Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mięso w diecie szczurów - temat ogólny
Autor Wiadomość
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 09:50   

Nisia napisał/a:
A sklep do pewnych źródeł nie należy.
Każdy normalny sklep, mięsny czy ogólnospożywczy ma przebadane mięso z pewnego źródła. :roll: Nie łapmy paranoi..
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 09:53   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Viss, szczególnie z Constaru 8)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 10:25   

Layla, nikt nie karze dawać szczurom najgorszego mięsa i przetworów. Można kupić piękne i świeże, np. na tatar, skoro juz koniecznie trzeba dawac surowe. :]
 
     
NMR 



Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 51
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 10:08   
   Zwierzątka: ukochany królas i dwie sciurasy


Nie wiem czy w dobrym miejscu (gdyby nie, bardzo prosze przeniesc :) )

Spotkałam się z opinią, że podawanie szczurom dużych ilości białka zwierzęcego powoduje, że zwierzęta rosną większe, niż te karmione tylko białkiem roślinnym. Podkreślę, że chodziło o wzrost na wielkość, a nie na wagę. Na ile to jest prawda? Doczytałam, że generalnie podawanie dużej ilości białka nie jest wskazane, ale chodzi mi o tę różnicę właśnie.
_________________
Algo i Ferro - fotki
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 11, 2008 10:30   

hmm ciekawe... mozliwe bo w miesie jest jedno bialko (nie pamietam w tej chwili jak sie nazywa) ktore wystepuje tylko w nim :) ja daje moim szczurom surowe miecho jak np zostaja mi scinki z obiadu :) daje watrobke mielone i kurczaka ale nie mam porownania czy sa wieksze czy nie :P
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 13:42   
   Zwierzątka: ogony


NMR napisał/a:
Spotkałam się z opinią, że podawanie szczurom dużych ilości białka zwierzęcego powoduje, że zwierzęta rosną większe, niż te karmione tylko białkiem roślinnym.

Moje zawsze jadły troszke mięsnych rzeczy. Nie zauważyłam jakiejś szalonej różnicy, były w normie. Ale może dlatego, że mało kto karmi tylko roślinnym i brak (przynajmniej na forum) porównania?
NMR napisał/a:
Doczytałam, że generalnie podawanie dużej ilości białka nie jest wskazane, .

Wiesz, wszystkie polecane karmy zawierają trochę białka zwierzęcego (podobno w dobrej karmie dla szczurów białko powinno stanowic ok. 18%). Jeśli nie zawierają, to zwierzaki powinny je dostawać osobno. Chyba, że któryś jest chory na skazę, albo wychodzi z przebiałczenia...
Natomiast oczywiście, nalezy nie szaleć z białkiem mleka.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Misquamacus 
Kuba


Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 110
Wysłany: Pią Lip 11, 2008 15:35   
   Zwierzątka: 3 szczurze panny


ale mam polew przed klatką xD
szczurze babki dostały 3 skrzydełka (po jednym na głowe) z kurczaka, gotowane
2 panny zajęły się swoimi skrzydłami i jedzą
najmłodsza, a zarazem najmniejsza za wszelką cenę chce wtaszczyć skrzydełko do materiałowego domku :D
problem w tym, ze jest na to za mała :D i jej się to wogóle nie udaje :lol:
tarzam się przed klatką patrząc na nią ;)
skolei alfa po zjedzeniu pół skrzydła zapragnęła mieć wszystkie 3 w domku ;)
zabrała młodej bez trudu
i doszła do rury
tu dopiero zaczęło się dziać :D
zaczęło się wyrywanie skrzydełka :D
wkońcu alfa wygrała i zaciągnęła do domku, ale Iga nie poddała się :lol:
szybkim susem wskoczyła do domu i porwała skrzydełko :lol:
Fiona wyskoczyła za nią i ścigała po parterze :D
zdenerwowana Iga trzymając skrzydełko w pysku (!) zrobiła sus na piętro :shock: oczywiście ze skrzydłem 8)
Fiona wróciła do domu, Iga konsumuje skrzydełko w spokoju a ja skręciłem się na dywanie :mrgreen:
_________________
"A kiedy nadejdą deszczowe dni nauczę się chodzić między kroplami ..........."
 
