Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:46   
   Zwierzątka: szczurze damy


szczurzyfan, Przeniosłam Twój post z "Rozmnażanie, genetyka i chów wsobny - dyskusja" do tematu w którym toczy się dyskusja. Proszę Cię o nie zaśmiecanie forum. Na forum wszystkich obowiązują zasady netykiety a umieszczanie w różnych tematach tego samego linka z prowokacyjnym dopiskiem jest traktowane jako Spam oraz Trolling.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Wrz 30, 2013 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
szczurzyfan 


Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:52   

Analiza Paczka wygląda bardzo przekonująco, a że nie znam dobrze sprawy więc pytam...
Przepraszam za spamowanie - błędy nowego użytkownika.
yszałem, że Paczek kocha szczury i pomógł wielu znaleźć nowy dom. Wiem też że niektórzy hodowcy sprzedają chore szczurki i wiedzą o tym.
Pojawiła się też w internecie informacja, że hodowla analizowana przez Paczka złamała regulamin...
Nie wiem komu wierzyć więc pytam starych wyjadaczy. Nie gańcie mnie lecz przekonajcie, że wszystko jest ok :)

[ Dodano: Pon Wrz 30, 2013 14:54 ]
Czemu zaraz tak agresywnie - przecież można popełnić błąd... już przepraszałem i obiecuje poprawę
Ostatnio zmieniony przez Karena Pon Wrz 30, 2013 14:57, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
stasimalgosia 



Dołączyła: 15 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:56   
   Zwierzątka: 2 psiska


Paczek sugerował też że klinika Medicavet płaci pewnym osobom za leczone w tej klinice szczury.
Oraz że na drugim forum jest spisek mający na celu zamknąć mu usta, sponsorowany przez ww klinikę.

Ps spodziewam się że teraz i ja do niego dołączę zainteresowanym prześlę nr konta ;)
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Paź 27, 2013 11:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:56   
   Zwierzątka: szczurze damy


szczurzyfan napisał/a:
Wiem też że niektórzy hodowcy sprzedają chore szczurki i wiedzą o tym.

Możesz rozwinąć myśl?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:57   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


szczurzyfan, tak się składa, że hodowle nie ukrywają problemów. Te się pojawiają, bo zwierzęta nie są robotami (a i te się psują :P ). Hodowla ma obowiązek wygaszać linie, w których pojawiły się kłopoty. Jasne, że jeszcze dużo pracy hodowlanej przed nimi, ale akurat rękę dam sobie uciąć, że działają transparentnie (w innym wypadku PACZEK nie miałby danych o kłopotach zdrowotnych, bo te byłyby skrzętnie ukrywane). Tak się składa, że ów PACZEK popadł w konflikt z wieloma użytkownikami tego forum i za poważne naruszenia regulaminu otrzymał bana. Tu są różni ludzie, nie wszyscy mają rasowe szczury, nie wszyscy zgadzają się z SHSR, ale dajemy radę normalnie rozmawiać.

Proponuję o naruszenia regulaminu SHSR pytać na forum SHSR.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 15:01   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


szczurzyfan, odnosnie naruszenia regulaminu w odpowiedzi na pierwszy Twój post dałam linka do odpowiedniego wyjaśnienia.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 15:02   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


Layla napisał/a:
Proponuję o naruszenia regulaminu SHSR pytać na forum SHSR.


Bardzo dobra propozycja.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 15:09   

PACZEK już zapowiedział że nie będzie brał udziału w "prowokacjach SHSRu", więc wątpię, czy pojawi się w rzeczonym temacie. ;] (nawet jeśli na SHSR nie ma zasłużonego bana)
 
     
sachma 



Zaproszone osoby: 15
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 5423
Skąd: Pruszcz Gd
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 15:14   

