Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
Autor Wiadomość
Narowista 
ananas



Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 234
Skąd: 3city
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 13:41   
   Zwierzątka: prosiak, szczurzyny, pies, chłopak


Hej mogę zapłacić za konduktorkę przy odbiorze ?
 
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 16:07   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


Narowista, nie.Płaci osoba,która wysyła.
 
     
pszenica 



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 23:10   

a co jesli trasa jest z przesiadkami? czy mozna wtedy wyslac paczke czy moze byc jakis problem?
_________________
‎'I wish I could lay down beside you
When the day is done
And wake up to your face against the morning sun'
 
     
fen 



Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 124
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 20, 2011 23:45   
   Zwierzątka: 10 szczurasów


Na samym początku tematu, w pierwszej karcie jest poruszony temat przesiadki, więc warto spojrzeć ;)
Generalnie - są lepsze wyjścia niż taka wysyłka. A z przesiadką mogą być problemy.
 
 
     
pszenica 



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 00:05   

czytałam caly temat, musialam przypadkiem ominac ktorys wpis- moj blad ;)

mam przygarnac dwa ogonki, jednak sa one w miescie oddalonym od mojego o dobre pare godzin, nie wiem jak moge je przetransportowac :(
_________________
‎'I wish I could lay down beside you
When the day is done
And wake up to your face against the morning sun'
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 00:28   

pszenica, możesz się ogłosić w wątku transportowym, bądź przeglądać takowe wątki na różnych (nie tylko szczurzych) forach - ludzie jeżdżą i często zabierają zwierzaki dla innych
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
pszenica 



Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 21, 2011 00:38   

dziękuję za odp ;)
_________________
‎'I wish I could lay down beside you
When the day is done
And wake up to your face against the morning sun'
 
     
wojsza 



Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 312
Wysłany: Nie Sie 28, 2011 20:39   

Tfu ja miałem kilka razy nieprzyjemne sytuacje z konduktorka też jak pan kolejarz próbował mi wmówić że to nie ten pociąg..
_________________
Mea Culpa.

 
     
KkamilosS 



Dołączył: 25 Sie 2011
Posty: 8
  Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 09:05   na czym polega przesyłka PKS ???????
   Zwierzątka: psa,rybki,szczurki


tzn interesuję mnie odbiór ...np:z ŁODZI DO miasta docelowego ... gdzie będę musiał lub do kogo po paczkę ??? za odp. z góry dziękuje =) :wink:
 
     
Martuha 



Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 975
Skąd: Legnica/Polkowice
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 09:41   
   Zwierzątka: 3 szczurzynki,2 psy,królik,rybki ;)


http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3408 ;)
_________________
Za TM : Białeczka,Łysa,Tycia,Iva,Gaja i kilkanaście innych aniołków ;(
Ze mną;Lillka SunRat's,Koffi Abraxas i Fetka :)
 
     
Nashi 



Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 876
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 09:46   

Z pks jak z konduktorką - na jednym przystanku nadajesz, na docelowym odbierasz.
_________________
Magma 27.03.2011 - 08.02.2013
Pola 27.03.2011 - 17.07.2013
Dżuma 10.05.2011 - 04.11.2013
 
     
Mangusta 
ICanHasASnake!



Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 2458
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 11:35   

nie polecam pksów - to, że kierowca paczkę weźmie to jest tylko i wyłącznie jego uprzejmość i już 2 razy mi się zdarzyło że odmówił. Dodatkowo nie ma żadnej gwarancji że paczka dojedzie bezpiecznie na miejsce i żadnych dokumentów w razie problemów z odbiorem, jeśli odbiorca się nie stawi to wszystko przepada.
_________________
Gadzinowe: Haribo, Gary; Czterokołowe: Hondziaszek, Granatowa Krowa
 
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 11:45   

Mangusta napisał/a:
nie polecam pksów - to, że kierowca paczkę weźmie to jest tylko i wyłącznie jego uprzejmość i już 2 razy mi się zdarzyło że odmówił. Dodatkowo nie ma żadnej gwarancji że paczka dojedzie bezpiecznie na miejsce i żadnych dokumentów w razie problemów z odbiorem, jeśli odbiorca się nie stawi to wszystko przepada.


