Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
Autor Wiadomość
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:58   

Cytat:
To chyba kierowca wziął Twojego ogona na lewo. ZAWSZE dostajesz jakiś dokument, list przewozowy albo coś takiego w trzech kopiach, o ile mnie pamięć nie myli: jedna sztuka dla Ciebie, dwie dla przewoźnika, z tych dwóch sztuk jedna wędruje do odbiorcy paczki, druga zostaje w PKSie
bzdury gadasz, tak jak Mordd pisze, każda przesyłka PKSem jest na lewo i żadnych dokumentów nie ma, no bo niby jak? Kierowca nie ma pozwolenia na przewóz paczek i nie odprowadza z nich VATu. PKP to co innego - tam przesyłki konduktorskie mają papiery i są trzymane w przedziale konduktorów. Konduktorskimi wysyłałam sporo zwierząt (głównie węże, żółwie, jaszczurki) i zawsze dochodziły bez szwanku, w przypadku PKSów to ruletka.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 13:20   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Cytat:

bzdury gadasz, tak jak Mordd pisze, każda przesyłka PKSem jest na lewo i żadnych dokumentów nie ma, no bo niby jak?


No bo może jak się wsadzi do jakiegoś prywatnego busa, w którym panuje pełna samowolka i brak jest regulaminu przewozu przesyłek. Jeżeli firma ma taki regulamin, czyli świadczy usługi typu przewóz przesyłek, to kierowca ma obowiązek się do niego zastosować, a przede wszystkim - wystawić dokument, czyli list przewozowy, czy jak to sobie nazwą. A jak ludzie dają się wkręcić, płacą, powierzają swoją własność lub co gorsza żywe stworzenie bez żadnego pokwitowania, to niech się zastanowią, czy kupiliby Porsche na giełdzie rolniczej po normalnej cenie, ale bez gwarancji i kluczyków.
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 13:20   

[quote="Mangusta"]
Cytat:
w przypadku PKSów to ruletka.


W przypadku PKP to też trochę ruletka bo żeby mieć pewność warunków transportu trzeba albo uczciwie przyznać, że to zwierzak albo knuć. Z małymi gadami mniejszy problem bo wystarczy powiedzieć, że elektronika lub rosliny egzotyczne (każdy zna te patenty prawda...:) ) lub zapezpieczyć przesyłkę termicznie, z gryzoniami gorsza sprawa bo i słychać i czuć. Tu jednak opłaca się uczciwość, jak nie wezma a moga odmówić to trudno, przynajmniej nie będzie problemu jak cos sie wydarzy. Jakiś czas temu przez 4 kolejne dni odbierałem z tego samego pociągu wielkie kartony z królikami (odkupiłem stado), przy 3 kursie konduktorzy jechali zaopatrzeni w torby zielska i karmili - no i mieli straszny ubaw jak wyciagałem karton po tv z 7 sztukami przesikany prawie na wylot...
Niemniej w PKP jest to oficjalne i faktycznie są warunki do transportu a w PKS nie.

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2011 13:25 ]
[quote="Martini"]
Cytat:


No bo może jak się wsadzi do jakiegoś prywatnego busa, w którym panuje pełna samowolka i brak jest regulaminu przewozu przesyłek.

Mówimy o PKS a nie prywatnych busach. Właśnie w PKS jest pełna samowolka...
 
     
dusia 



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 115
Skąd: Żory/Opole
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 15:10   
   Zwierzątka: Szczur


w pkp nie ma problemu powiedzieć, ze to zwierzak, znajomi dostali tak rybki, jaszczurki, z zaznaczeniem, że to zwierzę i tzreba się z nim obchodzić ostrożnie (rybki jak to rybki, w wodzie i zapakowane, ale jaszczur wsadzony w faun box i opakowany dookoła, zeby nie było scianek widać), w pks zresztą to samo, ale fakt, bez żadnych papierów, tylko nazwisko na paczce napisane.
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 15:39   

dusia napisał/a:
w pkp nie ma problemu powiedzieć, ze to zwierzak.

Owszem to bywa problem bowiem:

"Z przewozu są wyłączone:
żywe zwierzęta"
jako jeden z punktów regulaminu przesyłek
http://www.intercity.pl/?...i_konduktorskie

i niestety każdy konduktor może na tej podstawie odmówić przyjęcia przesyłki, co się czasem zdaża. Niemniej jeśli już przyjmą i wiedza co wiozą (ważne bo bywa, że przesyłki jada na półce przy otwartym oknie zimą) to dostarczają bez problemu. PKP wysyłam chęytnie, choć ze świadomością, że mogą odmówić.
 
     
dusia 



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 115
Skąd: Żory/Opole
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 16:58   
   Zwierzątka: Szczur


hmm to widocznie tzreba sie osobiście dogadać z konduktorem.
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 22:37   

u mnie nigdy nie było problemu z wysyłką zwierząt pkp, choć o ile dane zwierzę nie tłucze się zbytnio to nie jestem zwolenniczką mówienia konduktorom co się akurat w paczce znajduje, szczególnie że przewoziliśmy w ten sposób także węże jadowite - warunkowo, ale na hasło "jadowite" pewnie by w panikę wpadli.