Należy zauważyć, że tak jak i ludzie, psy, koty, tak i szczury w pewnym wieku zaczynają chorować. Linia nie ma problemów, jeśli większość szczurów z linii choruje po ukończeniu 2-2,5 lat.. Jeśli popatrzymy z perspektywy lat, to w 2006r średnia długość życia szczurów wynosiła 1,5roku - było wiele szczurów, które w wieku 9-10miesięcy zaczynały chorować a w wieku 1roku miały już kłopoty z nowotworem.
U mnie rasowce kłopoty ze zdrowiem miały dopiero w wieku około 2lat, co jest sukcesem porównując je do kundelków ;) Każdy ma prawo wyboru - kupuje u hodowcy czy adoptuje - ja wiem, że nigdy już nie adoptuje szczura, jeśli będę jakiegoś chciała mieć to go kupię u hodowcy, bo każdy szczur będzie chorował, ale niektóre zaczną chorować później - i to (po za socjalizacją, odkarmieniem i możliwością poznania chorób występujących w linii - co pomaga i to strasznie, w szybszym wykryciu nieprawidłowości) jest podstawową różnicą między rasiakami a kundelkami ;)

szczurzyfan napisał/a:
Wiem też że niektórzy hodowcy sprzedają chore szczurki i wiedzą o tym.


a skąd takie informacje? ;) jeśli wiesz o takim przypadku, powinieneś to zgłosić do zarządu SHSRP.

szczurzyfan napisał/a:
Pojawiła się też w internecie informacja, że hodowla analizowana przez Paczka złamała regulamin...


a skąd takie informacje? ;) jeśli wiesz o takim przypadku, powinieneś to zgłosić do zarządu SHSRP.
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 20:00   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Wiele z wymienionych problemów (np. gruczolaki) pojawia się w późnym wieku u szczurów, co jest związane z owym wiekiem i starzeniem się organizmu. Szczury to bardzo chorowite zwierzęta i selektywna hodowla może temu zaradzić tylko w pewnym stopniu - kontrolując schorzenia, które są uwarunkowane genetycznie i dziedzicznie.

Rozbawił mnie zarzut, że heniok rozmnaża dla kolorów, kiedy u niego akurat najrzadziej pojawiają się inne niż standardowe odmiany. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
PACZEK 



Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 371
Skąd: niestety POLAND
Ostrzeżeń:
 5/4/5
Wysłany: Nie Paź 27, 2013 09:57   
   Zwierzątka: Szczuraski,pieski,kotki,rybki


nezu napisał/a:
PACZEK już zapowiedział że nie będzie brał udziału w "prowokacjach SHSRu", więc wątpię, czy pojawi się w rzeczonym temacie. ;] (nawet jeśli na SHSR nie ma zasłużonego bana)

Off-Topic:
Proszę o wyjaśnienie gdzie użyłem zwrotu o "prowokacjach SHSRu". Na wypadek gdybym takiego zwrotu nie użył to proszę o usunięcie lub przeredagowanie cytatu który sugeruje że to ja napisałem o "prowokacjach SHSRu". Do MT na wypadek gdybyście uznali że sprawa jest do załatwienia przez PW to przypominam że wpis jest publiczny i publicznie mam prawo się do niego ustosunkować :)
_________________

 
     
Ruku 



Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 12
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 11:48   
   Zwierzątka: Szczura


Zauważmy też, że jeżeli kupimy takiego szczura w sensie, że z zoologa to uratujemy jego życie. Na pewno będzie ciężej ale to już coś. Wiemy, że jeżeli szczury,chomiki lub muszki się nie sprzedadzą trafiają na pokarm dla pająków bądź węży. Więc ja kupiłem swoją Hanhii z zoologa i jestem zadowolony, bo wszystko jest dobrze. Byłem z nią na wizycie kontrolnej i jest ok. Nie miała robaków itp. Pozdrawiam :)
_________________
Ruku
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 11:50   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Ruku, proponuję najpierw przeczytać temat, który 100x był wałkowany, zanim coś napiszesz. To NIE jest ratowanie, tylko napędzanie podaży szczurów!
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 11:52   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Oczywiście - skoro szczur jest towarem - działają proste prawa rynku.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 17, 2013 12:34   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Ruku, poza tym jeśli jednego uratujesz, na jego miejsce przyjdzie 5 następnych.
Trzeba myśleć trochę szerzej.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.2 sekundy. Zapytań do SQL: 13