Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
Autor Wiadomość
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:19   

Layla, tylko że nie uśmiecha mi się trzymanie szczyrów na bagażowych półkach... i to tyle... więc grzecznie zapytałam czy ktoś nie wie jaki bilet należy kupić... odpowiedź uzyskałam:) Anka., dziękuję:)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:22   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Shy_Lady, jeśli nie będzie niebezpieczeństwa, że transporter spadnie, nic się szczurom na półce na bagaż nie stanie. W przesyłce konduktorskiej szczury często są na półce, do tego w kartonie ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:29   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


One tak czy siak nie moga byc poza transporterem,ale na miejscach siedzacych transportery stac tez nie moga chyba ze wlasnie wykupisz caly przedzial,a czemu tak,a nie inaczej nie wiem,to juz trzeba pkp sie zapytac ;) .Nie musisz szczurow trzymac na polkach ,bo sama bym je tam nie dala wystarczy,ze pociag gwaltownie zahamuje i waidomo...ale mozna na podlodze przy nogach trzymac zaden problem.A nie kazdy konduktor zaakceptuje przewoz zwierzat,jako bagazu wszystko zalezy od konduktora-mojej kolezance kota w transporterze nie uznal jako bagaz,bo jak stwierdzil dla zwierzat jest odrebny regulamin i dla bagazu,wiec nie do konca to takie pewne.

[ Komentarz dodany przez: LunacyFringe: Sob Lut 21, 2009 00:31 ]
Zwracaj większą uwagę na pisownię, bo twoje posty są nieczytelne.
Ostatnio zmieniony przez LunacyFringe Sob Lut 21, 2009 00:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:31   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Martek, hodowcy dziesiątki razy wysyłali konduktorką ;) Nie rozumiem, po co wykupywać cały przedział, dogadasz się z pasażerami i jedziesz ;) Ewentualnie, jeśli ktoś znajomy też jedzie, jeden transporter też może wziąć na kolana.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 15:38   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Ale pzeciez ja nie napisalam,ze musisz wykupic caly przedzial,pierwszy raz o tym slysze,podalam tylko to co wyczytlam na pkp to do nich miejcie ewentualne pytania ja regulaminu nie ustalalalm ;) a w regulaminie bylo tak napisane,ja sie na tym nie znam i dla mnie to tez jest bezsensu.Tk bylo napisane ,wiec to podalam i juz.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:53   

Moi rodzice bardzo dużo jeździli pociągami z psami (dużymi). Jeżeli przedział był luźnawy, to rozkładali jakiś materiał dla psów na siedzeniach i konduktor nie mógł się przyczepić (tzn. nigdy żaden się nie przyczepił)

Aha, i ja znalazłam, że to jednak jest 4 zł http://www.pr.pkp.pl/img_...lat20081201.pdf
Za przewóz psa (każdej wielkości - nie więcej niż jeden pies
na jednego dorosłego podróżnego) 4,00
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 20:15   

Martek napisał/a:
mojej kolezance kota w transporterze nieuznal jako bagaz,bo jak stwierdzil dlazwierzat jest odrebny regulamin i dla bagazu,wiec nie do konca to takie pewne.
tzn. że był trąba a nie konduktor i to samo Twoja koleżanka, bo jak by miała torebkę wielkości transportera to już by nie było problemu. Dodatkowo, zwierzęta trzymane na kolanach nie muszą mieć biletu - nieraz jeździłam z moim śp. jamnikiem pociągiem i nie płaciłam za bilet, to samo za dwa transportery ze szczurami. :]
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 20:36   