Martini, to skoro tak się trzymasz przy PKSie to znajdź mi choć jeden punkt regulaminu mówiący o przesyłkach i potwierdzeniach przewozu.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
dusia 



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 115
Skąd: Żory/Opole
Wysłany: Pią Wrz 02, 2011 23:35   
   Zwierzątka: Szczur


obeznałam się u wysyłającego. papierka nie ma, ale pks ma przepis mówiący, że przesyłki takie sa możliwe. Czyli wedle przepisów - można jak najbardziej, ale o potwierdzeniu czy jakims dokumencie mowy nigdzie nie ma.
(co innego prywatni przewoxnicy, których bardzie wiele również, a nie wszyscy rozróżniają pks od prywaciarzy).
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 07:04   

dusia napisał/a:
hmm to widocznie tzreba sie osobiście dogadać z konduktorem.

Dusia: Jesli chodzi o gryzonie zdecydowanie pogadac, dodatkowo nasmarowac wolami telefony kontaktowe do wysylajacego i odbierajacego, pokazac, za jakby sie cokolwiek dzialo to na pewno ma kto zareagowac. Pomaga. Oni sa wyczuleni na ucieczki zwierzakow bo sobie z tym nie radza i troche sie boja sytuacji, gdy ktos nie odbierze... Pokazac, ze wszystko jest pod kontrola. W takiej sytuacji mi jeszcze nie odmowili a zazwyczaj pytaja czy jakies specjalne wymagania maja zaoewnic...
Mangusta: a jak nie trzeba topewnie, ze nie mowie. Hasla waz nie uzywam ;) wole elektronike... I wie pan, to delikatne i nie moze zmarznac... ;)
Jako, iz nie ja jeden tak robie jestem ciekaw ile ton "elektroniki" i "delikatnych sadzonek roslin" PKP ma juz na koncie;)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 09:21   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Mi Nakasha wysyłała larysę jako roślinę owadożerną ;) Mało tego, pan konduktor z uśmiechem rzekł, że jest to roślina niezwykle aktywna :D Ja osobiście uważam, że większość konduktorów doskonale wie, że wiezie gryzonia i zazwyczaj przymykają oko. Co do PKS to nie wiem o czym wy mówicie, prywatne busy to co innego niż państwowy PKS. Ja bym nie ufała, bo nie wiem czy by mi nie wrzucili zwierza do luku bagażowego :/ Albo awaria autobusu w szczerym polu - co wtedy? Pociągi to jednak trochę inna sprawa, lepsze warunki. Tak czy inaczej zawsze mam stresa odbierając/wysyłając. ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 09:28   

Layla napisał/a:
Tak czy inaczej zawsze mam stresa odbierając/wysyłając. ;)

Ja też, dlatego wolę poczekać na szczura miesiąc dłużej, albo przetrzymać jakiegoś u siebie, aniżeli wysyłać w taki sposób.
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 09:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Eee, ja tam nie lubię czekać ;) Nie znam przypadku, żeby coś się stało szczurowi.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Asmena 
alv



Dołączyła: 22 Cze 2010
Posty: 594
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 09:41   

Layla, ja też nie, ale bałabym się, że ja coś schrzanię ;) Ja sama zawsze boję się wsiadać do pociągu, bo nie wiem, czy odpowiedni, a co dopiero brać odpowiedzialność za zwierzę :P A z odbiorem jeszcze gorzej (zwłaszcza, jak pociąg jest np. tylko minutę na danym dworcu).
_________________
Ze mną: Chiki, Ama, Yoru, Bambi, Latte
Za TM: Akai, Filip, Aida, Naka, Lucy, Labisia, Kate, Mariusz, Nezumi, Doku, Haya, Chibi, Riku, Shinju, Kambru, Hagu, Sukui, Arai
 
 
     
Żelek^^ Drucik 


Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 22
Wysłany: Śro Wrz 28, 2011 23:41   

Przydatny wątek, być może jest rozwiazaniem la mnie!
_________________
 
     
trixy 


Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 14, 2012 22:29   

A co myslicie o konduktorce w takie mrozy jakie teraz panuja. Czy to ma jakies znaczenie? Czy spokojnie mozna planowac szczurkom takie wojaze? Zastanawiam sie czy nie beda wystawione na niekorzystne warunki, nie zmarzna.
Wysylacie ogony rowniez w zime?
Wlasciwie zima jest wieksza szansa ze pociag sie zepsuje i wtedy szczurki moga byc o wiele dluzej/ zbyt dlugo w przesylce :?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12