Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd się biorą zwierzęta w sklepach zoologicznych?[Dyskusja]
Autor Wiadomość
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 22:34   

są też takie sklepy stacjonarne - tylko czasem trzeba pojechać kawałek dalej niż do najbliższego :) w Poznaniu jest takich kilka, LawinaPL, pewnie tam skąd jesteś też da się znaleźć.
_________________
Ze mną: Ethlin Zirrael Rattery, Iskra Zirrael Rattery
Za TM: Furia, Brawurka, Eklerka, Umbra i Ultramaryna of Anahata, Bójka, Chewbacca WWW, Gafa SunRat's
Nasz temat!
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 03:00   

najeli napisał/a:
ą też takie sklepy stacjonarne - tylko czasem trzeba pojechać kawałek dalej niż do najbliższego
trzeba mieć czas i transport inny niż autobus :P ja zamawiam po 15kg psiego jedzenia, kilkadziesiąt kg ściółki, kilogramy jedzenia szczurzego, 40l żwirku kociego etc. w życiu nie dałabym rady tego przywieźć, bo nie mam samochodu. nie mam też czasu, by tak jeździć. uwielbiam sklepy internetowe - zamawiam co i ile chcę, płacę i kurier mi przywozi do domu kiedy w nim jestem i wnosi na górę - no bajka. :D
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 06:30   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Oli, ale ja mam dwa szczury, Lawina ma też dwa, więc dla nas to w sam raz, a pisałam pod jej kątem. Sądzę, że jest bardzo młoda, a rodzice nie zawsze chcą zamawiać przez internet.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
najeli 
Czerwony Kapturek



Dołączyła: 14 Paź 2010
Posty: 373
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 08:31   

Oli, ja też w większości zamawiam przez net, wlaśnie jedzie do mnie kilkudziesięcio kilogramowa paczka z zooplusa :D

ale czasem skończy się coś, trzeba na szybko dokupić nowe poidełko, jakieś smakołyki itp., zwłaszcza jak mam takie dwa po drodze z pracy do domu :)

nie demonizuj, bo się dziewczyna przestraszy :mrgreen:
_________________
Ze mną: Ethlin Zirrael Rattery, Iskra Zirrael Rattery
Za TM: Furia, Brawurka, Eklerka, Umbra i Ultramaryna of Anahata, Bójka, Chewbacca WWW, Gafa SunRat's
Nasz temat!
 
     
LawinaPL 


Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 99
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 10:13   
   Zwierzątka: Grabocwie


U mnie zaraz obok jest sklep zoologiczny w którym nie byłam i bez zwierząt chyba
Musze tam sie przejsc i zobaczyc

Dziekuje wam ogole za rady i nastepny razem zamowie z forum albo wlasnie z tych innych dobrych hodowli :serducho: :mrgreen:

[ Dodano: Pią Kwi 26, 2013 10:15 ]
Layla, Cóż .. nie cała 13 ^^ " To prawda mama uwarza że to ździeranie kasy i gdy mówiłam jej o ty że ożna za darmo to mówiła że jest ,, jakiś VAT " :roll:
_________________
Survival
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 10:37   
   Zwierzątka: brak


"Jakiś VAT" to jest przy wszystkim, co kupujesz w sklepach, nawet od chleba płacisz VAT :P

W sklepach internetowych jest po prostu taniej i większy wybór, ale rzeczywiście opłaca się tam zamawianie głównie dużych opakowań karmy i ściółki. Przy dwóch szczurach zapewne wygodniej jest kupować w sklepie stacjonarnym.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Bel 
Rockabilly



Dołączyła: 19 Paź 2009
Posty: 8297
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 11:31   
   Zwierzątka: Szeregowy Pierdolot,Alpha i 3 smoki


nie zawsze. Np. Animalia ma odbiór osobisty oprócz wysyłki kurierem ;)
 
     
Oli 



Dołączyła: 14 Sty 2007
Posty: 13184
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 14:04   

Layla, najeli, nawet mając 2 szczury można nie mieć czasu na zakupy stacjonarne, o czym też pisałam. ;) Ja mam go bardzo mało, nie jest to zależne od ilości zwierząt jakie posiadam, a od mojej pracy i wolę oszczędzać czas. Nie wyobrażam sobie obecnie chodzić do sklepów stacjonarnych. I nie demonizuję ich, po prostu uważam, że są niepraktyczne i w dodatku cena potrafi być o 100% wyższa niż w necie. ;)
_________________
Z nami: Jojo i Princeska; Duszek, Amidala i Zosia; Api i Kava
na dt: suczka Sarabi www.facebook.com/EkipaDuszka
 
 
     
szczurzyfan 


Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 11:41   

A co myślicie o stronie:
http://fundacjaogony.net/...17b19ef6dde940f
Skąd wziąć szczura jeśli hodowle zarejestowane rozmnażają chore szczury?

Ogi
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 12:10   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


szczurzyfan, hodowlne zarejestrowane nie rozmnażają chorych szczurów. Na tym polega praca hodowlana, żeby uzyskać zwierzęta jak najzdrowsze i żyjące komfortowo jak najdłużej (przynajmniej w przypadku szczurów). Cel ten wymaga bardzo wielu lat pracy. Nie osiągnie się tego ot tak sobie, na zawołanie.

W celu wyjaśnienia niektórych wątpliwości użytkownika PACZEK, zapraszam do przeczytania: http://shsrp.szczury.biz/viewtopic.php?t=1747
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
AngelsDream 
Gdzieś indziej



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 19397
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 12:23   
   Zwierzątka: Dwa psy i Wyjątki


szczurzyfan, a jeśli nawet, ktoś tej idei pracy hodowlanej nie rozumie lub postrzega ją inaczej, do czego ma prawo, o ile swoimi wypowiedziami nie zniża się do pewnego poziomu (do znudzenia: poglądy można mieć dowolne, o reakcji na nie najczęściej decyduje sposób prezentowania opinii, a nie sama opinia) zawsze przecież jest możliwość adopcji szczurów. Poprzez forum jedno lub drugie, od osoby prywatnej czy też z ramienia jednej z organizacji prozwierzęcych.
_________________
Baaj, Celar i Wyjątki

Musiałem stracić przezroczystość
Na którejś z tamtych dróg.
(...)
Tak mi przykro.
 
 
     
szczurzyfan 


Dołączył: 30 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:31   

Jednej rzeczy nie rozumiem. Czy jest pewnośc że nowotwory są przenoszone genetycznie? Jeśli tak to proszę o komentarz po zapoznaniu się ze stroną:
http://fundacjaogony.net/...17b19ef6dde940f
Wygląda na to, że zrzeszone hodowle z premedytacą sprzedają nam chore szczury...

Ogi
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:36   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


szczurzyfan, po co spamujesz, skoro już w poprzednim poście zostało Ci odpisane ?

http://forum.szczury.biz/...ghlight=#911314
_________________
Moje ogony
 
 
     
nezu 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 12 Lip 2006
Posty: 5870
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:40   

Cegriiz, czego się spodziewać po fanatyku tej pseudofundacji? :)
Rzetelności? No proszę cię. :D
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Wrz 30, 2013 14:45   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Odrobiny przyzwoitości, aby nie spamować tym samym tematem wątków o podobnej tematyce :P

Ale najwyraźniej brak ;)
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11