Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:40   

Czesi mają taki szczurzy przesyt, że nie wiedzą już co z tymi szczurami robić. I niestety sprzedają byle komu a potem multum z nich gnije w pseudohodowlach i ląduje w zoologach. Jedna z holenderskich ferm gryzoni przechwala się nawet że kupuje sobie "rasowe" szczury w Czechach bo wychodzi jej taniej. :?
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 17:20   

najsmieszniejsze jest co ze ceny w zoologach sa bardzo podobne do cen w hodowlach - wiec tu juz nie chodzi o kase.. bo u nas szczura dumbo mozna miec juz za 70zl ;) wiec co to za roznica w cenie? a "jakosc" zapewne lepsza. tym bardziej dziwi mnie kupowanie szczura w zoologu za 50zl..
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 18:37   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sachma napisał/a:
bo u nas szczura dumbo mozna miec juz za 70zl


A z kontrolnego jeszcze taniej 8)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
renka 



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Cz-wa>Wrocław>W-wa
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 03:06   Re: Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?

Nisia napisał/a:
FERMY GRYZONI

Napiszę tutaj o fermie gryzoni z Holandii. Śmiem podejrzewać, że u nas to wygląda podobnie, jeśli nie gorzej...

[/i]


Zgadza się, dosłownie parę dni temu przypadkiem natrafiłam na Allegro na "wyprzedaż" z fermy - 30 identycznych faunaboksów pełnych szczurów (sprzedający sam dokładnie nie wiedział, ile ich tam dokładnie jest...) za 800 zł :shock: Niestety nie mogę znaleźć linka, może ta aukcja już dobiegła końca.

Żadne zwierzę nie powinno przebywać w takich warunkach, nawet jeśli były to tylko pierwsze tygodnie życia! Nie mówiąc już o chowie wsobnym i pozostałych przyczynach problemów zdrowotnych... Nawet jeśli potem szczuras trafia do kochających opiekunów i jest całe życie szczęśliwy i rozpieszczany, lepiej nie wspierać z własnej kieszeni takiej produkcji i przedmiotowego traktowania zwierząt :(
Nigdy więcej nie kupię szczura ani innego zwierza w sklepie zoologicznym, chociaż swoje pierwsze 4 ciury miałam właśnie stamtąd - 8 lat temu byłam jeszcze niestety nieświadomym tego "biznesu" dzieckiem :/
Ale właśnie poszukuję pracy w Warszawie, przeprowadzam się tam i marzę o dwóch zdrowych i "od pokoleń" wychuchanych dziewczynkach z Zirrael Rattery... :tummykiss: :mrgreen:
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 07:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Off-Topic:
renka, Zirrael chyba zawiesiła hodowlę i nie ma nowych miotów.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
wuwuna 



Zaproszone osoby: 4
Dołączyła: 15 Kwi 2008
Posty: 9886
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Gru 08, 2008 10:52   
   Zwierzątka: Koronolo i jego królestwo


Layla napisał/a:
renka, Zirrael chyba zawiesiła hodowlę i nie ma nowych miotów.
Dokładnie.
renka, ale nie mart się, transport jest bardzo rozwinięty i z przetransportowaniem ogona na drugi koniec Polski nie ma problemu.
:wink:
_________________

Szczurkowe Laleczki

w bajkowej krainie do której i ja zmierzam...Aweszelle, Wowo, Ydżynty, Reggae, Ingraadu, Gunnar, CH.P.Ramudilka, Uoi, Wuneczka, Mastomys, Qremkline Qundelek, Bowdaraża, Xibbula, Kóelkonos, Tepikól, Góró Jokómkel, Gygymeszl, Gymýmmöl, Flip, Umúmrúl, Champion, Raś, Hebreebreel, Werdamerda, Enty Emiśmiś, Diópiószele, Charlie, Gín Géžužůý, Awwu, Bůxůwůxib, Umumul, Uau-uu, Dżyliki, Ju-Wu-Tumpek
 
 
     
renka 



Dołączyła: 26 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: Cz-wa>Wrocław>W-wa
Wysłany: Wto Gru 09, 2008 00:46   

Off-Topic:

Layla, wuwuna, dzięki za info! Z góry przepraszam za offtopic, ale może przy okazji doradzicie mi hodowlę, bo jeszcze słabo się orientuję, w której mogłabym kupić wymarzone szczurki, czyli:
samiczkę agouti self, uszka standard lub dumbo
samiczkę mink/chocolate/topaz/amber lub siamese seal point (wszystkie są piękne! :mrgreen: ), uszka standard lub dumbo
Zależy mi, żeby dziewczynki były z jednego miotu albo w podobnym wieku z tej samej hodowli, żeby nie było kłopotów z połączeniem. Najchętniej z miotu, z którego maluchy będą do odbioru w lutym/marcu 2009. Miasto obojętne, bo jak napisała wuwuna możliwy jest transport, a ja też właściwie wszędzie mogę dojechać osobiście w weekend, żeby się kluseczki nie stresowały w konduktorce :jupi:
Jeszcze raz bardzo przepraszam za offtopic i lecę do właściwego działu studiować plany hodowlane!

