Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
umpalumpa.9 


Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 07:48   

W odróżnieniu ode mnie, to mnie nie znasz więc nie wiesz czy się zajmuję innymi, czy się nie. Robię to na tyle na ile pozwala mi czas i to nie w taki sposób jak Wy - internetowo, bo tak każdy może ;) Jednak kieruję się zasadą, że najpierw moje zwierzęta mają mieć zapewnione odpowiednie warunki, poświęcony czas, zabawę, wyjścia itd - a to zajmuje masę czasu, bo zwierząt u mnie dużo.
Także przez internet świata nie zwojujesz :]

Zachcianki to można mieć względem jedzenia, a nie zwierząt. Żadne z moich zwierząt nie jest zachcianką, tym bardziej chwilową.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 09:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


umpalumpa.9, zachcianka - przechodzę koło zoologa, kupuję szczura. Właściciel sklepu widzi, że szczury schodzą, zamawia z hurtowni. Hurtownia ma zamówienia = rozmnaża więcej szczurów. Wiesz co to podaż i popyt czy tak średnio?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 20:50   

Widok jest niezwykle przygnębiający. Jednak dopóki będzie popyt, będzie także podaż.
Popyt zaś tworzą najczęściej ludzie, za mało zorientowani, albo nie przejmujący się
losem zwierzęcia, a także osoby dla których warunki stawiane przez hodowle są "zbyt wymagające".

PALATINA napisał/a:

Owszem, taki widok mnie przygnębia, ale nie szokuje.
Szokuje mnie masowa produkcja świń, które nawet obrócić się w swoim "więzieniu" nie mogą, bo dupa musi być nad rusztem, a ryj przy korycie, do boków mogą przylegać ciasne pręty klatki...


Zwierzęta hodowane na ubój, potrafią przeżyć całe życie nie tylko w strasznych warunkach,
ale także cierpiąc fizycznie, przez pewne praktyki, jak ucinanie dziobów itp.

Dlatego jedynym wyjściem jest uświadamianie ludzi, że jednak lepiej kupić ogoniaste z hodowli.
To nie usunie całkiem popytu, ale na pewno pomoże go zmniejszyć. Jednak chyba najczęstszym
powodem kupienia szczura w sklepie zoologicznym jest dziecko, któremu rodzice chcą kupić
zwierzątko, lecz nie chcą zajmować się hodowlami, z różnych powodów; szukanie w internecie,
cena, podpisywanie umów, a pójście do zoologicznego, to jeden spacer, przy okazji innych zakupów.
Wtedy najczęściej szczury trafiają do klatek dla chomików i są zapominane po jakimś czasie.
 
     
CzerwonaAnulka 



Dołączyła: 04 Lut 2016
Posty: 15
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 21:06   

OMG! O.O Ucinanie dziobów, dlaczego? Jak wspomniałaś o tym powodzie zakupu zwierzaka, czyli zachciance dziecka i nieodpowiedzialnego rodzica, który nie ma zielonego pojęcia o zwierzaku i kupuje bez żadnej wiedzy, to mi się przypomniała pewna młoda youtuberka szczuromaniaczka macie linki pierwszy i drugi
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 19:27   

Cytat:
Ucinanie dziobów, dlaczego?


W hodowlach klatkowych kur, jest tak dużo ptaków na małej przestrzeni, że ciężko to kury przeżywają
i aby zapobiec zadziobywaniu się na śmierć stosuje się przycinanie dziobów. W wieku tygodnia do dwóch
ucina się kurom dziób mniej więcej w połowie długości. Zdarzają się przy tym różne wypadki i tak okaleczone zwierzęta "produkują" jajka do sklepów.
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 20:34   

Rusałka napisał/a:
Cytat:
Ucinanie dziobów, dlaczego?


W hodowlach klatkowych kur, jest tak dużo ptaków na małej przestrzeni, że ciężko to kury przeżywają
i aby zapobiec zadziobywaniu się na śmierć stosuje się przycinanie dziobów. W wieku tygodnia do dwóch
ucina się kurom dziób mniej więcej w połowie długości. Zdarzają się przy tym różne wypadki i tak okaleczone zwierzęta "produkują" jajka do sklepów.


Okropne. Ja do jakiegoś czasu miałam jaja od moich własnych kur. Musiałam sprzedać i lecę na tych ze sklepu. W ogóle nie dodaje jajek do niczego prócz ciast bo mi nie smakują i sama myśl o tym że jem coś z czego mogłoby być życie to..robi mi sie słabo :?
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 20:39   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Off-Topic:
Chester napisał/a:
sama myśl o tym że jem coś z czego mogłoby być życie to..robi mi sie słabo :?


Nie z każdego jajka może wykluć się kurczaczek. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 19:50   

oxxy, ale jaką mam pewność, że właśnie nie z tego które jem? :zeby: :huh2: :drap: :doh:
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 20:11   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Chester, w fermach, z których pochodzą jajka w sklepach kury nie mają przyjemności poznać koguta. Nie kupuje się w sklepach jajek od kur, które są przygotowywane do rozrodu. Jak kupisz z ekologicznego wybiegu to prędzej możesz zjeść jajko, z którego mogło się coś wykluć. Po drugie - żeby się coś wykluło to kura musi na tym siedzieć, a w fermach zbierają od razu jajka po ich pojawieniu się. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 20:32   

Faktycznie. Co nie zmienia faktu, że to jajko ;D a może wyklułoby się brzydkie kaczątko? Myślisz, że skąd się wzięła ta bajka? Ktoś z fermy pomylił kurze jajko od łabędziego.. xD dobra, dzięki - co prawda to prawda ;)
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 21:24   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Off-Topic:
Chester, Hahaha. Ja jem tylko jajka z własnego chowu, jest szansa, że jem jajko, z którego mogłoby się coś wykluć - mam koguta - ale zbieramy je zawsze rano i wieczorem, więc szansa jest jedna do milion. Nie razi mnie to jakoś szczególnie - kurę to nie boli, że mogła mieć kurczaczki.
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11