Zgadzam się w 100%. To dobra wola lub jej brak u kierwowcy bo oficjalnie taka opcja nie istnieje. Nie ma żadnej gwarancji, że zwierzak nie wyląduje w skrzyni razem z bagażem albo nie zostanie zdeptany przez wysiadających bo akurat się wysunął zza siedzenia kierowcy. Dodatkowo w przypadku awarii autobusu nie istniej miejsce, do którego trafiaja takie wysyłki ani instancja zajmujaca się reklamowaniem, nie ma też żadnych pokwitowań. Jednym słowem autobus się zepsuje i szczur przepada albo ląduje w rowie. Przypadek, gdy w pudełku coś zaszeleściło i paczka została wyrzucona na postoju bo kierowca się bał potwora znam... myszoskoczki nie przeżyły - zamarzły.
 
     
Martini 



Dołączyła: 14 Sie 2011
Posty: 2625
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 12:13   
   Zwierzątka: kicha z ogoniastymi zwierzątkami...


Mangusta napisał/a:
i żadnych dokumentów w razie problemów z odbiorem, jeśli odbiorca się nie stawi to wszystko przepada.


To chyba kierowca wziął Twojego ogona na lewo. ZAWSZE dostajesz jakiś dokument, list przewozowy albo coś takiego w trzech kopiach, o ile mnie pamięć nie myli: jedna sztuka dla Ciebie, dwie dla przewoźnika, z tych dwóch sztuk jedna wędruje do odbiorcy paczki, druga zostaje w PKSie. Nie wszystkie linie świadczą takie usługi, z różnych względów, i na tym zarabiają nieuczciwi kierowcy, którzy biorą przesyłki bez żadnych kwitów. Nie wolno nic wysyłać na gębę.
PKP weźmie paczkę niemal zawsze, bo mają bardziej komfortowe warunki, kilka osób do obsługi całego składu i full miejsca w wagonie konduktorskim.
 
     
mordd 


Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 48
Wysłany: Czw Wrz 01, 2011 12:27   

Martini napisał/a:
Mangusta napisał/a:
i żadnych dokumentów w razie problemów z odbiorem, jeśli odbiorca się nie stawi to wszystko przepada.


To chyba kierowca wziął Twojego ogona na lewo. ZAWSZE dostajesz jakiś dokument, list przewozowy albo coś takiego w trzech kopiach, o ile mnie pamięć nie myli: jedna sztuka dla Ciebie, dwie dla przewoźnika, z tych dwóch sztuk jedna wędruje do odbiorcy paczki, druga zostaje w PKSie. Nie wszystkie linie świadczą takie usługi, z różnych względów, i na tym zarabiają nieuczciwi kierowcy, którzy biorą przesyłki bez żadnych kwitów. Nie wolno nic wysyłać na gębę.
PKP weźmie paczkę niemal zawsze, bo mają bardziej komfortowe warunki, kilka osób do obsługi całego składu i full miejsca w wagonie konduktorskim.



PKS NIE swiadczy takiej usługi! Nie możesz dostawać potwierdzenia na nie istniejaca usługę. Nie ma innej opcji niz "na lewo". Miej litośc pisząc o komfortowych warunkach... takiego gnoju jak w PKS NIE WIDZIAŁEM NA OCZY. Kilka setek zwierzat się u mnie urodziło, wiele z nich wysyłałem różnymi opcjami i nigdy niczego nie wyslę PKS. Sam też nie wsiądę bo się brzydzę...
zanim podejmiesz dalszą dyskusję polecam kontakt z PKS i zwykłe zapytanie o usługę... NIE ISTNIEJE! Istnieja odzielne opcje na liniach miejscowych (np Cargo Bus) realizowane w połaczeniach PKS ale to po pierwsze nie pks swiadczy usluge, po drugie nie przyjmuja zwierzat, po trzecie warunki jazdy sa jak opisane : luk bagarzowy lub gdzies pod nogami, po 3 dalej nie ma centrum przesylek wiec zimne krzaki sa aktualne w przypadku awarii. Nie znam rozsądnego hodowcy, który w takiuch warunkach zgodzi się wysłać żywe zwierzę licząc na szczęście i dobra wole jakiegoś naburmuszonego dziada.....


EDIT: spróbuj reklamować zagubienie przesyłki w którejś z firm zewnetrznych obsługujacych wysyłke to pogadamy... A sam PKS ma to głeboko w d... bo nie oni świadczą usługę. Perfekcyjne rozwiązanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12