 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 11:51   

Off-Topic:
renka napisał/a:
ale może przy okazji doradzicie mi hodowlę, bo jeszcze słabo się orientuję, w której mogłabym kupić wymarzone szczurki
sama napisz do hodowców z tym pytaniem. Mioty sa planowane i łatwo sie zorientowac jakie szczury będa w danej hodowli czy miocie.
 
     
Cietrzew 



Dołączyła: 22 Lip 2008
Posty: 127
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Gru 22, 2008 21:18   

Dziwi mnie ze ktos pozwala n taka hodowle w cywilizowanym kraju :/ Teoretycznie przepisy mowia tylko o dostepie do pozywienia i wody, ale slyszalam o normach prawnych szacujacych rozmiar klatki dla kazdego stworzenia. W takich warunkach nie powinno sie nawet trzymac kurczakow, ktore i tak czeka pewna smierc.

[ Dodano: Pon Gru 22, 2008 22:31 ]
Chcialam zalozyc nowy temat, ale pewnie juz gdzies zostal poruszony ten problem...

Wlasnie zajrzalam na strone hodowli wezy Apiterra i co tam zobaczylam?

Poza karmowka sprzedaja 'kolorowe' okazy szczurow 'poboczna działalność hodowli'

http://www.apiterra.pl/index.php/pl/catalog/98 :shock:

Poza hodowla samej karmowki dla swoich gadów, facet hoduje kolorowe 'rasowe' szczury w zapewne identycznych warunkach co te przeznaczone na karme a potem bezczelnie sprzedaje je zoologom po zawyzonych cenach jako szczury domowe. Stad okazy za 60zl w sklepach zoologicznych.

Do tego jesli chcecie mozecie zamowic zestaw 'nawadniajacy' dla gryzoni jesli zechcecie zalozyc kolejna ferme, a nie chce wam sie nawadniac setek poidelek. http://www.apiterra.pl/index.php/pl/catalog/90 Oraz specjalne klatki, ktore nie nadaja sie nawet dla chomika dżungarskiego. Wszystko w celach zarobkowych.
Ciekawe ile osob nabierze sie na to i chcac rozwinac tani biznes zalozy ferme szczurow z dostepnych u nich produktow, a potem nie majac klientow wywali setki gryzoni na smietnik.

Off-Topic:
Moj fryderyk byl kupiony za 3zl na gieldzie z identycznej klatki. Bylam pewna,ze jest on przeznaczony na karmowke, wiec go kupilam a facet obok wzial 10 "wiekszych". Trudno za to okreslic co sie dzieje w zoologach, ile gryzoni jest tam z wpadek, ile z ferm, a ile od pseudohodowcow...
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 10:04   

Off-Topic:
Cytat:
Mastomys

A co to za szczur? :P
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 23, 2008 11:42   

Off-Topic:
Ren, wujek google się kłania http://myszy.net/gatunki13.htm :wink:
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Ren
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 23, 2008 12:19   

Off-Topic:
Oli, dzięki :P .
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:10   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


Jeżeli nie chcecie promować takich hodowli nie powinno tu być ich linków. Każde kliknięcie i każdy link podnosi "wartość" strony. Więc prośba do moderacji o usuniecie.

Co do ferm to polskie jak mówicie są o wiele, wiele, wieleeee gorsze. Widziałam raz (bo po tym co zobaczyłam już się tam nigdy nie pojawiłam) na giełdzie szczurki w podobnych pojemnikach co te holenderskie. Różniły się jedynie wysokością... Małym szczurkom trudno było się tam wyprostować. Było ich w takim pojemniku z 50 albo i więcej, bo deptały sobie po głowach... Tak się zastanawiałam, po co jest to wgłębienie w kratce, które zagradza 1/4 i tak małej kuwety. :shock: Teraz już wiem, że powinno być tam jedzenie... Tyle dobrze, że miały chociaż wiórki, poidło i, że ten pojemnik stał na stole, bo na innym stoisku były szczurki w dwóch pojemnikach, które stały jeden na drugim, ale pod stołem na betonie w przeciągu. Szczury niby miały jakiś ogryzek w środku, ale strasznie się o niego biły. W królewskich warunkach była tylko parka niebieskich maluchów, która miała swój osobny pojemnik cały dla siebie -wielkości transportera dla chomików ...

A najgorsze co tam zobaczyłam to żywe oseski wypełniające do połowy pojemnik jak na sałatkę. bez żadnej ściółki, traktowane jak jakieś robaki na ryby...

po prostu SZOK

apel do wszystkich NIE WSPIERAJCIE TEGO TYPU ROZMNAŻALNI -NIE KUPUJCIE ZWIERZĄT W SKLEPACH

może SHSRP jako stowarzyszenie mogłoby wystąpić z propozycją jakiejś zmiany w ustawie o hodowli zwierząt, żeby zabronić sprzedaży w sklepach zoo...
Może warto zebrać głosy pod taką petycją np na wystawie...
Ostatnio zmieniony przez wanna Czw Sty 08, 2009 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:12   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


wanna, niestety nie znam państwa, któremu udałoby się zakazać sprzedaży zwierząt w sklepach :|
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
wanna 



Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 284
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:14   
   Zwierzątka: Gupik Niesmiertelny


W Wielkiej Brytanii zwierzęta w sklepach są rzadkością. Ale to może raczej właśnie, ze względu na nastawienie kupujących.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 7