 
     
idaa 



Dołączyła: 05 Kwi 2008
Posty: 745
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 12:36   
   Zwierzątka: 7 myszek, 1 świń, 2 chomiki, 2 psy i kocica


To muszę i ja spróbować z takimi skrzydełkami. Ja oprócz drobiu gotowanego podaję jeszcze tuńczyka z puszki. Takiego w sosie własnym. Dodaję go do ryżu lub makaronu. Chłopaki uwielbiają takie żarełko.
_________________
Za TM
Hektor[*]&Rodney[*]
 
     
falka 
['] ['] ['] [']



Dołączyła: 20 Lis 2006
Posty: 1957
Skąd: Elbląg
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 13:50   
   Zwierzątka: kotka Puma


dziewczyny tylko uważajcie na kości od kurczaka
 
 
     
Mangalarga 



Dołączyła: 11 Lut 2008
Posty: 275
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 14:32   

Ja daję mięso bez kości,. Czasem daję tylko kość udową z resztami mięsa, bo jest na tyle mocna, że są maleńkie szanse na jej złamanie przez ogony. A ile przy tym radochy mają :mrgreen:
_________________
Ze mną: Ilo, Emi
Za TM [*]: Tequila, Nezu, Panya
 
     
NMR 



Dołączyła: 11 Lip 2008
Posty: 51
Wysłany: Nie Lip 13, 2008 19:13   
   Zwierzątka: ukochany królas i dwie sciurasy


Próbujemy różnych rzeczy, żeby sprawdzić co zwierzaki lubią a czego nie. Duża szczurka mięsko ze skrzydełka tak sobie poskubie, troszkę zje, resztę zostawi. Za to młoda rzuca się na nie, jakby od tygodnia nic nie jadła - dobrze, że trzymałam je za końcówkę, bo bym palca nie miała :shock:
_________________
Algo i Ferro - fotki
 
     
nutaka 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 04 Lut 2008
Posty: 3126
Skąd: BW
Wysłany: Pon Lip 14, 2008 11:26   

ja jak gotowałam dla kota kurczka to zawsze im cos odskubnęłam, rzucały sie jakby od miesiąca nie jadły :roll:
 
 
     
Bema 



Dołączyła: 26 Lip 2008
Posty: 2783
Skąd: Legnica
Wysłany: Nie Lip 27, 2008 10:31   

Moje burasy, owszem jadły surowe mięso, mielone, kawałek kurczakowej piersi - i to był przysmak!!! Jak kot mógł, to dlaczego nie one? ;)
Nigdy nie zauważyłam zmian w zachowaniu albo negatywnego wpływu na ich zdrowie, pomimo faktu, iż surowiznę wcinały!
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lip 27, 2008 15:13   

moj ogonek uwielbia kalmary o_O jak mu dalam i pozniej chcialam zabrac to pierwszy i ostatni jak dotad raz slyszalam taki wrzasko-skrzek :P heheh ale uciekal :p
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Lip 28, 2008 10:21   

[ciach] Szczur to zwierzę wszystkożerne, ale białko zwierzęce powinno znaleźć się w jego diecie, każdy miłośnik szczura wie, że nawet dzikusy w swoim niegdysiejszym naturalnym środowisku polowały z lubością na pasikoniki i inne robactwo, nie gardząc też drobniejszymi gryzoniami i ciesząc się jak dzieci na znalezione mysie oseski. Obecne wędrowne stada miejskie również nie gardzą mięsem, zarówno tym przetworzonym przez człowieka, którego tak dużo w naszych śmietnikach, jak i karaluchami czy myszami. Mięso to mięso i szczur w przeszłości i teraz po coś na nie polował/poluje. W odróżnieniu od człowieka zwierzę nie układa sobie diety wedle własnych przekonań, tylko zapotrzebowania na określone związki i dąży do tego instynktownie.
Nie obchodzi go też, że to mięso które teraz dostaje od właściciela i którego samo sobie nie upoluje, było kiedyś kurczakiem, rybą lub bezkręgowcem. Nie jest w stanie dostarczyć sobie odpowiedniej ilości zwierzęcego białka z upolowanych samodzielnie na pokoju much i pająków więc to naszym obowiązkiem jest im je dostarczać.

troszkę uszczknęłam, falka
Ostatnio zmieniony przez falka Pon Lip 28, 2008 20:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13