Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mięso w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 22:19   Mięso w diecie szczurów - temat ogólny
   Zwierzątka: pies


Patrzę, że takiego tematu nie ma, więc czemu ja nie mogłabym go założyć, ne? ;) W każdym razie, mam kilka pytań.

U mnie w domu gotowane mięso wołowe [bez soli] jest bardzo często, bo robione jest z myślą o moim psie. Podkradam je prawie zawsze i daję moim szczurom, ale gdzieś spotkałam się z opinią, że nie wolno go za dużo podawać. To prawda?
Jeśli tak, to w jakich ilościach karmić dwójkę [niedługo trójkę, a co ;) ] samców? I czy lepsze jest mięso wołowe czy drobiowe? I dlaczego?

Z góry dziękuję za odp. :)
_________________
już ni ma...
Ostatnio zmieniony przez AngelsDream Pon Lis 19, 2012 12:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Nie Mar 02, 2008 23:32   

myaku napisał/a:
Podkradam je prawie zawsze i daję moim szczurom, ale gdzieś spotkałam się z opinią, że nie wolno go za dużo podawać. To prawda?
ta opinia oparta jest na fakcie iż czerwone mięso może powodwać agresję u psów. Czytałam ostatnio gdzieś (żałuję, ale nie pamiętam źródła), że nie jest to opinia całkiem bezpodstawna.
Nie wiem natomiast jak to się ma do szczurów. Moje jedzą tylko drób i ryby, ponieważ my tak jadamy.
myaku napisał/a:
I czy lepsze jest mięso wołowe czy drobiowe? I dlaczego?

Osobiście uważam, że drób jest zdrowszy, chudszy i znaczniej łatwiej strawny. No i jeśli coś jednak jest z tym czerownym mięsen, to nie ryzykujesz. ;)
myaku napisał/a:
Jeśli tak, to w jakich ilościach karmić dwójkę [niedługo trójkę, a co ;) ] samców?
Ja nie podaję częściej (a zazwyczaj rzadziej) niż dwa razy w tygodniu i uważam, że nie ma po prostu potrzeby podawania częściej zwierzętom głównie roślinożernym.
Nie wiem jakie są normy, nigdy nie przebiałczyłam szczurów, ale trzeba na to bardzo uważać.
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 02, 2008 23:46   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Z doświadczenia właścicielki 3 alergików, w tym skrajnego: mięso uczula na końcu. Zaczyna zwykle nabiał i orzechy.

Co do podawania mięsa czerwonego - to dla szczurów jednak polecałabym białe mięso i właśnie ryby.

Co do samej agresji - spotkałam się już z różnymi i to bardzo skrajnymi opiniami, więc ciężko powiedzieć w co wierzyć.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 12:35   

co do agresji, znajomi moich rodziców mieli szczura i karmili go mięsem. Podobno gdy nie dostawał on mięsa, gryzł dotkliwie właścicieli, był agresywny i uspakajał się dopiero gdy otrzymał ulubiony "przysmak". Ale ile w tym prawdy, nie wiem. Może jego właściciele mylnie interpretowali pewne fakty. Ja czasem szczurka karmię mięsem,ale nie zauważyłam żeby był po tym jakiś inny,a tym bardziej agresywny.
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Mar 05, 2008 12:42   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


gam, nie widziałam sytuacji, ale wydaje mi się, że szczur czuł się panem: skoro nie dostawał tego, czego chciał, gryzł i nie ma to nic wspólnego z mięsem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 08:05   

pewnie tak,i zapewne jego zachcianki były wciąż spełniane dzięki takiemu zachowaniu. Znalazł sobie sposób na życie. Zatem agresja,agresywne zachowanie,które występuje podobno po mięsie jest spowodowane charakterem szczura a nie jego dietą. Dobre wnioski wysnuwam ? :)
 
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 11:38   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


gam, nie tyle charakterem, co wychowaniem.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 13:21   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Jako że u mnie w domu się mięsa nie je, to baaardzo rzadko kupuję je swoim szczurom (zazwyczaj muszą się zadawalać suchą psią karmą).
Dziś dostały odrobinę. Kupioną specjalnie z myślą o nich, choć psom tez się dostało. :wink:
Baardzo im smakowało (drobiowe)!

