie było wątpliwości. U szczurów tego typu schorzenia wymagają jak najszybszej pomocy, a jednocześnie cierpliwości. Trzymam kciuki. :kciuki:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 11:37   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


jeszcze jedno pytanie - do weta dopiero mogę jechać ok 18, 19 czy moge mu coś podać w ciagu dnia żeby mu ulżyć? czy zostawić go w spokoju niech śpi?
 
 
     
nitka 



Dołączyła: 02 Gru 2007
Posty: 68
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 20:09   
   Zwierzątka: 2 szczury, 3 psy


MOżecie przenieść ten post do innego działu. Dante miał wylew. Nie widzi.
 
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Śro Wrz 17, 2008 22:47   

nitka, Jezuuuu :glaszcze: przykro mi......
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12