Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 13:28   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


A jeśli chcesz uratować konkretnego szczura z zoologa to poproś, żeby go oddali za darmo. Czasami się to udaje. Sama miałam 2 szczury, które ktoś kupił w sklepie, bo widział, że są chore. Bez wątpienia uratował im życie, ale o konsekwencjach już nie pomyślał. Jeden z nich wciąż żyje, ma 2 lata i 8 miesięcy, choruje, ale trzyma się przyzwoicie. Naprawdę nie chodzi o to, że szczur jest lub będzie chory, to szczury, wszystkie chorują, ale o sposób, w jaki doszło do rozmnożenia, o warunki, w jakich żyją rodzice i maluszki. Jakby ludzie nie kupowali zwierząt w zoologach, to nikt by ich tam nie sprzedawał i to by była idealna sytuacja.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AnnS5 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 00:39   
   Zwierzątka: Ogony i syn


A ja powiem tak - wszystkim tym, którzy płacą za ogonki (świnki, koszatniczki, fretki, myszki....) w sklepach i nie widzą w tym nic złego mogę podesłać na priv zdjęcia wystawy jednego ze sklepów zoologicznych, w których sprzedawane sa również małe psy (Cypr, jakby nie było UE) - nie zamieszczę ich tu, bo są tak drastyczne, że farma pokazana na początku wątku to raj. To co widziałam skutecznie pozbawiło mnie wiary w to, że w jakimkolwiek sklepie zwierzęta żyją w warunkach właściwych dla gatunku. A to, co widzimy - akwaria z kilkoma osobnikami, domek, miska (i tak g*ne warunki) - to tylko element pokazowy dla nieświadomych klientów - na zapleczach bardzo często gnieżdzą się pozostałe zwierzęta w plastikowych pudłach z wyciętymi otworami... Pytanie jest proste i każdy może je sobie sam zadać - czy naprawdę chcę to finansować?
Dodam, że moje ogony są zoologiczne lub z adopcji - za żadnego z nich nie dałam nawet grosza - to łatwiejsze niż może się wydawać
_________________
Z nami: Mati
Za TM: Ciosek, PanMysz, Clocken, Egon, Czesław (24.12.2013) ['] , Sebastian, Bandit
 
     
Saaa 



Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 18:06   
   Zwierzątka: 12 szczurzych łap


AnnS5, Ja chetnie bym zobaczyla te zdjecia :)
 
     
AnnS5 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Lis 24, 2013 22:00   
   Zwierzątka: Ogony i syn


Saaa, podeślij mi adres e-mail - i tylko chciałam zaznaczyć, że te zdjęcia nie mają służyć zaspokojeniu ciekawości (bez urazy :) to nie jest uwaga personalna) tylko temu, żeby może ktoś jeszcze uświadomił sobie, że nawet najlepszy sklep nie jest miejscem do przetrzymywania zwierząt
_________________
Z nami: Mati
Za TM: Ciosek, PanMysz, Clocken, Egon, Czesław (24.12.2013) ['] , Sebastian, Bandit
 
     
Saaa 



Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 06:02   
   Zwierzątka: 12 szczurzych łap


nie chodzi o zaspokojenie ciekawosci a o porownanie mam znajomego ktory posiada ferme gryzoni no i powiem tak szczury jak narazie maja paskudne warunki (i swierzbowca lub inne pskudztwo ale sa leczone i narazie nie sprzedawane) ale swinki i kroliki maja super
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 14:55   
   Zwierzątka: szczurze damy


Saaa, jeśli mają złe warunki to powinnaś zawiadomić TOZ.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Mar 28, 2015 19:29   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Zwierzęta na tym świecie są traktowane jak przedmioty . Wszystkie zwierzęta bo ludzie liczą na pieniądze .
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 15:29   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


umpalumpa.9, czyli zaszkodziłaś szczurom. Gratuluję.

