Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
Autor Wiadomość
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 09:43   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


gratis, tak jechała od Nakashy moja Larysa i konduktor powiedział: proszę uważać, ta roślina jest bardzo ruchliwa :hahaha:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 10:26   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Od nas jeden szczur jechał jako zabytkowy wazon. :lol:
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
tamiska
[Usunięty]

Wysłany: Sob Paź 24, 2009 10:28   

Moj Rydzyk jechal jako roslina owadozerna :D
 
     
Tatyka 
szczurolubna



Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 279
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 13:07   

moi panowie jechały chyba 7 godzin, chyba jako szczurki .

od konduktora dowiedziałam się, że w moim mieście konduktorki nie są przyjmowane, ale pan ze względu na szczury tylko z nimi tu dojechał :oops:
_________________
Ariel - 8.06.2010.. {*} Nataniel - 9.09.2010.. {*} Arseniusz - 2.04.2011 {*} Capri - 22.12.2012 {*} Cahirek - 14.06.2013r.
GALERIA
 
     
xMsMartax 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 15:48   

A korzystał ktoś z przesyłki PKS-em?
_________________

 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 04, 2009 16:02   

PKSem ja pośrednio - tzn. do mnie do Poznania ogony jechały z Łodzi.

ogólnie to wygląda tak, że PKS o ile się nie mylę nie ma tak naprawdę żadnych szczegółowych przepisów dotyczących przesyłek, a nawet jeśli są, to nikt ich nie przestrzega. ogólnie wszystko zależy od aktualnego widzi mi się kierowcy. nie polecam stosowania opcji jak przy konduktorkach, tzn. ściemniania, że to jakieś rzeczy, a nie zwierzę, bo wtedy ogon będzie jechał w luku bagażowym i może się to skończyć dość tragicznie. z kolei jeśli się pójdzie i powie szczerze, że to zwierzak, to wielu kierowców po prostu tej paczki nie weźmie. bo po co im problem, żeby paczka telepała się gdzieś za siedzeniem? i wracamy do punktu wyjścia - w PKSie wszystko zależy od kierowcy i... tego, ile mu za taką przysługę zaoferujesz. szoomcia, o ile się nie mylę, żeby wysłać ogony i klatkę wewnątrz autobusu, wcisnęła kierowcy chyba 5 dych...

moja babcia czasem puszcza mi PKSem zwykłe paczki z żarciem itp. z domu, siostra daje za taką torbę 2 dychy dla kierowcy, do tej pory było okej - a ostatnio kierowca w twarz mi powiedział na dworcu przy odbiorze paczki, że siostra dała za mało - i zawołał kolejne 'chociaż 10zł'. dałam, bo co miałam zrobić? ale wkurzyłam się, bo sorry, ale za 32zł to ja osobiście jadę z bagażami na bilecie studenckim z domu do Poznania... :roll:
 
     
xMsMartax 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 16:17   

Mój brat np nie spotkał się nigdy z taką sytuacją, wysyłka zwierząt kosztowała go zawsze 10-15 zł. Mówił że to roślinki :shock: dlatego zdziwiło mnie to że aż 50zł :shock: :roll: toż to dużo więcej niż sam przejazd pksem .
_________________

 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 04, 2009 16:26   

xMsMartax, mówisz że to roślinki/słoiki z ogórkami/cokolwiek i kierowca wstawia to do luku bagażowego - wyobraź sobie taką podróż dla szczura przy dzisiejszej temperaturze przez kilka godzin...
 
     
xMsMartax 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 16:32   

Gdy mówi się, że są to roślinki i trzeba na nie uważać, kierowca kładzie paczke na siedzeniu :)
_________________

 
     
mataforgana
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 04, 2009 16:47   

widać trafialiście na fajnych kierowców :)

nie neguję istnienia takich ;) po prostu ostatnio dość często spotykam się z raczej nieprzyjaznym nastawieniem tych panów. a to 'za mało' za paczkę, a to znów, kiedy przewoziłam dla kogoś ze świnkowego forum prośka do Łodzi - kierowca za wszelką cenę usiłował wepchnąć torbę z prośkiem do luku :roll: powiedziałam, że przewożę w pudełku w tej torbie świnkę morską i dlatego proszę, by pozwolił mi wejść z bagażem - torba spokojnie zmieści mi się na kolanach - na co usłyszałam taką odpowiedź, że gdyby nie fakt, że był to mój ostatni autobus do domu i naprawdę musiałam jechać dokładnie tamtego dnia, to po prostu bym wysiadła i napyskowała gościowi. jeszcze inny, kiedy jechałam z psem (a mam raczej małego psa, który jest nauczony jazdy komunikacją zbiorową i całą drogę przesypia mi na kolanach) kazał mi bardzo niezadowolony usiąść na pierwszym siedzeniu - na którym nienawidzę siedzieć ze względu na niegdysiejszą chorobę lokomocyjną, która do dziś się czasem odzywa ;] i to mimo faktu, że na kupionym w kasie bilecie miałam wydrukowane zupełnie inne miejsce - nie wiem, chciał mnie mieć na oku, bo bał się, że posadzę tego psa na siedzeniu, czy pies narzyga pod nogi a ja to zostawię? i to tylko kilka przykładowych historii z ostatnich kilku miesięcy...

przesyłka PKS jest okej, pod warunkiem, że umiejętnie zagada się z kierowcą i trafi na sympatycznego i życzliwego człowieka...
 
     
xMsMartax 



Dołączyła: 16 Wrz 2009
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 16:54   

Dokladnie, gdybym widziała że kierowca 'wrzuca' paczke do luku bagazowego, po prostu bym zrezygnowała z przesyłki, ale z tego co moj brat mowil (a wysylal baaardzo duzo zwierzakow) cos takiego mu się nigdy nie zdazylo :)
_________________

 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Śro Lis 04, 2009 19:30   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ja wolę PKP - wiem że dojedzie i konduktor nie walnie focha. ;) Do tej pory wystarczyło gdy mówiłam, że to są rośliny (akwariowe, owadożerne, sadzonki roślin, itp) i że proszę o ostrożność - konduktorzy zazwyczaj rzucali jakieś śmieszne komentarze, pośmialiśmy się, a o paczkę dbali :)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
czarnaeve 



Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 399
Skąd: Lubuskie/DE
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 01:09   
   Zwierzątka: Sodoma&Gomora; Za TM:Zuriska [*]


No dobra.. naczytalam sie juz natyczatam, wiadomo konduktorka najlepsza jesli juz o przesylkach mowa ale nie raz jest wlasnie problem z dotarciem do malych miejscowosci :? A mnie zastanawia czy takie przesylki (czytalam o pks) tycza sie rowniez busow? Tzn czy tez mozna nadac przesylke? ma ktos jakies doswiadczenia?
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Sob Gru 12, 2009 08:22   

Można i busem, mataforgana tak robi i nie ma problemu. :) I chyba taniej jest..?
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Sob Gru 12, 2009 08:43   

Powiem wam że pojawił się spory problem... :(

Nie ma bezpośrednich pociągów na Śląsk, wszystkie są z przesiadką w Warszawie, jakaś masakra. Jedyne miasto do którego mogę bezpośrednio zawieźć konduktorką wnuki to Kraków. :|

PKP strasznie skomplikowało przejazdy, a PKSów też na Śląsk ode mnie nie ma.
Jakaś masakra. :|
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12