Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Transport szczurów przez PKS/Polski Bus/PKP/portale
Autor Wiadomość
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 00:12   

Jogi, zawsze pierwszy przedział w pierwszym wagonie 2 klasy od lokomotywy.
poza tym zazwyczaj na oknie jest kartka "przesyłki konduktorskie".
_________________

 
     
EpKee 
Forever Alone ...



Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 1120
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 00:18   
   Zwierzątka: rodzice, pies


L. napisał/a:
Jogi, zawsze pierwszy przedział w pierwszym wagonie 2 klasy od lokomotywy.
poza tym zazwyczaj na oknie jest kartka "przesyłki konduktorskie".


A jeśli tak nie jest, zawsze mówią gdzie są przesyłki konduktorskie przez megafon.
_________________
Duże E i jego mały Elementarz.
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 01:53   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Nie zawsze mówią przez megafon i nie zawsze jest to przedział od początku...nienawidzę konduktorem, zawsze latam jak kot z pęcherzem i nie wiem co ze sobą zrobić....
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 08:08   

wuwuna, niestety ma rację. Ale wtedy trzeba po prostu patrzeć w okna, konduktorzy maja garnitury i pustawy przedział :wink:
 
     
alken 



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 90
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 08:53   

Ren napisał/a:
wuwuna, niestety ma rację. Ale wtedy trzeba po prostu patrzeć w okna, konduktorzy maja garnitury i pustawy przedział :wink:

poza tym konduktor (jeden z nich)zwykle gdy pociąg się zatrzyma wysiada i stoi na peronie więc można podbić i się zapytać w razie czego.
ale w sumie nigdy się nie spotkałam z tym żeby przedział konduktorski był np. gdzieś w środku pociagu, nawet jak są składy łączone to jeden jest w pierwszym wagonie a drugi w ostatnim itp.

ale też bym wykitowała z nerwów jakbym czekała na konduktorkę ;)
_________________
ze mną: tosia, zoja, emil
odeszły: mysza, karmelek, makumba, ziuta, ronja, lilka, fia, kaszanka
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 22, 2010 09:05   

Ja wysyłałam sporo szczurów konduktorkami i wierzcie mi, przedział konduktorski może być wszędzie :lol:
 
     
baradwys 
Catch Me If You Can



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Gru 2008
Posty: 3398
Skąd: Gorzkowice/Rybnik
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 09:10   

ja odbierałam 2 razy :) za pierwszym razem w Szczecinie Pan wyszedł i czekał aż przebiję się przez tabun ludzi a za drugim razem w Gliwicach Pan wychylił się przez okno i miał karteczkę na szybie :)
Myślę, że nie ma co panikować :) samo odbieranie przesyłki nie jest straszne :D
gorsza jest ekscytacja przybyszem :)
_________________
Informacja od MT: Osoba korzystała z cudzego loginu i hasła (bez zgody tej osoby), by czytać forum. Za kradzież konta otrzymała ban stały. AD
 
 
     
Nakota 
Światowy transporterek



Dołączyła: 23 Maj 2009
Posty: 2954
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 12:03   
   Zwierzątka: Dużo szczurów i kot


Ja odbierałam raz - konduktor wisiał przez okno, a na wagonie była kartka 'przesyłki konduktorskie'. Wcześniej byłam odebrać mamę z okolic dworca, więc poszłyśmy razem i mimo że to ja byłam wpisana na paczce jako odbiorca to konduktor chciał dowód mojej mamy (byłam niepełnoletnia, ale miałam legitymację), ale już na sam koniec ja poszłam podpisać świstek, że odebrałam.
W najbliższym czasie znowu powinnam odbierać malce jadące konduktorką, więc zobaczę czy będzie tak samo czy inaczej.
_________________
Kto walczy przegrywa czasem, kto nie walczy przegrywa zawsze.
Per aspera ad astra.
 
     
kropka 
Gdzie jest krzyż ?!



Dołączyła: 16 Lip 2010
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:03   
   Zwierzątka: Cztery ogoniaste potworki ; D


w polowie sierpnia bede odbierac dwa maluszki ktore jada z okolic szczecina do Wroclawia, strasznie sie boje ;( Czy jest mozliwosc ze maluchy pojada dalej w swiat jezeli nie zdarze na czas znalezc wagonu? Czy konduktorzy czekaja badz daja do jakiegos punktu informacyjnego ? :|
I czy moze mi ktos powiedziec jak to jest z odbiorem we Wrocławiu?
_________________

 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:28   

O ile wiem pociąg dojedzie do końca trasy z twoja przesyłką i tam trafi do przechowalni (przesyłka, nie pociąg...).

Jedyną opcją odbioru jest wtedy osobiste udanie się po przesyłkę, lub upoważnienie osoby do odbioru.
Dlatego lepiej się NIE spóźnić...

Od siebie dodam, że mi się nie zdarzyło, z własnego doświadczenia wiem, że przy tak cennej przesyłce człowiek siedzi na dworcu murem już godzin przed przyjazdem pociągu, byle się nie spóźnić.
Poproś osobę wysyłającą o to, żeby dała ci znać gdzie znajduje się przedział konduktorski, bo tam właśnie będą czekać twoje szczurki. Który wagon i czy będzie bliżej początku składu, końca czy środka. To pomaga.
Ostatnio zmieniony przez nezu Czw Lip 22, 2010 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Naciol 
twój koszmar senny



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lis 2006
Posty: 1511
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:29   
   Zwierzątka: trzy czterołapy


A najważniejsze to nie panikować, bo wtedy na pewno nic się nie załatwi. Spokojnie szukać przedziału, można też iść z drugą osobą i się rozdzielić, wtedy na pewno znajdzie się na czas. To nie takie straszne jak się wydaje, najgorszy jest pierwszy raz ;p
_________________

ze mną: Freya, Mokka, Ąnygsia Qchana WWW

za TM: Thor, Toxic, Rashne, Reggae, Catti-brie, Mii
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 13:30   

Naciol napisał/a:
To nie takie straszne jak się wydaje, najgorszy jest pierwszy raz ;p


No.
Jak wszystkie pierwsze razy świata. ;)
 
     
kropka 
Gdzie jest krzyż ?!



Dołączyła: 16 Lip 2010
Posty: 59
Skąd: Legnica
Wysłany: Czw Lip 22, 2010 17:45   
   Zwierzątka: Cztery ogoniaste potworki ; D


ahh no dobrze dziekuje za rady ;)
co do czekania godzine wczesniej to na pewno tak bedzie, innej opcji nawet nie widze ;D
takze, jeszcze raz dziekuje bardzo za odpowiedz ;)
_________________

 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 00:14   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Akurat przedziały konduktorskie to są w różnych miejscach pociągu, nawet i w środku albo od końca. ;) Ale zazwyczaj wystarczy znaleźć jakiegoś konduktora i spytać, skąd można odebrać przesyłkę.

Jeśli się jej nie odbierze, teoretycznie powinna pojechać na koniec trasy pociągu i tam czekać w punkcie informacyjnym. Konduktor powinien zadzwonić, jak nikt się nie zjawi po paczkę i wtedy też można go pytać, gdzie jest. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Lip 23, 2010 01:41   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Nie na koniec trasy tylko tam gdzie jest opisana paczka do odbioru, chyba, że konduktor się zagapi tak się zdarza.
Najgorzej jak pociąg ma opóżnienie też nie wiadomo do końca kiedy go oczekiwać.

No i za odebranie z punktu przesyłkowego jest dopłata chyba 20 złotych? Jakoś tak.
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 7