Cytat:
Dodatkowo, zwierzęta trzymane na kolanach nie muszą mieć biletu
Teraz za każdego psa trzeba płacić, ale już za szczury/koty itp. nie
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 21:21   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


dokladnie kiedys mogly jezdzic na kolanach ,bo sama jezdzilam a 2/3 lata temu juz musialam wykupowac bilet,przepisy sie zmieniaja,wiec nie traba ;) tylko konduktor mogl sie slusznie przyczepic wystarczy poczytac aktualny regulamin i wszystko bedzie jasne ;) owszem moze i teraz by sie jakis znalazl konduktor,ktory pozwolil by psu jechac na kolanach,ale to z wlasnej woli ,bo jakby przyszedl pan,ktory pilnuje zasad w zyciu,by na to nie przystal :) a kazdy wie jacy niektorzy potrafia byc "mili i nieuciazliwi".Niamey, owszem 4 zl jest nadal ale tylko w osobowych,bo w pospiesznych tak jak Shy_Lady, napisala 15.A poza tym nad czym my tu rozprawiamy,ja mam info,ktore wyczytalam w regulaminie w pkp na stronie i wcale bym sie nie zdziwila jakby cos bylo pokrecone :mrgreen: dlatego najlepiej podejsc,ktoregos dnia na PKP i dowiedizec sie z pierwszej reki jak to wszystko wyglad ai nie ebdzie watpliwosci ;)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 21:33   

Z drugiej strony to pkp "pierwszej ręki" bywa czasem najbardziej mylące: ostatnio kupowałam bilet na ekspres, który jeździ tylko kilka razy w roku i pani w okienku najpierw powiedziała, że takiego pociągu to w ogóle nie ma, a potem była bardzo urażona, że jednak jest, jak nalegałam, żeby sprawdziła ;)
Off-Topic:

A to 15 zł za psa w pośpiechu to jakaś nowa zmiana? Bo nigdzie nie mogę tego znaleźć w cenniku pkp, a jakiś czas temu moja mama płaciła jeszcze 4 zł za psa w pospiesznym
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 23:29   

Niamey, tak od grudnia dlatego miałam kłopoty w styczniu z psem:P choć jechałam z dwoma i jeden był w transporterku:) a panie w okienku często nic nie wiedzą :P dlatego ja wolę zawsze zapytać kogoś kto jechał:D
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Pią Lut 20, 2009 23:51   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


Ja te 15zl ze sie placi znalazlam dzisiaj.Niamey, masz racje w tym PKP w informacjach to chyba wszyscy tacy zakreceni sa ;) ale zapytac nie zaszkodzi,a wrazie co mozna poprosic regulamin albo zapytac zwyczajnie konduktora,bo oni to chyba lepiej wiedza jak wtych informacjach :D
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 09:57   

Martek sądzisz że lepiej wiedzą? to się mylisz^^ mi jeden nie wiedział czy bilet dla psa wypisać na jednym czy dwóch blankietach z na 2 to by się wiązało z dodatkowa dopłatą i mogłabym iść z tym do sądu:P
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Lut 21, 2009 14:33   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Proszę wrócić do tematu - ten jest o przesyłce konduktorskiej ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
gratis 
kafelkarz piekieł



Dołączyła: 19 Sty 2008
Posty: 2365
Skąd: Jaworzno/Warszawa
Wysłany: Sob Paź 24, 2009 09:35   
   Zwierzątka: Voldemort, Ion


odświeżę
By Nakasha - strasznie pocieszne i w sumie sprytne, jeśli chodzi o wścibskich konduktorów i pytania "a co tam jest" :P


Tak jechał mój Efuselm ;)
_________________
Voldemort VR, Avada Kedavra HF [u AD&A] Ion Inari IL; Ą-Wu-Trumpek (Sunny) WWW
w Szeregach za TM: Hemingway 12.2007-12.10.2009; Matrix RT 7.01.2008-12.11.2009; Bizou11.2007-8.12.2009; Rafiki 30.01.2008-01.04.2010 ; Faun HF 19/20.08.2008-10.04.2010; Gryf HF 19/20.2008-07.02.2011; Captain SR 28.02.2010-08.08.2011; Figo 21.10.2009-25.09.2011; Avi; Saurac BM 11.09.2009-13.10.2011; Efuselm BM 23.06.2009-14.01.2012; Manolito BM 13.09.2009-07.03.2012; Fiona Be 23.04.2010-03.07.2012; Leto TZ 03.07.2009-04.07.2012; Qashmere Qimi EM 16.02.2010-11.09.2012; Cinteotl SR 28.02.2010-05.12.2012
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13