[ Komentarz dodany przez: smeg: Pią Kwi 17, 2015 10:12 ]
Dyskusja wydzielona z tematu: http://forum.szczury.biz/...d5d9bf3913b20c2
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 15:35   
   Zwierzątka: ....


umpalumpa.9 napisał/a:
Jednak nie bylam taka silna. Przechodząc obok drugiego zoologa nie wytrzymałam.
Ale nadal chętnie adoptuje jakąś szczurzyce w potrzebie :-)


Layla napisał/a:
umpalumpa.9, czyli zaszkodziłaś szczurom. Gratuluję.


umpalumpa.9 a co mają powiedzieć inne szczury które trafiły na miejsce tych co wzięłaś?
_________________
...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 16:39   
   Zwierzątka: brak


No patrz, a jak ja potrzebowałam młodego szczura na szybko (bo drugi maluch umarł) i nie było żadnych młodych do adopcji na forach ani w hodowlach, to znalazłam na olx.pl miot w Zielonej Górze, załatwiłam osobę z forum która odbierze mi szczura stamtąd, znalazłam transport do Poznania, dom tymczasowy w Poznaniu na kilka dni, a w weekend sama pojechałam i przywiozłam go sobie do Gdańska.

Dla chcącego nic trudnego - ale nie wystarczy umieścić ogłoszenie i czekać na łaskawcę z transportem, trzeba czasem trochę poszukać samemu. Mnóstwo było ostatnio maluchów do adopcji w Krakowie, w Gliwicach, nie wierzę żeby choć trochę zdeterminowanej osobie z Opola nie udało się załatwić transportu na tak krótkiej trasie albo nie znaleźć żadnego szczura na miejscu w ciągu kilku miesięcy.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 17:39   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


umpalumpa.9, głupie wymówki, szczurów do adopcji jest pełno, tylko trzeba wykazać się inicjatywą.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 18:03   
   Zwierzątka: ....


Layla, zgadzam się z tobą.

umpalumpa.9, jak się chcę i trochę wysiłku włoży to znajdziesz szczura do adopcji.
_________________
...
 
     
Devona 
(astro)fizyczka



Dołączyła: 18 Sie 2008
Posty: 3981
Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 19:53   

Smeg, aż tak gładko to się nie odbyło, szczurka w tej Zielonej Górze po odbiorze jeszcze trochę u mnie została, zanim pojechała do Poznania, a to ja znalazłam transport i klatkę dla domu tymczasowego w Poznaniu :P . Przytaczam to nie po to, żeby się czepiać, ale raczej pokazać, jak działa szczurza społeczność. Przy okazji odbioru małej od pierwszego domu wzięłam też jej dwóch braciszków i matkę. Chłopcom znalazłam opiekunów w Poznaniu, którzy osobiście przyjechali po nich i przy zabrali też ich siostrzyczkę oraz jej klatkę. Matka miotu pojechała do innego miasta, ale też udało się umówić na odbiór we Wrocławiu, dokąd można było w miarę łatwo się dostać obu stronom (mi i nowej opiekunce). Organizacja tego przedsięwzięcia wymagała udziału kilku osób i odrobiny dobrej woli. Dzięki temu cztery szczury znalazły dom, a koszty przejazdów dla każdej zaangażowanej osoby były naprawdę do zniesienia. Ja też je poniosłam, mimo bycia osobą postronną, ale bilet w dwie strony z Zielonej Góry do Wrocławia to nie jest przecież majątek (jeżeli dla kogoś jest, to powinien się zastanowić, czy stać go na utrzymanie zwierząt, zwłaszcza tak chorowitych, jak szczury).
_________________
za TM: W, S, J, DM1, K, M, P, DM2, S-a, N, L, B-o, Cz, Sh, OM3, G, A, R, Q, T, Po, Pe, C, B-a, E, Ś, B-k, MM
 
     
umpalumpa.9 


Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 2
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 08:37   

Zajmijcie się sobą, swoim nosem i swoimi zwierzętami.

Temat można zamknąć, bo już mi w niczym nie pomoże, poza tym tak samo jak przebywanie na tym forum. Dlatego się żegnam ;)

Pozdrawiam.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 17, 2015 08:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


umpalumpa.9, szkoda, że wolisz kierować się własnymi zachciankami a nie dobrem zwierząt. Zajmujemy się zwierzętami, nie tylko swoimi - w odróżnieniu od ciebie. Nie pozdrawiam.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 11