[ Komentarz dodany przez: falka: Czw Mar 06, 2008 13:34 ]
przypominam, że o suchej karmie istnieje osobny temat
 
     
Oleńka 


Dołączyła: 20 Maj 2007
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 01:06   

A moje maluch dostają tylko mięso drobiowe. Raz na dwa tygodnie kupuję skrzydełko kurczaka na łebka, gotuję w nieosolonej wodzie i daję im na noc. Rano znajduję same kości i nigdy nie zauważyłam, żeby im to w jakiś sposób szkodziło :)
_________________
Za TM: Feluś, Mały i Dziadzio, Lucky i Kiki
 
     
lunatyk1 



Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 2
  Wysłany: Sob Mar 08, 2008 19:09   

Witam Wszystkich.
Kiedyś przeczytałam, że podawanie surowego mięska ręką (nie w miseczce) wywołuje u szczurków agresję i gryzienie palców - bo niby pachną mięsem to nim są...
Z własnego doświadczenia wiem, że nie jest to prawda. Podaję moim szczuraskom surowe mięsko palcami i łapią tylko mięso, a jak podsuwam im palec pachnący mięsem to tylko go oblizują.
:twisted: A co do agresji to niestety JA sama osobiście nauczyłam jednego szczuraska Maksia [*] "bawiąc" się z nim udawałam ręką atakującego go agresorka a on nauczył się skutecznie bronić przy użyciu zębów. I już nie było zbyt zabawnie...dla mnie. <-<
 
     
myaku 
samo zuo



Dołączyła: 17 Lut 2007
Posty: 298
Skąd: Ełk/Bielefeld
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 21:25   
   Zwierzątka: pies


lunatyk1, dajesz szczurom surowe mięso? o.O Nie uważam, żeby podawanie takiego mięsa było dobre... Wiesz, gotowane jest o wiele bezpieczniej podawać, ja bym np. bała się różnych chorób :P
_________________
już ni ma...
 
 
     
lunatyk1 



Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 11, 2008 21:40   

Tak, daję moim szczuraskom surowe mięso bo:
1) takie najlepiej im smakuje,
2) przy gotowanym reagują jak wegetarianki, czyli nawet do pyszczka tego nie biorą,
3) ja też jem mięso w stanie surowym i na 100% nic nieświeżego by nie dostały,
4) a co do chorób to zawsze kupuję z tzw. pewnych źródeł czyli sklepów.

A tak na marginesie Maksio [*] nie dostawał surowego mięsa a umarł z powodu nowotworów, wniosek: NIGDY NIE WIADOMO CO KOMU JEST ZAPISANE. :lol:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 06:42   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


lunatyk1, ja bym się bała np. pasożytów, uważam, że jedzenie surowego mięsa nie jest dobre, ani dla ludzi, ani dla szczurów. Nawet mięso ze sklepów może być beznadziejne.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
gam 



Dołączyła: 16 Lut 2008
Posty: 46
Skąd: Będzin/Kraków
Wysłany: Śro Mar 12, 2008 09:18   

Oleńka napisał/a:
A moje maluch dostają tylko mięso drobiowe. Raz na dwa tygodnie kupuję skrzydełko kurczaka na łebka, gotuję w nieosolonej wodzie i daję im na noc. Rano znajduję same kości i nigdy nie zauważyłam, żeby im to w jakiś sposób szkodziło :)


dobry pomysł, gotowane mięso a do tego skrzydełko - zdrowe i chude bez zbędnego tłuszczu :)
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 09:39   
   Zwierzątka: ogony


Layla napisał/a:
ja bym się bała np. pasożytów, uważam, że jedzenie surowego mięsa nie jest dobre, ani dla ludzi, ani dla szczurów

Chyba, że ma się mięso ze znanego źródła i ma się pewność, że było przebadane.

A sklep do pewnych źródeł nie należy.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 12